pozycja na hiszpana

Pozycja na hiszpana – zabawa dla fanów gorących klimatów. Dowiedz się, czym jest seks hiszpański

Pozycja na hiszpana to popularna nazwa na stosunek międzypiersiowy. Jest to seks lubiany szczególnie przez mężczyzn, jednak dla niektórych pań także bywa on dość ekscytujący. Dowiedz się, czym jest miłość hiszpańska.

Pozycja na hiszpana jest idealną propozycją dla osób, które chciałyby urozmaicić swoje życie intymne. Podczas seksu, mężczyzna, będący stroną dominującą, wkłada penis pomiędzy piersi swojej partnerki i wykonuje ruchy frykcyjne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie zalety i wady ma seks hiszpański oraz co zrobić, aby urozmaicić pozycję, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Wady i zalety seksu hiszpańskiego

Seks hiszpański, podczas którego mężczyzna wykonuje ruchy frykcyjne pomiędzy piersiami kobiety, to ekscytująca i bardzo specyficzna forma aktywności. Chociaż ma wielu zwolenników, niektórzy zwracają uwagę na wady pozycji, które nie wszystkim pozwalają się nią cieszyć. Poznaj plusy i minusy stosunku międzypiersiowego i sam zdecyduj, czy jest on dla ciebie.

Zalety miłości hiszpańskiej

Pieszczoty międzypiersiowe nie bez powodu zyskują coraz to nowych wielbicieli. Do zalet, które wymieniają zwolennicy seksu hiszpańskiego można zaliczyć:

 • Dominujący pan i uległa pani – miłość hiszpańska to doskonały wybór dla par, które lubią taki rozkład sił.
 • Gra wstępna lub pełen stosunek – seks hiszpański może być zarówno jednym z elementów zabaw łóżkowych, jak i pozycją, która doprowadzi do finiszu.
 • Pieszczoty biustu – chociaż podczas pozycji na hiszpana przyjemność odczuwa głównie mężczyzna, nie oznacza to, że panie nie mają podczas seksu frajdy; spodoba się on kobietom, które uwielbiają, kiedy ich partner pieści ich sutki i ściska piersi.
 • Stymulacja łechtaczki – po przyjęciu odpowiedniej konfiguracji pozycji hiszpańskiej, mężczyzna ma możliwość zaspokojenia swojej partnerki poprzez stymulowanie klitoris.
 • Pieszczenie penisa – droga z Hiszpanii do Francji nie jest znowu tak daleka! Podczas tej pozycji, partnerka może pokusić się o stymulowanie członka językiem i ustami, co dodatkowo wznieci pożądanie w jej partnerze!
 • Różnorodne warianty hiszpańskiego seksu – pozycja na hiszpana pozwala na wiele urozmaiceń, dzięki którym nie ma mowy o nudzie!
Sprawdź!
Seks po marihuanie. Czy marihuana może wpływać na intensywność łóżkowych doznań?

Wady seksu na hiszpana

Chociaż miłość hiszpańska prezentuje się zachęcająco, ma ona także cechy, które nie każdemu będą odpowiadać. Jakie są wady hiszpańskich pieszczot?

 • Tylko dla kobiet o obfitym biuście – pozycja hiszpańska nie sprawdzi się u pań, które mają niewielkie piersi; co więcej, jeżeli mężczyzna jest hojnie wyposażony, biust jego partnerki musi być naprawdę duży, aby zbliżenie sprawiło mu przyjemność.
 • Jednostronna przyjemność – chociaż jak już wspominaliśmy, istnieją sposoby na stymulację partnerki, w większości przypadków seks hiszpański polega na sprawianiu przyjemności wyłącznie mężczyźnie. Nie każda para będzie z tego powodu zadowolona.
 • Problem dominacji i uległości – układ, w którym mężczyzna ma pełną kontrolę nad przebiegiem zbliżenia, nie jest komfortowy dla wszystkich. Jeżeli którakolwiek ze stron związku będzie czuła się podczas seksu niezręcznie, nie ma mowy o czerpaniu z niego żadnej przyjemności.

Seks po hiszpańsku – różne warianty pozycji

Seks na hiszpana może przyjmować różne konfiguracje, dzięki czemu nigdy się nie znudzi!

 • Mężczyzna przyjmuje pozycję stojącą, a kobieta siada wygodnie naprzeciwko. Pieszczoty między piersiami partnerki mogą dojść do skutku, kiedy różnica wzrostu pary nie jest zbyt duża.
 • W innym wariancie to mężczyzna leży na plecach albo siedzi na krawędzi łóżka; kobieta klęka. Ważne, aby partner rozstawił szeroko nogi, ułatwiając tym samym dostęp do penisa.
 • Podczas najbardziej klasycznej wersji pozycji na hiszpana mężczyzna kuca lub klęka tuż nad piersiami leżącej na plecach kobiety. Może przy tym przytrzymywać biust partnerki lub poprosić, aby zrobiła to sama. W drugim wariancie ma wolne ręce i dostęp do łechtaczki partnerki – radzimy z tego skorzystać!
 • Dość trudnym, ale i ekscytującym wariantem jest pozycja, w której kobieta leży na plecach, tak, aby jej głowa znalazła się przy krawędzi łóżka. W tym czasie partner opiera jedną nogę na łóżku, drugą natomiast stawia na podłodze. Ta forma zbliżenia może wymagać nieco więcej wysiłku i uporu – znalezienie się pomiędzy piersiami kobiety nie będzie takie proste.
Sprawdź!
Jak opóźnić przedwczesny wytrysk? Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk, które pozwalają mężczyźnie wydłużyć stosunek. Zestaw ćwiczeń!

O czym pamiętać przy pozycji na hiszpana?

Podczas omawianej pozycji seksualnej warto pamiętać o wskazówkach, które sprawią, że będzie dużo przyjemniejsza dla obojga.

Pierwszą rzeczą, o której wiele osób zapomina, jest zadbanie o dodatkowe nawilżenie. Dobry lubrykant (może być smakowy) pozwoli uniknąć nieprzyjemnego tarcia – nic tak nie psuje zabawy jak mikrourazy.

Ponadto, jeżeli para planuje potraktować seks międzypiersiowy jako pełen stosunek, mężczyzna powinien skonsultować z partnerką miejsce, w którym może szczytować. Kuszące jest zakończenie zabawy na biuście, a nawet twarzy kobiety, jednak warto pamiętać, że nie każda musi mieć na to ochotę. Zamiast przykrej “niespodzianki” wybierz szczerą rozmowę.

Seks międzypiersiowy – podsumowanie

Pozycja, podczas której mężczyzna stymuluje swój członek między piersiami partnerki, może być ciekawym sposobem na urozmaicenie życia seksualnego. Jeżeli do tej pory nie mieliście z nią styczności, a macie możliwość wypróbowania jej, nie wahajcie się ani chwili!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pytania dla chłopaka

Pytania do chłopaka, czyli o co pytać na randce, by jak najlepiej poznać potencjalnego partnera?

Next Article
prezerwatywy smakowe

Prezerwatywy smakowe – zastosowanie, rodzaje oraz wady i zalety smakowych prezerwatyw