seks analny

Seks analny, czyli grecka miłość. Poznaj wskazówki dla początkujących i dowiedz się, jakie są najlepsze pozycje, w których stosunek analny będzie niezapomniany!

Seks analny, zwany także miłością grecką, nie cieszy się najlepszą opinią – a szkoda! Stymulacja wrażliwej strefy erogennej, jaką jest odbyt, może być bowiem równie przyjemna, jak inne seksualne czynności. Najważniejsze to działać powoli i z wyczuciem.

Seks analny to aktywność, która budzi różne, często skrajne emocje. Z jednej strony uważany za sferę tabu, z drugiej – będący fantazją erotyczną i celem wielu osób. Nie da się ukryć, że to pieszczota bardzo intensywna, zapewniająca niezapomniane wrażenia, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Aby jednak stosunek analny mógł przynieść spodziewaną rozkosz, warto wcześniej odpowiednio się do niego przygotować. Jeżeli seks analny znajduje na twojej liście życzeń, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem – udzielimy wskazówek, które pomogą ci przeżyć twój pierwszy raz!

Seks analny – co warto o nim wiedzieć?

Seks analny to forma stosunku, polegająca na penetracji odbytu partnera lub partnerki. Wbrew powszechnemu przekonaniu, penetracja nie musi odbywać się wyłącznie przy pomocy penisa. W niektórych przypadkach można użyć do tego dłoni (tzw. fisting) albo gadżetów erotycznych, jak wibrator czy dildo. Seks analny, chociaż kojarzy się wyłącznie z praktyką związków jednopłciowych, może być uprawiany także przez pary heteroseksualne.

Sprawdź!
Po czym poznać, że facet ma wzwód? Na co zwracać uwagę?

Jeżeli partnerzy dobrze przygotują się do stosunku analnego, może on sprawiać sporą przyjemność osobie penetrowanej. Odbyt należy do wrażliwej strefy erogennej, wokół której znajduje się dużo zakończeń nerwowych. Warto nadmienić, że zdecydowanie większą rozkosz z seksu mają mężczyźni, u których pobudzany jest także gruczoł prostaty.

Dlaczego przygotowania do penetracji analnej są tak ważne?

Do seksu analnego nigdy nie należy podchodzić z pośpiechem. Niewiele osób o tym wie, ale odbyt posiada aż dwa kręgi zwieraczy. Pierwszy z nich możemy rozluźniać i napinać wedle woli. Drugi zwieracz odbytu natomiast napina się mimowolnie. Gdyby spróbować włożyć coś do niego “na siłę”, może się to skończyć co najmniej naruszeniem tkanki i mięśni – a to z kolei powoduje olbrzymi ból. Przygotowanie do stosunku powinno być zatem powolne i delikatne.

Seks analny dla początkujących – od czego zacząć?

“Czy to coś dla mnie?”

Przed rozpoczęciem przygody z seksem analnym musisz zdać sobie pytanie, czy rzeczywiście jest to coś, czego chcesz spróbować. Zdarza się, że na taką formę aktywności seksualnej decydują się osoby nagabywane przez partnera – nawet jeżeli same nie są w 100% do niej przekonane – który najczęściej ma być w tym układzie stroną aktywną.

Usilne namawianie do zbliżenia, które nie spotyka się z entuzjazmem drugiej strony, to oczywiście zachowanie karygodne. W przypadku stosunku analnego nie ma to także sensu – jeżeli partner lub partnerka nie jest do niego chętny, nie będą mogły nastąpić odpowiednie przygotowania; w trakcie zbliżenia pojawi się stres, ból i w efekcie nikt nie będzie miał z tego żadnej przyjemności.

Możliwość spróbowania seksu analnego powinna zostać podjęta wspólnie, z poszanowaniem zdania partnera. Próbowanie nowych rzeczy w łóżku może być oczywiście bardzo przyjemnym doświadczeniem, jednak nie należy angażować się w nie wbrew swoim własnym odczuciom.

Sprawdź!
Orgazm energetyczny, czyli orgazm całego ciała – naucz się świadomie kierować swoją energią seksualną

Zadbaj o higienę

Wiele osób obawia się seksu analnego ze względu na potencjalny brud. Warto jednak pamiętać, że odbytnica nie jest miejscem przechowywania kału. Jest zatem mało prawdopodobne, aby podczas zbliżenia doszło do jakichś nieprzyjemnych “niespodzianek”. Jeżeli mimo wszystko bardzo się ich obawiasz, prócz zwykłej kąpieli możesz zdecydować się także na delikatną lewatywę.

Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu

Odbyt, w odróżnieniu od pochwy, nie nawilża się sam. Seks analny wymaga wykorzystania lubrykantu, najlepiej stworzonego specjalnie dla tego typu aktywności. Penetracja bez właściwego “poślizgu” może skończyć się podrażnianiami i otarciami, co odbierze kochankom jakąkolwiek przyjemność ze zbliżenia.

