pozycja na słonia

Pozycja na słonia – gorący seks rodem z Kamasutry. Dowiedz się wszystkiego o tej pozycji seksualnej

Pozycja na słonia – chociaż nazwa może brzmieć nieco zagadkowo, jesteśmy się w stanie założyć, że większość osób miała już z nią styczność. Ta bardzo popularna i przyjemna aktywność pozwala parze na osiągnięcie niezwykłej bliskości. Czym jest seks na słonia?

Pozycje seksualne od tyłu stanowią popularną aktywność wśród wielu par. Do jednej z nich należy pozycja na słonia. Jest to układ, który oferuje wrażenia podobne do seksu na pieska; dla wielu zatem pozycja nie jest całkowitą nowością. Przy “słoniu” występują jednak pewne różnice, które jednych zachęcają do jej wypróbowania, a innych –  wręcz przeciwnie, zrażają już na wstępie. Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź, na czym dokładnie polega pozycja na słonia oraz jakie ma wady i zalety.

Pozycja na słonia – jak wygląda?

Pozycja na słonia sprawdzi się najlepiej w dużym, wygodnym łóżku. Kobieta kładzie się na brzuchu, opierając się na przedramionach o podłoże. Podczas podstawowego, najpopularniejszego wariantu pozycji, jej nogi powinny być szeroko rozsunięte. Mężczyzna “lokuje się” na partnerce i rozpoczyna penetrację.

pozycja na słonia
Pozycja na słonia

Układ na słonia można także rozpocząć od klasycznej wersji na pieska; wówczas pani przyjmuje pozycję klęczącą, jednocześnie opierając się na dłoniach. Dopiero później schodzi powoli do parteru, pamiętając, aby jej pośladki znajdowały się jak najwyżej – dzięki temu jej partner nie będzie miał problemu z wprowadzeniem penisa do pochwy.

Sprawdź!
Mineta – czyli francuska miłość. Jak dać rozkosz swojej partnerce przy pomocy cunnilingus?

Zalety pozycji słonia

“Słoń” ma wiele cech, które sprawiają, że nawet osoby sceptycznie nastawione do seksu od tyłu, przekonują się do takich układów. Przekonaj się, jakie są główne zalety pozycji słonia.

Romantyczność i poczucie bliskości

Bliski, cielesny kontakt to jedna z cech, której często brakuje niektórym podczas pozycji na pieska. Powierzchnia, jaką stykają się kochankowie podczas pozycji na słonia jest bardzo duża, para niemalże przytula się do siebie. Ponadto mężczyzna może delikatnie całować i pieścić kark swojej partnerki i szeptać jej czułe słówka wprost do ucha, co na pewno będzie dla niej przyjemne. Wszystko to tworzy bardzo romantyczną atmosferę w sypialni i pozwoli kochankom zbliżyć się do siebie, zarówno w sensie fizycznym, jak i emocjonalnym.

Wygoda dla pani

Podczas omawianej pozycji kobieta ma małe pole manewru, ale i dość dużą wygodę. Całą “pracę” wykonuje bowiem jej partner. W tym czasie ona może swobodnie ułożyć się na wygodnym łóżku i cieszyć z doznań. Jest to idealna pozycja dla pań, które mają ochotę na małe pieszczoty, ale czują się zbyt zmęczone, aby same przejąć inicjatywę.

Rozkosz dla pana

Wielu mężczyzn wprost uwielbia wszelkie pozycje od tyłu, podczas których mogą kontrolować przebieg zbliżenia. Nie inaczej jest w przypadku stosunku na słonia, który daje im niesamowitą rozkosz. Ponadto istnieje możliwość zwiększenia przyjemności, jaka płynie z penetracji: partnerka, zamiast rozsuwać nogi, może zacisnąć uda. Taki manewr sprawdzi się w szczególności u panów, którzy zostali nieco mniej hojnie obdarzeni przez naturę i w związku z tym niewiele czują podczas klasycznej wersji pozycji.

