masaż erotyczny

Masaż erotyczny. Poznaj Nuru, tantrę i inne techniki!

Masaże erotyczne zbliżają partnerów do siebie i wzbogacają współżycie seksualne. Co zrobić, by uniknąć rutyny i nudy w sferze intymnej związku? Przeczytaj nasz miniporadnik i otwórz się na nowy wymiar cielesnej rozkoszy!

Zapamiętaj! Najważniejsze informacje

  • Masaż erotyczny wzbogaca życie intymne poprzez zwiększenie poczucia bliskości i napięcia seksualnego między partnerami.
  • Klucz do udanego masażu erotycznego to m.in. samopoczucie, nastrój pomieszczenia, olejki dobrej jakości i uwzględnienie preferencji partnera/partnerki.
  • Masaż erotyczny przynosi korzyści zarówno seksualne, jak i zdrowotne, takie jak redukcja stresu czy poprawa snu.
  • Masaż tantryczny intensyfikuje doznania przez uwolnienie energii seksualnej i synchronizację oddechu z ruchami.
  • Istnieje wiele rodzajów masażu erotycznego – Nuru, Nuri Nuri, Lingam, Lomi Lomi i wiele innych. Wszystkie dostarczają unikalnych doznań.

Masaż erotyczny – na czym polega, od czego zacząć?

Masaż erotyczny to jedna z form bliskości i komunikacji w związku, która ma na celu rozbudzanie doznań seksualnych. Pod tym pojęciem kryje się mnóstwo technik, których można się nauczyć z wielu różnych źródeł. Począwszy od Kamasutry i specjalistycznych kursów, przez odpowiednie rubryki w magazynach dla pań i panów, a skończywszy na serwisach pornograficznych. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz na nich nie tylko produkcje stricte rozrywkowe, ale i edukacyjne. Zdobyta wiedza z pewnością wpłynie na poprawę jakości życia seksualnego.

Masaż erotyczny jest jednocześnie formą gry wstępnej, którą warto zacząć od tworzenia odpowiedniego klimatu – świece, nastrojowa muzyka czy przytłumione światło mogą znacząco podnieść jakość doznań. Kolejny krok to dobór olejków do masażu. To one sprawiają, że dłonie partnera czy partnerki łatwo przesuwają się po ciele, tworząc przyjemny poślizg. Przy wyborze olejku warto zwrócić uwagę na to, aby był on naturalny, a także sprawdzić, czy nie wywołuje on alergii u osoby masowanej. Olejek powinien być delikatnie podgrzewany, aby nie zaskoczyć partnera zbyt niską temperaturą. Z drugiej strony – początkowy chłód może stanowić interesujący kontrast dla dalszej części poczynań.

Sprawdź!
Fetysz pępka – co widzą fetyszyści w najstarszej bliźnie, którą posiadamy?

Zalety masażu erotycznego

Masowanie ciała partnerki lub partnera niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, jest to doskonałe urozmaicenie życia seksualnego. Stanowi świetny wstęp do zbliżenia, umożliwiając zbudowanie napięcia seksualnego. Narastające podniecenie niejednokrotnie może doprowadzić do orgazmu bez penetracji. Dodatkowo przyczynia się do zwiększenia intymności pomiędzy partnerami, umacniając ich więź.

Dodatkowo masaż erotyczny ma też wiele zalet związanych z fizycznym odprężeniem. Przy jego pomocy można zniwelować napięcie mięśni, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach, kiedy spędzamy wiele godzin przed komputerem. Masaż erotyczny pozwala także:

  • zrelaksować umysł;
  • polepszyć jakość snu dzięki rozluźnieniu i odprężeniu;
  • poprawić ogólne samopoczucie.

Masaż erotyczny kobiety. O czym powinien pamiętać mężczyzna?

Masaż erotyczny kobiety ma na celu dostarczyć jej jak największą przyjemność. Istotne jest, aby zwrócić uwagę na strefy erogenne kobiety, takie jak piersi czy pochwa, ale pamiętaj – każda kobieta jest inna, dlatego warto zacząć od rozmowy o tym, co sprawia jej przyjemność. Pamiętaj, aby masaż był zmysłowy i delikatny. Na początku możesz zacząć od delikatnego pieszczenia ciała partnerki, a później przejść do głębszych technik masażu.

Podczas masowania kobiety ważne jest, aby nie skupiać się tylko na jednym miejscu. Warto stosować różne techniki w wielu punktach ciała – ugniatać, uciskać, rozcierać czy szczypać – aby dostarczyć różnorodnych doznań. Przy erotycznym masażu biustu nie ma sensu koncentrowanie się tylko na brodawkach. Najlepiej dotykać całe piersi, bez względu na kształt czy rozmiar – lekki masaż i pieszczoty mogą dostarczyć kobiecie wiele przyjemności. Wiele pań lubi masowanie pośladków. Od mocnego ugniatania po delikatne przesuwanie samych opuszek palców po skórze.

