Zabieg HIFU – lifting twarzy i ciała bez użycia skalpela

Ultradźwięki HIFU to innowacyjna technologia, wykorzystywana w medycynie estetycznej do nieinwazyjnego liftingu. Wyróżniają się tym, że są w stanie dotrzeć na duże głębokości, dzięki czemu skutecznie i długotrwale poprawiają kondycję skóry. Jak działa zabieg HIFU na twarz i ciało? Wyjaśniamy.

Co warto wiedzieć o zabiegu HIFU?

HIFU to technologia najsilniejszych ultradźwięków, które są w stanie dotrzeć na duże głębokości: do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Dzięki temu umożliwiają nie tylko lifting skóry, ale też redukcję tkanki tłuszczowej. Ultradźwięki nie przerywają ciągłości naskórka. Efekty liftingu HIFU widoczne są już po jednej sesji. Zabiegu nie trzeba powtarzać.

Chociaż lifting HIFU to mało inwazyjna terapia niechirurgiczna, przed jego wykonaniem musi odbyć się konsultacja, podczas której lekarz wykluczy przeciwwskazania. Ultradźwięków nie można stosować m.in. w przypadku kobiet w ciąży i osób posiadających metalowe implanty. Na zabieg najlepiej jest wybrać się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej, takiej jak Klinika La Perla SPA w Rzeszowie.

Mało inwazyjny ultradźwiękowy lifting skóry

Zabieg HIFU jest mało inwazyjną procedurą i w większości przypadków nie wymaga nawet znieczulenia. Procedura trwa od 40 do 60 minut, a po jej wykonaniu nie trzeba odbywać rekonwalescencji. Specjalista najpierw dobiera odpowiednią głębokość działania ultradźwięków. Następnie przykłada głowicę urządzenia bezpośrednio do ciała Pacjenta. W trakcie zabiegu można odczuwać delikatne mrowienie i ciepło, które wynika z podgrzewania głębokich tkanek.

Działanie ultradźwięków polega na pobudzaniu naturalnych mechanizmów zachodzących w skórze i tkance podskórnej. HIFU stymuluje fibroblasty (komórki skóry), które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny – białek wpływających na jędrność skóry. Jednocześnie dochodzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są z organizmu na drodze złożonych procesów fizjologicznych.

Sprawdź!
Dickery – kontrowersyjne słodkości w Warszawie

Poprawa napięcia skóry po zastosowaniu skoncentrowanych ultradźwięków zachodzi stopniowo w ciągu kilkunastu tygodni. Pierwsze, subtelne efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, jednak ze względu na to, że synteza kolagenu jest procesem powolnym, optymalne rezultaty można ocenić dopiero po około 3 miesiącach.  

Jak działa lifting HIFU na twarz i ciało?

Lifting HIFU to wszechstronny zabieg medycyny estetycznej. Stosuje się go do poprawy napięcia skóry w obrębie twarzy, podbródka, dekoltu, a także brzucha. Nie tylko liftinguje, ale też wyszczupla te obszary. Dzięki temu jest zarówno świetnym sposobem na odmłodzenie twarzy, jak i wymodelowanie sylwetki.

Zabieg HIFU na twarz redukuje oznaki starzenia się skóry. Przy pomocy ultradźwięków można podnieść opadające powieki, zlikwidować zmarszczki mimiczne, zredukować obwisłą skórę na policzkach, poprawić owal twarzy. Dzięki działaniu ujędrniającemu i wyszczuplającemu zabieg HIFU stanowi skuteczną metodę redukcji podwójnego podbródka.

Skoncentrowane ultradźwięki polecane są również do niwelowania wiotkości skóry na brzuchu i innych partiach ciała. Mogą z niego skorzystać kobiety, które zmagają się z luźną skórą po ciąży. Przy okazji ultradźwięki pomagają w redukcji miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej, odwiedź www.findbeauty.expert.com.

Materiał promocyjnyZobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
orgazm w ciąży

Orgazm w ciąży – czy seks w ciąży jest bezpieczny? Czy seks i orgazm przyszłej mamy mogą szkodzić dziecku?