Antykoncepcja w seksie analnym

Niestety nawet przy zachowaniu zasad higieny, nie da się całkowicie pozbyć bakterii, które znajdują się w ludzkiej odbytnicy. Bezpośredni kontakt z nimi może natomiast prowadzić do infekcji. Ponadto nabłonek, który wyściela odbytnicę, jest wyjątkowo podatny na uszkodzenia naczyń krwionośnych. Przez to podczas seksu analnego wzrasta ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową m.in. wirusem HIV.

Sposobem na zapobiegnięcie zachorowaniu jest stosowanie mechanicznej antykoncepcji, czyli prezerwatyw. Warto przy tym pamiętać, aby przed przejściem od stosunku analnego do seksu waginalnego zmienić kondom na nowy.

Zacznij od eksperymentów solo

Na początku rejon odbytu najlepiej zbadać samemu, szczególnie jeżeli jest to dla ciebie całkowita nowość. Pozwoli ci to na większe rozluźnienie i sprawdzenie, jaka forma stymulacji sprawia ci najwięcej przyjemności. Możesz spróbować delikatnego głaskania i masowania, a po pewnym czasie spróbuj delikatnej penetracji odbytu palcem. Dobrym pomysłem jest także zakup gadżetów erotycznych stworzonych specjalnie z myślą o pieszczotach analnych. Mogą to być małe dildo, wibratory, koraliki lub korki analne.

Stymulacja zewnętrznego obszaru anusa z partnerem

Po pierwszym zapoznaniu się z doznaniami płynącymi z pieszczot anusa, możesz zaprosić do zabawy swojego partnera lub partnerkę. Nadal powinniście jednak działać bardzo powoli – stymulacja odbytu z drugą osobą jest nieco innym doświadczeniem, niż solowe eksperymenty.

Sprawdź!
Jak doprowadzić faceta do orgazmu?

Zacznijcie od delikatnych pieszczot wokół zewnętrznej części odbytu, rimmingu oraz płytkiej palcówki. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek dyskomfortu przerwijcie zabawę. Ból to sygnał od organizmu, że działacie zbyt szybko lub zbyt gwałtownie.

Co najmniej jeden orgazm przed seksem analnym

Zanim przystąpicie do penetracji odbytu, spróbujcie innych form stymulacji. Niezależnie, czy będą to pieszczoty oralne, masturbacja, czy seks waginalny, postarajcie się o to, aby zakończyły się one przynajmniej jednym orgazmem. W ten sposób rozgrzejecie i rozluźnicie mięśnie, tym samym sprawiając, że uprawianie seksu analnego będzie łatwiejsze.

Spiesz się powoli

Penetracja penisem czy gadżetem erotycznym powinna być spokojna i miarowa. Najlepiej, aby na początku to strona pasywna miała większą kontrolę nad jej głębokością oraz szybkością pchnięć. Pamiętajcie o odpowiednim nawilżeniu i koniecznie zwracajcie uwagę na wszelkie sygnały ostrzegawcze od organizmu. Każdy ból czy dyskomfort oznacza, że seks należy przerwać.

Mimo że wszystkie przygotowania i środki ostrożności mogą początkowo zniechęcać, warto się do nich stosować. Seks analny, chociaż wymaga praktyki, jest ekscytującym i przyjemnym doświadczeniem: już po paru zbliżeniach będziecie mieć w nim dużo większą wprawę i z każdym kolejnym razem rozkosz będzie coraz intensywniejsza.

Miłość grecka – najlepsze pozycje

Wydawać by się mogło, że najlepszym układem do rozpoczęcia przygody z seksem analnym będzie słynna pozycja na pieska. Ją najlepiej jednak zostawić sobie do momentu, aż obydwoje będziecie już wprawieni w stymulacji odbytu. Pozycje, które sprawdzą się najlepiej to m.in.:

Jak widać większość z polecanych układów to konfiguracje, w których to strona penetrowana ma “władzę”. Dzięki temu może ona kontrolować tempo i moc pchnięć. Z czasem możliwe jest oczywiście wprowadzenie urozmaiceń i oddanie władzy stronie aktywnej.

Sprawdź!
Jak go podniecić, żeby nie mógł wytrzymać? Poznaj sztuczki, aby podniecić faceta i rozpalić go do czerwoności!

Seks analny – podsumowanie

Seks analny wydaje się trudny i niedostępny. Jednak stosując się do wymienionych wskazówek i porad z pewnością sprawi, że stanie się dla was ciekawym doświadczeniem.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ból jąder

Ból jąder – sprawdź przyczyny i objawy tej nieprzyjemnej dolegliwości!

Next Article
biseksualizm

Biseksualizm to jedna z trzech głównych orientacji. Przeczytaj i dowiedz się do których płci osoby biseksualne odczuwają pociąg.