orgazm analny

Orgazm analny – jak osiągnąć orgazm w trakcie seksu analnego?

Orgazm analny może być nawet przyjemniejszy od szczytowania podczas tradycyjnego stosunku płciowego. Większość kobiet orgazm analny przeżywa znacznie dłużej i intensywniej. O czym należy pamiętać podczas stosunku analnego? Sprawdź, jak się do tego przygotować!

Seks analny jest bardzo popularny głównie ze względu na sceny w filmach pornograficznych. Uważa się, że szczytowanie wynikające z seksu analnego może być niezwykle przyjemne i intensywne. Wokół seksu analnego krąży jednak sporo mitów, przez które wiele par nie decyduje się na tego typu doznania w łóżku. W tym tekście wyjaśnimy ten temat od podszewki. Co zrobić, by kobieta nie odczuwała bólu podczas seksu analnego? Jak skutecznie osiągnąć orgazm analny i czy faktycznie może on być intensywniejszy od szczytowania podczas seksu waginalnego? Poznaj wszystkie najważniejsze informacje!

Orgazm analny – czy warto uprawiać seks analny?

Istnieje wiele rodzajów orgazmu. U kobiet do najbardziej popularnych należą:

Orgazm analny może zostać osiągnięty zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę poprzez stymulację mocno unerwionych okolic odbytu. Okolice odbytu są silnie unerwione, przez co są niezwykle wrażliwe. W ich pobliżu znajdują się również zakończenia prostaty (u mężczyzn) czy końcówki pochwy (u kobiet). Co więcej, dół łechtaczki rozciąga się aż do odbytu, dlatego seks analny może spowodować stymulację łechtaczki. Orgazm osiągany przez seks analny często kończy się kobiecym wytryskiem.

Przygotowania do seksu analnego

Chcecie kochać się pierwszy raz analnie? Koniecznie się do tego odpowiednio przygotujcie. Przede wszystkim ważne jest, aby zadbać o higienę okolic odbytu. Jeśli 2-3 godziny przed planowanym zbliżeniem korzystałaś z toalety, podczas seksu nie powinny przydarzyć się żadne niespodzianki. Dla własnego komfortu psychicznego możesz jednak zdecydować się na bardzo dogłębne oczyszczenie. W tym celu świetnie sprawdzi się lewatywa przed seksem analnym.

Sprawdź!
Znasz polskich autorów literatury erotycznej?

Seks analny a gra wstępna – jak zacząć?

Przed każdym zbliżeniem seksualnym warto przeprowadzić grę wstępną. W przypadku seksu analnego jest ona jednak szczególnie istotna! Właściwe przygotowanie miejsc intymnych w pupie to stopniowe rozluźnianie oraz pieszczoty. Pamiętaj: im bardziej będziesz podniecona, tym łatwiej się rozluźnisz. Odpowiednie rozluźnienie natomiast pozwoli wyeliminować do minimum ryzyko bólu podczas penetracji. Aby zwiększyć szanse na osiągnięcie prawdziwej przyjemności, najpierw partner może pieścić cię między pośladkami, a następnie wsunąć palec do środka. Następnym krokiem mogą być zabawy gadżetami erotycznymi lub penisem. Pamiętajcie o żelaznej zasadzie: gdy pojawi się ból, należy bezwzględnie przerwać i cofnąć się o krok w pieszczotach.

Jak osiągnąć kobiecy orgazm analny?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „Jak osiągnąć orgazm analny?”, jesteś w najlepszym miejscu! Istnieje kilka sposób na szczytowanie podczas seksu analnego. Doskonałym pomysłem jest wykonywanie płytkich ruchów przez partnera tuż przy wejściu do odbytu. W tym miejscu znajduje się bowiem najwięcej zakończeń nerwowych, których stymulacja prowadzi do nieziemskiego orgazmu. Drugim rozwiązaniem jest zabawa gadżetami erotycznymi (np. dilda, wibratory, kilku analne lub korki analne). Ważne jest to, by używać wyłącznie zabawek przystosowanych do stosowania w odbycie – są one zdecydowanie mniejsze i delikatniejsze.

