orgazm w ciąży

Orgazm w ciąży – czy seks w ciąży jest bezpieczny? Czy seks i orgazm przyszłej mamy mogą szkodzić dziecku?

Przez długi czas, orgazm w ciąży uważany był za niebezpieczny. Powoduje on bowiem wzrost stężenia oksytocyny, co przyczynia się do skurczy macicy. A więc czy uprawianie seksu w ciąży może doprowadzić do przedwczesnego porodu?

Przygotowywanie się przez mamę do przyjścia jej dziecka na świat niewątpliwie wiąże się z pewnymi zmianami i wyrzeczeniami. Nie można jednak popadać w skrajności i traktować tego okresu jako początek końca wolności. Nie trzeba odmawiać sobie ulubionych aktywności fizycznych, ukochanej filiżanki porannej kawy ani seksu – oczywiście, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo. Pamiętaj, że zdrowa i szczęśliwa mama to także zdrowe i szczęśliwe dziecko! Aby jednak w pełni cię uspokoić, dziś przyjrzymy się, jak wygląda orgazm w ciąży i jakie są jego konsekwencje.

Orgazm w ciąży – czy ciąża oznacza przerwę od seksu?

Zdecydowanie nie! Jeżeli i mama i dziecko są zdrowi, a ciąża przebiega prawidłowo, nie istnieją żadne przeciwskazania co do stosunku w ciąży. Skurcze macicy wywołane przez orgazm w ciąży nie są na tyle silne, aby przyspieszyć poród. Sama penetracja także nie ma prawa zaszkodzić dziecku. Płód znajdujący się w macicy chroniony jest przez owodnię i płyn owodniowy, a także mięsień macicy. Kolejną barierę ochronną szyjki macicy stanowi tzw. czop śluzowy. Nie ma więc żadnego zagrożenia dla dziecka podczas odbywania stosunku seksualnego w ciąży.

W praktyce jednak wszystko zależy od nastawienia obojga partnerów. Libido kobiety w ciąży, jak i jej partnera może być różne. Popęd przyszłej matki może się też zmieniać wraz z każdym trymestrem. Partnerzy mogą zadecydować o zaprzestaniu lub kontynuowaniu współżycia wedle własnego nastawienia, samopoczucia i chęci. Ważne, aby w tym trudnym czasie często ze sobą rozmawiać i uczyć się wzajemnego zrozumienia.

Sprawdź!
Punkt G u mężczyzny. Erotyczna stymulacja prostaty partnera

Seks w pierwszym trymestrze ciąży

Na początku ciąży wiele kobiet odczuwa obniżone zainteresowanie seksem. Dotyczy to w szczególności przyszłych mam oczekujących na swoje pierwsze dziecko. Może to być związane z podłożem psychicznym i trudnością w odnalezieniu się w tej nowej sytuacji. Nieprzyjemne dolegliwości fizyczne typowe dla pierwszego trymestru także z pewnością nie pomagają w zwiększeniu popędu seksualnego ciężarnej.

Okazuje się jednak, że seks i orgazm w ciąży na jej początku potrafią być bardzo przyjemne. Dlaczego? W pierwszych tygodniach zwiększa się ukrwienie pochwy i stref erogennych. Wszystkie wrażenia są więc bardziej przyjemne, a do tego odchodzi konieczność antykoncepcji i comiesięczne krwawienie. Warto wykorzystać te korzystne zmiany zachodzące w ciele kobiety w pierwszym i drugim trymestrze.

Trzeci trymestr – libido, orgazm, masturbacja i seks w ciąży

Orgazm w ciąży podczas ostatnich tygodni bywa trudniejszy do osiągnięcia, a poziom libido kobiet ciężarnych w tym czasie często się obniża. Końcówka ciąży to okres wzmożonej troski o dziecko, a także sporo nieprzyjemnych dolegliwości fizycznych związanych z noszeniem dużego już płodu. Jeżeli jednak masz ochotę rozluźnić się najprostszym do osiągnięcia orgazmem łechtaczkowym – nic nie stoi na przeszkodzie. Pamiętaj jedynie o bezpiecznej pozycji, w której nie będziesz uciskać brzucha i bez stresu oddaj się rozkoszom masturbacji lub stosunku.

Seks i orgazm w ciąży są rzeczami całkowicie naturalnymi. Jeżeli matka i dziecko są zdrowi, nie istnieją żadne przeciwwskazania co do odbywania stosunku w ciąży. Ważny jest jednak komfort psychiczny oraz fizyczny obojga partnerów. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zbliżenia, wspólnie uzgodnijcie, jak czujecie się odnośnie współżycia w tym wyjątkowym dla was czasie.


Zobacz także:

Sprawdź!
Masaż erotyczny. Poznaj Nuru, tantrę i inne techniki!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Jak zadbać o zmysłową atmosferę na randce?