kukold

Kukold – definicja i znaczenie pojęcia

Określenie kukold stosowane jest coraz częściej. Jednak nie wszyscy wiedzą, co właściwie oznacza. Poznaj szczegółową definicję tego pojęcia, oraz cechy charakterystyczne kukolda.

Anglojęzyczne określenia stają się coraz bardziej popularne także w Polsce. Ich znaczenie nie zawsze jest oczywiste, dlatego warto znać najbardziej powszechne pojęcia. Jednym z nich jest kukold, stwierdzenie stosowane w odniesieniu do mężczyzn. Sprawdź jak go rozpoznać.

Kukold – co oznacza to słowo?

Kukold, a właściwie cuckold to angielskie określenie na mężczyznę tzw. rogacza, a więc zdradzanego w związku. Ten zwrot stał się jednak popularny w odniesieniu do osób, które świadomie godzą się na takie traktowanie. Co więcej czerpią z tego satysfakcję, a nawet traktują zdradę jako pewien rodzaj gry, która ma na celu podniesienie temperatury w związku. Taka „kontrolowana zdrada” to sposób, który ma utrzymywać napięcie, a tym samym wnieść powiew świeżości u par, które narzekają na nudę.

Chodź brzmi to bardzo odważnie, zdrada nie musi dotyczyć bliskiej relacji intymnej. Czasem polega na publikowaniu odważnych zdjęć partnerki lub żony, lub obserwowanie jak flirtuje z innymi mężczyznami. Choć dla wielu osób taka sytuacja wydaje nie niedopuszczalna, coraz częściej spotkać można tego typu praktyki, oraz związane z nimi charakterystyczne słownictwo.

Kukold – popularny trend

Osoba czerpiąca satysfakcję z bycia zdradzanym, czyli kukold to często mężczyzna o skłonnościach masochistycznych lub ekshibicjonistycznych. Jak się okazuje, tego typu zachowania nie są rzadkością. Według statystycznych danych, w USA nawet co piąta para uprawia seks w ramach tzw. kontrolowanej zdrady. Fetysz ten ma dosyć długa tradycję, a jego początki sięgają jeszcze czasów starożytnych.

Sprawdź!
Incel – dlaczego nienawidzi kobiet?

Jeden z władców Lidii, kraju położonego Azji Mniejszej miał fantazję, aby oglądać swoją piękną małżonkę obnażoną przed innymi mężczyznami. Nakazał jej więc, aby rozebrała się przed żołnierzami. Ta jednak odmówiła, co władca uznał za potwarz i kazał ją zabić. Od tamtego czasu król Candaul jest traktowany jako patron mężczyzn, których podnieca zdrada i oglądanie kobiety w intymnej sytuacji z innym mężczyzną.

Kukold – wpływ na związek

Obecnie istnieje pewnego rodzaju społeczne przyzwolenie na różnego rodzaju seksualne stosunki i eksperymenty. Nasuwa się jednak pytanie, jak tego typu zachowania wpływają na relacje partnerskie w związku. Czy tego typu podejście nie jest szkodliwe dla związku? Czy facet będący kukoldem i czerpiący przyjemność z bycia zdradzanym może później normalnie funkcjonować w związku? Okazuje się, że wszystko zależy od granic, jakie sobie wyznaczą partnerzy.

Wspólnie ustalony scenariusz spotkania czy randki z obcym, sprawia, że mężczyzna, który stał się kukoldem ma poczucie władzy i czerpie satysfakcję z obserwowania swojej partnerki. Choć zdania na temat tych praktyk są mocno podzielone, wyniki badań pokazują, że wiele par skarżących się na nudę w związku korzysta z tego rodzaju rozwiązań. Mają one na celu podkręcenie temperatury w związku, co bardzo często się sprawdza.

Jak kukold traktuje kobiety?

Reguły gry tj. kontrolowana zdrada są przez kukoldów często zaplanowane. Co jednak tak naprawdę myśli kukold? Jakie są motywy jego działania? Facet, który lubi oglądać laski w czasie bliskiego kontaktu z innym meżczyzną, tak naprawdę czuje się silny i lepszy. Ma on wrażenie, że jest niejako jej właścicielem i to przecież on pozwala jej pójść na randkę z innym. W ten sposób dokarmia swojego ego, które staje się coraz większe. Niektórzy seksuolodzy twierdzą, że w przypadku tego fetyszu zaciera się cienka granica pomiędzy byciem uległym, a całkowita dominacją.

Sprawdź!
Jelqing - na czym polega ta technika i czy pozwala powiększać penisa?

Zachodnia kultura otwartości w związkach

Współczesna kultura, szczególnie zachodnia w dużym stopniu przyczynia się do promowania takich zachowań jak kontrolowana zdrada. Media często przedstawiają mężczyzn, którzy niczym samce alfa mają prawo decydowania o losie kobiety.

Cuck zdobywa kontrole nad związkiem i nad swoją kobietą. Ona z kolei często przedstawiana jest jako Hotka, czyli gorąca laska, zawsze chętna, by podkręcić atmosferę w związku. Kukold nie jest więc typowym pantoflarzem. Cuck chce rządzić, a zachowanie kogoś takiego ma na celu utrzymanie dominującej, męskiej pozycji w związku. Jeśli więc szukasz rycerza na białym koniu, typowy kukold mocno odbiega od tego stereotypu.

W potocznym języku nazywanie kogoś kukoldem oznacza, że kręci go podglądanie swojej partnerki w czasie intymnej relacji z innym. Cuck widzi, że jest zdradzany i odczuwa w związku z tym ogromna przyjemność. Fetysz ten wzbudza mieszane odczucia u wielu par, jednak coraz częściej jest sposobem na ożywienie długotrwałej relacji. Trend ten jest dosyć częsty na zachodzie, również u nas zdobywa swoich coraz liczniejszych zwolenników. Warto również napisać, że podobne zachowania dotyczą nie tylko młodego pokolenia, ale również osób starszych czy w średnim wieku.

 


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
dieta na potencję

Dieta na potencję – jak wzmocnić erekcję i libido? Jakie suplementy na potencję? Które warzywa i owoce to afrodyzjak?

Next Article
love bombing

Love bombing - na czym polega bombardowanie miłością? Sygnały, które powinny wzbudzić niepokój!