punkt G u mężczyzny

Punkt G u mężczyzny. Erotyczna stymulacja prostaty partnera

Pobudzanie punktu G u mężczyzny wymaga włożenia palca do odbytu partnera. Albo skorzystania z gadżetów seksualnych. Odnalezienie tego miejsca nie należy do najłatwiejszych. Zobacz, jak zlokalizować i pieścić najbardziej wrażliwe miejsce między jądrami i odbytem!

Zapamiętaj! Najważniejsze informacje

 • Męski punkt G to prostata, zlokalizowana w miednicy mniejszej, między pęcherzem moczowym a odbytem.
 • Stymulacja punktu G u mężczyzn, mimo bycia tematem tabu, przynosi wiele przyjemności i może prowadzić do intensywnego orgazmu.
 • Wykonanie masażu prostaty wymaga m.in. relaksacji partnera, używania lubrykantu i zrozumienia reakcji partnera oraz nieco praktyki.
 • Poza zwiększeniem przyjemności seksualnej stymulacja prostaty ma wiele korzyści zdrowotnych. To m.in. poprawa ukrwienia, zapobieganie zapaleniu gruczołu krokowego i redukcja ryzyka nowotworu.
 • Warto eksplorować inne punkty erogenne na ciele mężczyzny, takie jak penis, jądra, wewnętrzne uda, sutki, szyja, usta i kość ogonowa.

Odpowiednikiem punktu G u mężczyzny jest prostata

Pierwszym krokiem w zrozumieniu męskiego punktu G jest jego prawidłowe zlokalizowanie. A wcale nie tak łatwo go znaleźć. W przeciwieństwie do najczulszego punktu erogennego kobiet nie znajduje się wcale w obrębie narządów płciowych. U pań to przednia ścianka pochwy, u panów trzeba szukać „z drugiej strony”. Punktem G u mężczyzny jest gruczoł krokowy, czyli prostata. Prostata to mały gruczoł wielkości orzecha włoskiego, który jest integralną częścią męskiego układu moczowo-płciowego. Znajduje się w miednicy mniejszej, pomiędzy pęcherzem moczowym a odbytem.

Sprawdź!
Pozycja na mnicha – klasyczny seks dla każdego. Poznaj jego wady i zalety

Prostata jest wrażliwa na dotyk i odpowiednia stymulacja może dostarczyć mężczyznom wielu przyjemności, a nawet doprowadzić do orgazmu. Wielkość prostaty porównuje się również do śliwki – rozmiar gruczołu zmienia się wraz z wiekiem i wieloma innymi czynnikami. Prostata jest odpowiedzialna za produkcję części nasienia, co jest kluczowe dla męskiej płodności.

Gdzie dokładnie znajduje się prostata?

Prostata leży w miednicy mniejszej, tuż poniżej pęcherza moczowego i otacza część cewki moczowej. Jest umieszczona bezpośrednio przed rektum, co ułatwia dostęp do niej przez odbyt podczas stymulacji seksualnej. Punkt G u mężczyzny można znaleźć na głębokość około 6-8 cm, wyczuwalny po zgięciu palca w stronę przedniej ścianki odbytu jako zgrubienie w kształcie spłaszczonego stożka. Prostata jest otoczona gęstą tkanką włóknistą, tworzącą tzw. torebkę prostaty. Prostata produkuje specjalny płyn, który stanowi około 30% objętości nasienia, zapewniając odżywienie i transport dla plemników.

Męski punkt G to dla wielu facetów temat tabu

Temat męskiego punktu G jest dla wielu mężczyzn tematem tabu, związanym z wieloma nieporozumieniami i lękami. Wielu heteroseksualnych mężczyzn obawia się, że stymulacja punktu G męskiego przez odbyt może podważyć ich męskość – kojarzą go z homoseksualnym seksem analnym. Warto jednak pamiętać, że pieszczoty te nie mają nic wspólnego z orientacją seksualną, a wszystko z przyjemnością i odkrywaniem swojego ciała. Można znaleźć również opinie, że taka stymulacja – przez partnerkę lub samodzielnie, np. w trakcie czynności higienicznych – przynosi dodatkowe korzyści dla zdrowia. I pochodzą one z poważnych prac naukowych.

Pomimo tych obaw coraz więcej mężczyzn decyduje się na eksplorację swojego punktu G, odkrywając w ten sposób nowe doznania seksualne. Tematem interesują się również kobiety, które chcą wprowadzić coś nowego do współżycia z partnerem. Wielu panom trudno wyobrazić sobie seks w takiej formie – w takich przypadkach można odwołać się do argumentu o wzajemności. Jeżeli mężczyzna oczekuje od swojej partnerki zbliżenia analnego, nie powinien się specjalnie dziwić, kiedy słyszy propozycję odwrócenia ról. Wzajemne spełnianie fantazji erotycznych może być bardzo korzystne dla związku. Dochodzi do tego kwestia trzymania sekretów sypialni w tajemnicy.

Sprawdź!
Seksualne rekordy świata zasady i wytyczne – jak można pobić lub ustanowić seksualny rekord

Czy stymulacja punktu G mężczyzny może go doprowadzić do orgazmu?

Krótka odpowiedź brzmi TAK. Stymulacja punktu G u mężczyzny, czyli prostaty, może zarówno zwiększyć intensywność tradycyjnych doznań seksualnych, jak i doprowadzić do bezpośredniego szczytowania. Ten rodzaj orgazmu jest często opisany jako bardziej intensywny i trwa nieco dłużej, niż ma to miejsce podczas pieszczot penisa i seksu z penetracją. Wiele osób porównuje doznania do tych, które doświadcza się podczas wytrysku po bardzo długim stosunku, intensywnych pieszczotach i powstrzymywaniu się od ejakulacji przez dłuższy czas.

