lesbijski seks

Seks lesbijski – kontakty seksualne pomiędzy kobietami. Sprawdź, jak wyglądają przykładowe praktyki oraz kwestie prawne i zdrowotne lesbijskiego seksu

Seks lesbijski, czyli działania seksualne pomiędzy kobietami, mogą przybierać bardzo różną formę i, wbrew nazwie, odnosić się do pań o różnej orientacji. Sprawdź, jakie są przykładowe praktyki i jak prezentują się kwestie zdrowotne oraz prawne.

Seks lesbijski budzi ciekawość i podniecenie, w szczególności wśród osób heteroseksualnych, dla których niekiedy stanowią erotyczną fantazję. Jednocześnie jednak wokół tematu krąży wiele przekłamań. Jeżeli seks lesbijski znasz głównie ze stereotypów, a chcesz dowiedzieć się o nim nieco więcej, zapoznaj się z poniższym tekstem!

Co to jest seks lesbijski?

Seksem lesbijskim określa się różnorodne praktyki seksualne pomiędzy kobietami. Chociaż, jak wskazuje nazwa, zazwyczaj dochodzi do nich pomiędzy paniami o orientacji homoseksualnej, nie jest to konieczność. W pieszczoty często angażują się bowiem także kobiety biseksualne, panseksualne, a niekiedy i heteroseksualne, które traktują go jako erotyczny eksperyment.

Dlaczego kobiety hetero uprawiają lesbijski seks?

Kontakty seksualne pomiędzy kobietami nierzadko stanowią fantazję wielu osób, w tym także heteroseksualnych pań. Jednym z powodów może być fakt, że lesbijski, kobiety biseksualne itd. częściej osiągają satysfakcję ze zbliżeń. W porównaniu z seksem damsko-męskim płeć piękna osiąga podczas nich intensywniejsze i bardziej regularne orgazmy. Nic zatem dziwnego, że także kobiety heteroseksualne, wiedzione ciekawością, angażują się w seks z osobą tej samej płci!

Przykładowe praktyki seksualne

Seks oralny

Seks oralny to jedna z najpopularniejszych praktyk seksualnych pomiędzy kobietami. Lizanie, delikatne podgryzanie i pocieranie ustami genitaliów nosi nazwę cunnilingus. Najłatwiejsze orgazmy osiąga się poprzez pieszczoty oralne łechtaczki, jednak spore podniecenie wywołuje także pobudzanie innych części sromu.

Sprawdź!
Orgazm kobiecy – czym jest, jakie są jego rodzaje i co wpływa na zaburzenia szczytowania u kobiet?

Stymulacja oralna może także dotyczyć sutków partnerki lub jej odbytu. Anilingus, bo taką nazwę nosi pobudzanie analne, chociaż mniej popularny, może nieść za sobą wyjątkowo przyjemne doznania – wszystko dzięki dużemu unerwieniu okolic odbytu.

Trybadyzm, czyli słynne “nożyce”

Jedną z praktyk, którą najpowszechniej kojarzy się z seksem lesbijek, jest trybadyzm. Jest to odmiana zbliżenia bez penetracji, polegająca na pocieraniu sromu o części ciała partnerki, np. ud, brzucha, pośladków lub sromu. Inna nazwa trybadyzmu, czyli nożyce, pochodzi z języka angielskiego – scissoring i najprawdopodobniej odnosi się do kształtu ciał kobiet podczas pocierania się sromami. Trybadyzm można uprawiać w pozycjach, które umożliwiają dość ścisłe “przylgnięcie” do wybranej części ciała.

Stymulacja manualna

Stymulacja manualna, czyli palcówka, polega na pocieraniu genitaliów partnerki. To kolejna, bardzo popularna wśród kobiet praktyka, pozwalająca na łatwe osiągnięcie orgazmu. Partnerki, używając palców lub całych dłoni, stymulują łechtaczkę, wargi sromowe lub odbyt. Możliwe jest także masowanie wnętrza pochwy; szczególnie intensywne orgazmy przynoszą kobietom pieszczoty punktu G, które mogą skutkować nawet squirtingiem, czyli kobiecą ejakulacją.