Płytsza penetracja

Głęboka penetracja jest mile widziana w wielu związkach. Niestety, nie wszystkie kobiety odczuwają podczas niej przyjemność, a niektórym może ona sprawiać nawet spory dyskomfort. Zwykle ma to związek z ich budową anatomiczną; najczęściej obwiniane za ból podczas głębokiej penetracji jest tyłozgięcie macicy, czyli wygięcie jej trzonu do tyłu, w kierunku kręgosłupa. Pozycja na słonia, w odróżnieniu od innych aktywności od tyłu, pozwala na znacznie płytszą, mniej gwałtowną penetrację – dzięki temu idealnie nadaje się dla kobiet, które obawiają się bólu podczas stosunku.

Sprawdź!
Najdłuższy pocałunek świata, czyli ile wynosi rekord Guinnessa w całowaniu?

Stymulacja punktu G

Jeżeli kobiecie podczas stosunku brakuje dodatkowej stymulacji, łatwo to zmienić. Żeby dać partnerce więcej przyjemności, mężczyzna unosi się lekko do góry, prostując ręce w łokciach. Jego członek powinien wówczas delikatnie napierać na przednią ścianę pochwy – to tam znajduje się osławiony punkt G, którego stymulacja daje wielu paniom ogromną satysfakcję.

Brak kondycji to nie problem

Omawiana pozycja seksualna nie jest ani skomplikowana, ani wyczerpująca. Jeżeli żadne z partnerów nie może pochwalić się zbyt dużą kondycją fizyczną, “słoń” sprawdzi się u nich znakomicie. Jedynie mężczyzna może po pewnym czasie zacząć odczuwać lekki dyskomfort w rejonie ramion – wówczas warto zmienić ułożenie.

Różnica we wzroście nie jest przeszkodą

“Słoń” należy do jednej z konfiguracji, podczas której para nie musi martwić się różnicą wzrostu – nawet jeżeli jest ona znaczna.

Wady seksu na słonia

Mimo że stosunek na słonia prezentuje się wyjątkowo kusząco, nie każdemu sprawia ona przyjemność. Jakie cechy można uznać za wady tej konfiguracji?

Limit wagowy

Niestety, jeżeli mężczyzna należy do bardziej “puszystych” gentlemanów, z seksu na słonia raczej nic nie będzie. Jego partnerka, czując na sobie zbyt duży ciężar, nie będzie miała ze zbliżenia żadnej przyjemności. Ponadto, jeżeli należy do raczej drobnych, filigranowych kobiet, mężczyzna może nieumyślnie zrobić jej krzywdę.

Dominacja partnera

Wiele pań uwielbia, kiedy ich kochanek przejmuje w łóżku stery i preferuje pozycje, które mu to umożliwiają. “Słoń” jest pozycją, podczas której płeć żeńska sprawuje kontrolę nad delikatnym ruchem bioder… ale właściwie niczym więcej – i nie wszystkim takie rozwiązanie odpowiada. Jeżeli kobieta nie czuje, że może w pełni zaufać swojemu kochankowi albo po prostu nie lubi bycia zdominowaną, stosunek na słonia się po prostu nie sprawdzi.

Sprawdź!
Rimming – wszystko, co chcecie wiedzieć o sztuce anilingus, ale baliście się zapytać

Głębokość penetracji

Chociaż niektóre panie, ze względu na dyskomfort, preferują płytką penetrację, dla innych brak głębokich, mocnych pchnięć okazuje się bardzo dużym minusem. Podczas stosunku na słonia nie ma zbyt dużych możliwości na zmianę tego stanu rzeczy, co, zamiast do rozkoszy, doprowadzi kochanków wyłącznie do frustracji.

Pozycja na słonia – podsumowanie

Stosunek na słonia to wyjątkowo intymne i namiętne doświadczenie. Z pewnością sprawdzi się jako jedna z ulubionych pozycji wszystkich, którzy lubią kochać się od tyłu, ale jednocześnie potrzebują do większej satysfakcji bliskości ukochanej osoby. Być może ty także odczuwasz chęć zacieśnienia więzi z twoją drugą połówką? Jeżeli tak, koniecznie wypróbuj pozycję na słonia – kto wie, może znajdzie się ona w twoim stałym erotycznym repertuarze?


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
kandydoza

Kandydoza – objawy zakażenia. Jak wygląda leczenie drożdżycy?

Next Article
gender

Gender – płeć społeczno-kulturowa, a może niebezpieczna ideologia? Poznaj definicję gender