Nie zmienia to faktu, że każdy mężczyzna jest inny i reaguje na stymulację prostaty na swój własny sposób. Niektórzy mogą doświadczać intensywnych orgazmów, podczas gdy inni mogą czuć pewną przyjemność, ale nie osiągnąć orgazmu. Inni mogą odczuwać zbyt duży dyskomfort, by w ogóle myśleć o zmysłowej rozkoszy. Ważne jest, aby pamiętać, że stymulacja punktu G u mężczyzn powinna być przede wszystkim przyjemna i komfortowa.

Masaż prostaty – technika, sposób wykonania. Praktyczne porady

Masaż prostaty, czyli stymulacja męskiego punktu G, jest techniką, która wymaga pewnej praktyki. Najpierw ważne jest, aby twój partner był całkowicie zrelaksowany. Zaczynaj od delikatnych pieszczot, a potem delikatnie wsuwaj palec w odbyt. Pamiętaj o użyciu lubrykantu – to niezbędne przy każdej stymulacji analnej. Następnie, szukając prostaty, należy włożyć palec głębiej, na około 5–7 cm minimum.

Prostata ma kształt okrągły i jest nieco twardsza niż otaczające tkanki, co ułatwia jej znalezienie. Początkowo może być trudne jej odnalezienie, ale z czasem stanie się to prostsze. Delikatne naciskanie i masowanie prostaty może przynieść partnerowi dużą przyjemność. Pamiętaj jednak, żeby obserwować reakcje partnera i dostosowywać intensywność pieszczot do jego odczuć.

Punkt G u mężczyzny – anatomia. Dlaczego masowanie prostaty podnieca?

Wielu mężczyzn odczuwa wręcz niepokój, że w trakcie pieszczot odbytu odczuwa coraz silniejszą ekscytację – a nawet dochodzi do wytrysku. Prostata, znana również jako gruczoł krokowy, zawiera wiele zakończeń nerwowych, które są szczególnie wrażliwe na stymulację. Dlatego właśnie odpowiednia stymulacja tego obszaru może prowadzić do silnego orgazmu. Dostęp do prostaty jest możliwy przez odbyt, przez tzw. przednią ściankę.

Sprawdź!
Walking Street Pattaya – co warto wiedzieć? Poznaj uroki nocnego życia w Tajlandii

Należy jednak pamiętać, że stymulacja punktu G u mężczyzn wymaga delikatności i uwagi. Wykorzystanie do tego celu palca lub specjalistycznego gadżetu erotycznego wymaga poprzedniego przygotowania i rozluźnienia mięśni zwieraczy. Ważne jest również użycie odpowiedniego nawilżenia, szczególnie podczas głębokiej stymulację analną. Masowanie prostaty to czynność, która powinna być wykonywana powoli i delikatnie.

Prozdrowotne efekty stymulowania swojego punktu G

Stymulowanie prostaty, czyli męskiego punktu G, nie służy tylko zwiększeniu przyjemności seksualnej. Ma też szereg korzyści zdrowotnych. Regularna stymulacja prostaty może pomóc w zapobieganiu zapaleniu gruczołu krokowego oraz zapewnić lepsze ukrwienie tego obszaru. Masaż punktu G u mężczyzny w połączeniu może również zredukować ryzyko nowotworu. Przy czym lekarze podkreślają, że większe znaczenie mają tu regularne wytryski i pozbywanie się nadmiaru ejakulatu z gruczołu krokowego. Aczkolwiek uciskanie go może skutecznie udrażniać kanaliki.

Masaż prostaty może również zwiększyć jakość erekcji, intensywność orgazmu i poprawić ogólną funkcję seksualną. Zwracaj uwagę na reakcje swojego ciała na stymulację prostaty i nie zniechęcaj się, jeśli na początku nie doświadczysz intensywnych doznań. Pamiętaj, że każdy mężczyzna jest inny i może potrzebować czasu, aby odkryć pełnię przyjemności, jaką może przynieść stymulacja prostaty.

Inne punkty erogenne na ciele mężczyzny – nie tylko penis, jądra i prostata

Pomimo że męski punkt G w prostacie może przynieść dużą przyjemność, to istnieje wiele innych punktów erogennych na ciele mężczyzny. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną chcącym lepiej poznać swoje ciało, czy partnerką szukającą nowych sposobów na zadowolenie swojego mężczyzny, ważne jest pamiętanie o tych miejscach podczas erotycznych igraszek. Do najbardziej znanych punktów erogennych na ciele mężczyzny należą:

 • penis – szczególnie okolice wędzidełka pod spodnią częścią główki;
 • jądra;
 • wnętrze ud;
 • sutki;
 • szyja;
 • usta;
 • kość ogonowa (tzw. punkt O) i wiele innych.
Sprawdź!
Dlaczego hiszpańska mucha to nie tylko znakomity afrodyzjak, ale i świetny suplement diety?

Wszystkie te obszary mogą być stymulowane na wiele różnych sposobów, z użyciem różnych technik, w zależności od preferencji mężczyzny. Pamiętaj jednak, że każdy mężczyzna jest inny, a to, co działa dla jednego, może nie działać dla drugiego. Najlepszym sposobem na zrozumienie tego, co podnieca partnera, jest komunikacja i eksperymentowanie.Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
operacja zmiany płci

Operacja zmiany płci – rodzaje i przebieg korekty płci. Poznaj najważniejsze informacje

Next Article
seks bez zobowiązań

Seks bez zobowiązań – czy to może się udać? O czym początkujący friends with benefits powinni pamiętać?