kulki analne

Kulki analne — jak powinna być stosowana kulka analna? Rodzaje kulek i dlaczego warto stosować koraliki analne

Bez wątpienia seks jest jedną z podstawowych potrzeb, które naturalnie występują u człowieka dorosłego, a jednocześnie są tematem tabu. Kulki analne, podobnie jak i inne gadżety erotyczne cieszą się jednak coraz większą popularnością. Sprawdź, dlaczego tak jest!

Gadżety o charakterze erotycznym mają wszechstronne zastosowanie. W przypadku kulek określanych mianem analnych mówi się o podobnym działaniu, co w przypadku kulek gejszy. Tu jednak penetracja odbywa się nie w pochwie, lecz odbycie. Stosowanie tych kulek ma na celu wspomóc osiąganie orgazmu oraz zwiększyć jakość doznań. Co więcej, stymulacja tym gadżetem odbywa się również w przypadku mężczyzn mających problem z erekcją. Tu kulki działają bezpośrednio na prostatę. Doskonale sprawdzają się również w ramach gry wstępnej. Z zasady kulki powinny rozciągać oraz rozluźniać mięśnie zwieracza. Zwiększają też możliwości mięśni mających za zadanie zaciskać odbyt.

Rodzaje kulek analnych

We wszelkiego rodzaju sklepach z produktami o seksualnej, intymnej charakterystyce można znaleźć niezwykle szeroką ofertę tego typu kul. Są one wykonywane z różnych surowców, a także mają różnorodne kształty i funkcjonalności. Można wyróżnić kulki typu analnego:

  • Plastikowe — są najpowszechniejsze. Nie uczulają, ale jednocześnie są twarde i mało elastyczne.
  • Stalowe — doskonała gładkość sprawia, że z łatwością utrzymamy je w czystości. Tu jednak trzeba zwracać uwagę na to, aby kulki były wykonane z dobrej jakości metalu.
  • Silikonowe — niezwykle elastyczne, co sprzyja łatwości użytkowania. Znakomita opcja dla początkujących użytkowników.
  • Gumowe — równie miękkie, co silikonowe. Guma częściej jednak zawiera ftalany, czyli toksyczne substancje zaburzające płodność. Po czym poznać obecność tych związków? Świadczy o tym intensywnie chemiczny zapach wydzielany przez tworzywo.
  • Wibrujące — te kule zawierają w środki mniejsze kulki. Te z kolei są wprowadzane w drgania, co zwiększa doznania i przyjemność.
  • Korki — tzw. zatyczki są wyraźnie krótsze od kulek. Przyjmują kształt zwężającego się stożka i są stosowane przez osoby początkujące, pragnące uniknąć uszkodzenia odbytu.
Sprawdź!
Sposoby na niezapomnianą noc poślubną

Kulki a koraliki analne — co je różni?

Z zasady kulki i koraliki różnią się wielkością. Te drugie są wyraźnie mniejsze i przeznacza się je dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kulkami i tego typu seksem. Ich mniejszy obwód i zróżnicowana wielkość idą w parze z większą miękkością. Z zasady zaleca się wybierać koraliki, które zostały wykonane z silikonu medycznego. Ten nie spowoduje u nas uczulenia oraz nie zawiera szkodliwych substancji. Podobnie jak kulki wykonane z tego materiału, tak i koraliki są bezpiecznym wyborem.

Kulki gejszy a analne

Co do zasady oba typy kul różnią się przeznaczeniem, a mianowicie tym, w jakie miejsca intymne są wkładane. Różnią się wielkością (z zasady kulki gejszy wkładane do pochwy są większe), a także ciężarem. Najlepszym przykładem mogą być kule gejszy, których typ progresywny, nazywany grawitacyjnym nie występuje w drugim typie kul. W zabawkach gejszy, które składają się z dwóch kul, można znaleźć dodatkowy ciężarek, który wyraźnie wspomaga ćwiczenie mięśni pochwy.

Trening mięśni kegla

Obok ćwiczenia mięśni odbytu niezwykle ważne jest trenowanie mięśni kegla. Dotyczy to w szczególności kobiet sięgających po kule gejszy. Te bowiem nie są stosowane wyłącznie podczas stosunku seksualnego, ale również i w trakcie codziennych ćwiczeń. Co więcej, eksperci nieraz zalecają używanie ich nawet podczas aktywności fizycznych. Tu jednak nie powinno się ćwiczyć dłużej niż 3 godziny dziennie. Zamiast tego lepiej jest skupić się na regularności, która jest podstawą przy każdym rodzaju treningu.

