fetysz rajstop

Rajstopy czy pończochy? Co wybierze fetyszysta? Czym jest fetysz rajstop?

Jedną z popularniejszych odmian fetyszu jest uwielbienie pończoch. Fetysz rajstop jest zachowaniem związanym właśnie z tym elementem garderoby. Sprawdź, do kiedy jest to intrygująca zabawa, a kiedy powinniśmy pójść na leczenie!

Nie ma wątpliwości, że kobiece stroje przyciągają wzrok i stanowią źródło szczególnego zachwytu. O wiele łatwiej atrakcyjna kobieta w pięknym stroju wywoła podniecenie aniżeli taka, która o siebie nie zadba. Elementem odzieży, który cieszy się szczególną popularnością, są jednak rajstopy i pończochy. Dla niektórych mężczyzn jest to jednak o wiele większy problem. Zwłaszcza wtedy, kiedy garderoba ta jest elementem koniecznym. W takiej sytuacji problemem staje się fetysz rajstop.

Czym jest fetysz rajstop?

Obecnie fetysz związany jest z pojęciem odnoszącym się do wywoływania podniecenia poprzez kontakt z konkretną rzeczą, zjawiskiem, a także częścią ciała. Osiągnięcie zaspokojenia dotyczy również fragmentów garderoby. O ile częstym źródłem męskiego uniesienia są stopy, równie często wskazuje się na rajstopy. Kobieta nosząca je stanowi dla mężczyzny, ale fetyszyzm polega na tym, że facet nie jest w stanie uzyskać stanu podniecenia (lub jest to niezwykle trudne), jeśli nie pani nie ma ich założonych.

Dlaczego fetyszysta jest chętny na seks, jeśli kobiety będą nosić rajstopy?

Zakładane przez kobiety rajstopki często są fetyszem związanym ze wspominanymi wcześniej stopami lub po prostu nogami. Niektórych mężczyzn może podniecać właśnie założenie takiej garderoby. Wydźwięk erotyczny tego ubioru sprawia, że panowie ssą w stanie podniecać się i szczytować dopiero wtedy, gdy partnerka założy rajstopy. Co do zasady preferencje tego typu odzieży mogą dotyczyć długości, rozmiaru i kształtu rajstop. Wielu panów wręcz ubóstwia zapach rajstop. Warto zaznaczyć, że dla niektórych z nich ważne jest również podejmowanie z nimi interakcji np. w postaci zrywania ich i głaskania.

Sprawdź!
Czym jest fetysz? Fetyszyzm i rodzaje fetyszy. Kim jest fetyszysta?

Chcieć czy musieć – wpływ fetyszu rajstop na relację

Fetysz rajstop jest dość specyficzny. Do pewnego można uznać, że stanowi to swego rodzaju urozmaicenie i sposób na pokonanie nudy oraz rutyny. Jednak to rozumienie dotyczy sytuacji, w której jeszcze nie występuje ta parafilia. W chwili, kiedy jest to faktycznie fetysz, może to prowadzić do zaburzenia relacji. Z zasady jednak wiele zależy od tego, jak przyjmuje to partnerka, jaki mamy dokładnie kształt relacji. Jeśli osiągnięcie wzwodu, erekcji i następnie ejakulacji jest zależne od tego, czy rajstopy są założone, czy nie, można śmiało mówić o tym, że jest to uzależnienie. A te powinno się leczyć.

Leczenie uzależnienia w postaci fetyszu

Jeśli dotknie nas problem nadmiernego ubóstwiania pań, które noszą rajstopy, warto udać się z tym problemem do specjalisty. Najlepiej postawić na pomoc seksuologa. Wyjście z trudności w związku, jakie stawa parafilia umożliwia pójście na psychoterapię. Dla niektórych osób konieczne jest również wsparcie w środkach farmakologicznych, dlatego nieraz seksuolog może odesłać nas do lekarza psychiatry. Kluczowe jest kompleksowe zaradzenie problemowi.

Rajstopy czy pończochy – czym się różnią i czy wspólnie są związane z fetyszem?

Z zasady pończochy są elastycznym elementem garderoby osłaniającymi stopę i część nogi, ale nie całą, jak to robią rajstopy. Z powodzeniem można powiedzieć, że mężczyźni mają jednocześnie fetysz obu tych elementów odzieży, ponieważ te pełnią podobne zadanie na tej samej części ciała. Jednocześnie to właśnie noszenie pończoch jest bardziej seksualizowane w dyskursie medialnym (np. w filmach).


Zobacz także:

Sprawdź!
Palcówka – rozkosze prac ręcznych. Dowiedz się wszystkiego o manualnej stymulacji

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
seks na wakacjach

Seks na wakacjach może być fantastyczną przygodą. Zadbaj o to, aby był bezpieczny!

Next Article
połykanie spermy

Połykanie spermy – czy spełnianie męskich fantazji może wpływać na zdrowie?