Seks analny a lubrykant – o czym należy pamiętać?

Najważniejsze przy seksie analnym jest właściwe nawilżenie! Odbyt, w przeciwieństwie do pochwy, nie nawilża się samoistnie. Przy braku odpowiedniego poślizgu będzie dochodziło do licznych podrażnień delikatnej skóry wokół odbytu. Co więcej, może to prowadzić do niebezpiecznych infekcji. Należy więc pamiętać o używaniu dobrej jakości lubrykantu. Żel analny zapewni maksymalną przyjemność i bezpieczeństwo. Poza działaniem nawilżającym lubrykanty mogą również ułatwiać rozluźnianie mięśni odbytu. Zastosowanie żelu zmniejszy ryzyko pękania i ścierania naczyń krwionośnych. Należyta ochrona delikatnej skóry miejsc intymnych jest niezwykle ważna i pozwala uzyskać pełen komfort każdego stosunku.

Sprawdź!
Robienie loda, czyli sztuka fellatio. Sprawdź, jak zadowolić faceta ustami

Co jeszcze musisz wiedzieć o seksie analnym?

Kolejną ważną kwestią jest zachowanie bezpieczeństwa. Choć orgazm analny zapewnia całkowicie nowe doznania, nie można całkowicie dać się porwać chwili i emocjom. Pamiętajcie o zabezpieczeniu! Bardzo ważne jest używanie prezerwatyw – ponieważ odbyt znajduje się w niewielkiej odległości od pochwy kobiety, wyciekająca sperma może trafić w niepożądane miejsce. Nie jest więc prawdą, że podczas seksu analnego nie można zajść w ciążę! Pamiętaj też, że zarówno stymulacja, jak i seks bez zabezpieczenia mogą prowadzić do zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową (np. wirus HIV). Warto wybrać prezerwatywy przeznaczone do seksu analnego – są one grubsze i posiadają więcej lubrykantu.

Polecane pozycje do seksu analnego

Seks analny najlepiej uprawiać w pozycjach, w których odbytnica jest lekko zgięta. Świetnie sprawdzi się popularna pozycja „na pieska”. Partnerka powinna opierać się jednak nie na dłoniach, a na łokciach – wówczas partner będzie mógł stymulować również łechtaczkę kobiety. Jaka jeszcze pozycja będzie odpowiednia? Koniecznie wypróbujcie seksu analnego „na łyżeczkę” – strona pasywna może tutaj kontrolować głębokość penetracji oraz tempo ruchów. Warto spróbować też pozycji, w której kobieta leży na plecach, ma podkulone nogi oraz ręcznik lub poduszkę pod pośladkami. Taka pozycja sprawdzi się u par, które chcą mieć ze sobą kontakt wzrokowy i lubią się całować podczas seksu. Do wygodnych pozycji należy również misjonarska odwrócona – partner wchodzi w kobietę leżącą na brzuchu od strony pośladków.

Orgazm analny nie jest najprostszy do osiągnięcia. Jeśli jednak weźmiecie sobie do serca nasze rady, możliwość doświadczenia nowych doznać może być bardzo blisko was! Podsumowując, pamiętajcie o właściwym nawilżeniu oraz przyzwyczajeniu odbytu strony pasywnej do stymulacji.


Zobacz także:

Sprawdź!
Masaż erotyczny. Poznaj Nuru, tantrę i inne techniki!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pozycja na raka

Pozycja na raka – popularna „zwierzęca” pozycja seksualna. Dowiedz się, jak wygląda i komu może spodobać się seks na raka

Next Article
rozmiar penisa

Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Jaka jest prawidłowa średnia długość penisa? I jak można zwiększyć długość prącia?