fetysz skarpetek

Fetysz skarpetek? Czy czyste, białe skarpetki fetysz ten w pełni realizuje? Jaka skarpeta może pobudzać?

Podniecenie wzbudza wiele elementów związanych z partnerem. Fetysz skarpetek należy jednak do szczególnie niecodziennych. Z tego powodu bywa bagatelizowany i wyśmiewany. Co warto o nim wiedzieć?

Co do zasady każdy lubi czyste skarpetki. Zarówno u siebie, jak i u drugiej osoby. W praktyce jednak rzadko się zdarza, aby stało się to elementem podniecenia. Fetysz skarpetek zdaje się wyróżniać na tle m.in. fetyszu majtek, pończoch, czy też innych elementów garderoby. Zwłaszcza że często nie jest to związane z zachowaniem ich czystości, a wręcz przeciwnie.

Fetysz – czym jest?

Zacznijmy w ogóle od wyjaśnienia, czym jest fetysz. Jest to określenie na sytuację, w której obecność określonego obiektu umożliwia osiągnięcie satysfakcji seksualnej. Inaczej mówiąc, jest to stan, w którym brak takiego obiektu może spowodować częściowe lub nawet pełne utracenie podniecenia, wręcz impotencję. Co do zasady fetyszem może stać się wszystko. Zarówno przedmiot, element scenerii, jak i fragment odzieży, jak ma to miejsce w omawianym temacie. Nieraz może się to wiązać ze specyficzną funkcją, jaka kryje się za danym strojem.

Fetysz skarpetek – czy nosić białe skarpetki?

Fetysz skarpetek zdaje się nieco inną formą fetyszu stóp i pończoch. Tu jednak jest to o tyle specyficzne, że skarpetki stopki nie kojarzą się ze sferami erogennymi, a także nie są elementem kinematograficznego obrazowania tego, co podniecające i wyjątkowe. Tak jak bardziej zrozumiałe są stopy w rajstopach, tak inaczej się patrzy na to, jaki kreuje się skarpety fetysz. Z zasady mogłoby się wydawać, że jest to uwielbienie po prostu dla pięknych, ślicznych skarpet. Wbrew pozorom wcale tak nie jest. W praktyce bowiem osoby mające tego typu dewiację bardzo często preferują śmierdzące skarpetki stopy. Oczywiście nie oznacza to, że odrzucają myśl o czystych, białych skarpetkach. Jednak to nie one są głównym punktem ich odniesienia.

Sprawdź!
Mineta – czyli francuska miłość. Jak dać rozkosz swojej partnerce przy pomocy cunnilingus?

Brudna skarpeta – z czym się wiąże ten fetysz?

Na czym dokładnie to polega? Przede wszystkim esencją tego fetyszu jest wąchanie skarpetek. Te zaś powinny mieć unikalny zapach właściciela, podobnie jak ma to miejsce np. w fetyszu majtek czy rajstop. W praktyce bowiem spocone stopy przerzucają indywidualny zapach na odzienie. Dlatego też wąchanie skarpet staje się dla niektórych swego rodzaju możliwością zbliżenia z daną osobą, poczucia jej feromonów. Jednak samo uwielbienie wąchania nie jest wszystkim. W rzeczywistości bowiem często spotyka się również lizanie skarpet, trzymanie, ściskanie.

Kiedy fetysz staje się problemem?

O takiej sytuacji można mówić w zależności od tego, jak układa się nam związek. Jeśli mamy problemy z uzyskaniem podniecenia poza obcowaniem ze skarpetkami, może to stanowić trudność w zawiązaniu skutecznej i trwałej relacji. Dlatego też tak ważne jest rozmawianie pomiędzy partnerami, którzy powinni mówić o swoich obiekcjach i obawach. Obecność fetyszu w krótkim czasie może być interesująca, ale jeśli jest on wymogiem koniecznym do uzyskania podniecenia, może to wywołać powtarzalność w seksie.

Gdzie szukać pomocy?

Odczuwanie niezadowolenia z tego, jak wygląda współżycie, można zdecydować się na znalezienie pomocy. Tu bardzo dobrym pomysłem będzie skierowanie się do seksuologa. Ten udzieli pomocy zarówno indywidualnie, jak i całej parze. Warto również pomyśleć o psychoterapii, która długoterminowo pomoże wyjść z problemu i na nowo rozwinie opcje współżycia pomiędzy szukającymi pomocy partnerami.


Zobacz także:

Sprawdź!
Petting – co to? Jak uprawiać tę aktywność seksualną? Techniki pettingu

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
stosunek przerywany

Stosunek przerywany – czy ta metoda antykoncepcji jest skuteczna? Przekonaj się, na czym polega oraz jakie są wady i zalety stosunku przerywanego

Next Article
jak doprowadzić faceta do orgazmu

Jak doprowadzić faceta do orgazmu?