Niektóre panie, preferujące mocniejsze doznania, chętnie angażują się w czynność zwaną fistingiem. Polega ona na wkładaniu całej dłoni do pochwy lub odbytu. Nazwa fisting pochodzi od angielskiego słowa fist, które oznacza “pięść”.

Seks penetracyjny

Waginalny lub analny seks penetracyjny w związkach między kobietami jest jak najbardziej możliwy. Podczas niego panie korzystają z wibratorów, dildo lub zestawu z uprzężą strap-on – jedna z kobiet zakłada uprząż wyposażoną w dildo albo wibrator i, wykonując ruchy frykcyjne, penetruje swoją partnerkę.

Seks z wykorzystaniem gadżetów erotycznych

Wśród lesbijek, kobiet biseksualnych i pań o innej orientacji seksualnej, bardzo popularne jest wykorzystanie gadżetów erotycznych. Nie da się ukryć, że rynek zabawek dla kobiet jest znacznie bogatszy, niż ma to miejsce w przypadku przedmiotów do stymulacji męskiej. Gadżety służą urozmaicaniu życia erotycznego oraz odkrywaniu zupełnie nowych doznań. Panie, które angażują się w związki z innymi kobietami, mogą zdecydować się na takie przedmioty erotyczne jak np.:

Sprawdź!
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Wszystko, co musisz wiedzieć o kobiecym orgazmie

Seks lesbijski a zdrowie

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich czynności seksualnych, także i seks lesbijski obciążony jest ryzykiem zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Chociaż praktyki niepenetracyjne znacząco zmniejszają szansę zachorowania, szczególnie w porównaniu ze zbliżeniami damsko-męskimi lub męsko-męskimi, nie oznacza to, że są całkowicie bezpieczne. Możliwe jest zakażenie:

 • wirusem HIV;
 • opryszczką;
 • HPV;
 • kiłą.

Szansę na zakażenie zwiększa m.in. używanie gadżetów erotycznych przez kilka osób oraz kontakt z płynami ustrojowymi partnerki np. wydzieliną z pochwy, krwią menstruacyjną lub wydobywającej się z ran i skaleczeń w obrębie genitaliów, oraz mlekiem matek. Dlatego panie, które uprawiają seks z kobietami, powinny pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń, takich jak maski oralne, prezerwatywy (nakładane na zabawki erotyczne) albo nawet zwykłe, lateksowe rękawiczki (podczas stymulacji manualnej).

Kwestia prawna lesbijskich kontaktów seksualnych

Przepisy dotyczące kontaktów seksualnych pomiędzy kobietami nigdy nie należały do tak surowo zabranianych, jak miało to miejsce w przypadku zbliżeń między mężczyznami. Mimo to niektóre kraje potępiają każdą formę homoseksualizmu; angażowanie się w seks lesbijski także może nieść za sobą pewne ryzyko. Do państw, które mają najbardziej surowe i homofobiczne przepisy, należą m.in.:

 • Algieria;
 • Nigeria;
 • Iran;
 • Afganistan;
 • Uzbekistan;
 • Mjanma;
 • Gujana.

Seks lesbijski – podsumowanie

Jak widać seks lesbijski angażuje nie tylko osoby homoseksualne. Nawet panie o orientacji heteroseksualnej, głodne nowych doświadczeń, niekiedy eksperymentują w łóżku z innymi kobietami. Chociaż takie praktyki bez wątpienia niosą sporą satysfakcję, nie można zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu, które pozwolą cieszyć się ze zbliżenia bez obaw o zdrowie.


Zobacz także:

Sprawdź!
Seks podczas okresu. Przekonaj się, jak uprawiać seks podczas miesiączki, jakie są jego zalety i czy ma swoje przeciwwskazania

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tinder

Tinder – aplikacja randkowa dla każdego. Sprawdź, jakie funkcje posiada i czy warto założyć profil

Next Article
demiboy

Demiboy – poznaj charakterystykę tożsamości płciowej i sprawdź, jaka jest symbolika flagi demiboy