Intymny masaż mężczyzny – porady dla kobiet

Intymny masaż mężczyzny jest sztuką, która wymaga od kobiety dużej wrażliwości na potrzeby i reakcje partnera. Warto zwrócić uwagę na to, jakie ruchy sprawiają mu największą przyjemność, a które są dla niego mniej przyjemne lub wręcz bolesne. Aczkolwiek są panowie, których podnieca ból – również bez rozmasowania podrażnionego miejsca. Ważne jest, aby dostosować siłę nacisku i tempo masażu do odczuć mężczyzny.

Sprawdź!
Jak zrobić dobrze chłopakowi – co warto wiedzieć o robieniu loda chłopakowi?

Masaż erotyczny mężczyzny to nie tylko masaż okolic intymnych. Mężczyźni mają wiele stref erogennych, których warto nie zapominać, takich jak okolice karku, ud, pośladków czy łopatek. Pamiętaj też o odpowiednich akcesoriach – oliwka lub olejek do masażu, który zapewni odpowiedni poślizg, a także pozwoli na długotrwały i zmysłowy kontakt dłoni z ciałem partnera. Na koniec, pamiętaj o tym, że każdy mężczyzna jest inny. To, co sprawia przyjemność jednemu, niekoniecznie musi przypaść do gustu innemu.

Jak wykonać masaż tantryczny? Podstawowe porady

Masaż tantryczny to technika, która ma na celu uwolnienie energii seksualnej i zintensyfikowanie doznań. W masażu tantrycznym, zamiast skupiać się na jednym miejscu, masujemy całe ciało, przemieszczając się płynnie od jednej strefy do drugiej. Kluczem jest tu również wykorzystanie oddechu – synchronizowanie oddechu z ruchami dłoni pozwoli na lepsze skoordynowanie ruchów i zintensyfikowanie doznań.

Masaż tantryczny to przede wszystkim połączenie duchowości i seksualności. Warto więc stworzyć odpowiedni nastrój – zapalić świece, włączyć relaksującą muzykę, a także zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo można zastosować różne akcesoria, takie jak piórka czy jedwabne szale, które mogą dostarczyć niezapomnianych doznań.

Jak zrobić masaż erotyczny Nuru – niezbędne akcesoria

Masaż Nuru pochodzi z Japonii i polega na ślizganiu się po partnerze/partnerce – cała feeria zmysłowych doznań bierze się z niezwykłej bliskości całkowicie nagich ciał. Do wykonania masażu Nuru potrzebne są specjalne żele, które zapewniają odpowiedni poślizg. W przeciwieństwie do innych technik masażu, w Nuru masażyst(k)a używa nie tylko dłoni, ale całego swojego ciała do masowania partnera.

Podczas masażu Nuru, masażystka i osoba masowana powinny być całkowicie rozebrane. Masażyst(k)a nakłada na swoje ciało specjalny żel, a następnie przesuwa swoim ciałem po ciele partnera/partnerki, dostarczając mu unikalnych doznań. Im dłuższe oczekiwanie na kontynuację w postaci seksu, tym intensywniejsze wrażenia. Masaż Nuru to przede wszystkim doświadczenie zmysłowe, które wymaga dużej bliskości i zaufania między partnerami. Warto wypróbować ten rodzaj masażu, aby wprowadzić do swojego życia seksualnego odrobinę egzotyki.

Sprawdź!
Znasz polskich autorów literatury erotycznej?

Inne rodzaje masażu erotycznego. Nuri Nuri, Lingam, hawajski Lomi Lomi

Istnieje wiele innych technik masażu erotycznego. Masaż Nuri Nuri to rodzaj masażu, w którym masażystka używa swojego ciała do masowania partnera, podobnie jak w masażu Nuru. Jednak w przeciwieństwie do Nuru, Nuri Nuri nie wymaga specjalnego żelu – można go wykonać za pomocą dowolnego olejku do masażu.

Masaż Lingam to z kolei masaż erotyczny mężczyzny, który koncentruje się na okolicach intymnych. Lingam jest sanskryckim słowem oznaczającym „symbol falliczny”, a masaż ten ma na celu dostarczenie mężczyźnie głębokiego relaksu i intensywnych doznań.

Masaż hawajski Lomi Lomi, zwany również „masażem miłości”, to technika, która koncentruje się na głębokim relaksie i odprężeniu. Masażyst(k)a używa tu nie tylko dłoni, ale także łokci i przedramion, aby dostarczyć głębokiego, zmysłowego doznania.

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na wykonanie masażu erotycznego. Warto eksperymentować i próbować różnorodnych rzeczy. Tylko w ten sposób można dowiedzieć się, co lubi druga strona i w jaki sposób można sprawić jej zmysłową przyjemność.Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tanatofilia

Czym jest tanatofilia i czy to zburzenie podlega leczeniu? Sprawdź!

Next Article
Nyotaimori

Nyotaimori – prezentacja posiłku na kobiecym ciele. Czy może sprawiać przyjemność?