Dlaczego lepiej nie stosować kulek na sznurku?

Z zasady użycie kulek ze specjalnym nylonowym sznurkiem jest niewskazane. Zamiast nich powinno się stosować te w pełni silikonowe, ponieważ łatwiej się je czyści. Jednocześnie sznurek nigdy nie będzie w pełni oczyszczony, a osadzone na nim zanieczyszczenia mogą wyraźnie zwiększyć ryzyko infekcji. Co więcej, porowata struktura sznurka sprzyja otarciom i uszkodzeniom błony śluzowej odbytu. Najlepszą opcją jest jednolity strukturalnie kształt kulek wykonanych np. z plastiku. Jeśli ostatecznie decydujemy się na kule ze sznurkiem, można zastosować na nie prezerwatywę, co uchroni nas przed zakażeniem.

Sprawdź!
Podwójna penetracja – czy ostry seks, znany głównie z filmów porno, może być przyjemny? Odnalazłabyś się w tej aktywności?

Poprawne ćwiczenia z kulkami analnymi

Nie ma nawet cienia wątpliwości, że używanie kulek ma niezwykle istotne znaczenie, jeśli chcemy zwiększyć doznania seksualne związane z odbywanym stosunkiem. Oznacza to, że musimy przyłożyć się do odpowiedniego noszenia kulek, co zwiększy jakość życia seksualnego. W związku z tym warto zadbać o kilka kluczowych zasad.

Nawilżenie

Podstawą udanego i bezpiecznego stosowania kul jest odpowiednie ich nawilżenie. Odbyt w przeciwieństwie do pochwy nie wydziela śluzu ułatwiającego poślizg. W związku z tym najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w lubrykant o gęstej konsystencji, który będzie przeznaczony właśnie do tego typu kul.

Zakres ruchowy

Zarówno kulki, jak i koraliki są wprowadzane do odbytu po to, aby następnie wykonywać odpowiednie ruchy góra-dół. To ma stymulować okolice zwieracza oraz ścianki odbytu. Podstawą bezpieczeństwa jest rozwaga i delikatność. Absolutnie nie powinniśmy się śpieszyć!

Korzystanie z zatyczki i korka

W tym przypadku wystarczy włożyć korek do odbytu i kontynuować pieszczoty poprzez stosunek oralny lub pochwowy. Zadaniem zatyczki do odbytu jest zintensyfikowanie orgazmu u kobiety, co jest spowodowane drażnieniem niezwykle wrażliwych okolic zwieracza.

Stymulowanie u mężczyzn

Mężczyźni sięgający po tę zabawkę mogą używać jej do udanego stymulowania prostaty. Co więcej, gadżet ten ma również właściwości lecznicze, wspomagające walkę z zaburzeniami wzwodu. Na rynku możemy znaleźć wiele produktów, w tym takie, które mają specjalne zagięcie szczególnie działające w przypadku mężczyzn.

Czyszczenie

Trzeba pamiętać o tym, że po każdorazowym użyciu kulki i korki powinny być dokładnie oczyszczane. W innym przypadku będą rozwijać się na nich bakterie i przy kolejnym użyciu może dojść do zakażenia. Do czyszczenia powinniśmy stosować produkty przeznaczone do takich przedmiotów dostępnych w sex-shopach.

Kulki analne — jak wybrać odpowiedni model?

W tym miejscu warto objaśnić zasady, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiednich kul. Przede wszystkim:

  • powinniśmy zadbać o to, aby ich powierzchnia była idealnie gładka — jak zostało to zaznaczone wcześniej, sznurek sprzyja gromadzeniu zanieczyszczeń, ale robi to również lateks i guma;
  • warto wybierać ze szczególnie bezpiecznych i higienicznych materiałów. Mowa już była o silikonie medycznym, ale równie dobrym pomysłem jest postawienie na stal nierdzewną oraz szkło boro krzemowe;
  • powinniśmy wybrać taki typ zabawki, który na końcu ma wygodny uchwyt lub dowolne szersze zakończenie. Ma to nas ochronić przed nazbyt głębokim wejściem przyrządu bezpośrednio do odbytu.


Sprawdź!
Seks w kuchni – przepis na niezapomniane chwile. Sprawdź, jakie są zalety igraszek w kuchni

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
genderqueer co to

Genderqueer – co to znaczy i czy różni się od niebinarności? Dowiedz się wszystkiego o tożsamości płciowej genderqueer

Next Article
co jeść przed seksem

Co jeść przed seksem? Afrodyzjaki i produkty, które wzmacniają erekcję!