korki analne

Dlaczego warto sprawdzić erotyczny gadżet na lepszy seks analny? Silikonowe, stalowe i wibrujące korki analne!

Zadowolenie z seksu może przyjąć wiele postaci. Korki analne są jednym z często wybieranych gadżetów erotycznych gwarantujących wyjątkowe i niezapomniane doznania. Sprawdź, dlaczego warto na nie postawić!

Jak sama nazwa na to wskazuje, korek analny jest przyrządem umieszczanym w odbytnicy. Ma to na celu między innymi dostarczenie przyjemności oraz podniecenia, ale także przygotowanie do właściwego seksu analnego. Oprócz korków niektórzy decydują się na stosowanie specjalnych zatyczek. Co warto wiedzieć o tym niesamowitym gadżecie erotycznym?

Korki analne — co wyróżnia ten gadżet?

Jednym z pierwotnych określeń na penetrację odbytu jest miłość. Jest ona praktykowana od starożytności, jednak to nowoczesne techniki i przedmioty umożliwiają lepsze czerpanie przyjemności z tej techniki seksualnej. Jednym z rozwiązań, które w szczególności pozwalają na nieskrępowany, przyjemny stosunek tego typu jest korek analny. Służy on zarówno przygotowaniu partnera lub partnerki do takiej penetracji, jak i zwiększeniu doznań płynących z tradycyjnego stosunku dopochwowego. Choć temat ten zazwyczaj jest uznawany za tabu, coraz częściej docenia się to, że przyjemność może płynąć z tego, jaka będzie penetracja analna.

Czy stosunek analny jest nieprzyjemny?

W powszechnym rozumieniu myślenie o zbliżeniu o charakterze analnym wywołuje poczucie skrępowania i dyskomfortu. Bardzo często ma to przede wszystkim podłoże psychologiczne, choć nieraz przyczyną mogą być dolegliwości tej części ciała. W takim przypadku nieumiejętne sięgnięcie po zabawkę, jaką jest korek analny, może zniechęcić do dalszych prób. Tu jednak z ratunkiem przychodzi nam zatyczka analna. Dzięki jej umiejętnemu stosowaniu z powodzeniem rozluźnimy mięśnie i unikniemy dyskomfortu pojawiającego się podczas nieumiejętnie prowadzonej miłości greckiej.

Sprawdź!
Seks w wannie – kiedy wspólna kąpiel nabiera rumieńców. Poznaj sekrety intymnych igraszek w wodzie

Prostata leczona przy użyciu zatyczek — do czego w praktyce jest używany korek analny?

Podstawowym zadaniem zarówno korków, jak i zatyczek jest wyraźnie urozmaicenie życia seksualnego oraz wzmocnienie stanu podniecenia. Nie bez powodu korzysta się z nich również podczas masturbacji oraz gry wstępnej. Kluczowe zadanie jednak pojawia się podczas stosunku. W przypadku kobiet odpowiada on za zwężenie pochwy poprzez dociśnięcie jej ścianki bezpośrednio do penisa. Z kolei u mężczyzn przy użyciu korków analnych ma miejsce stymulacja analna prostaty. W wielu przypadkach stosowanie tej zabawki ma również wymiar leczniczy, ponieważ pozwala na utrzymanie i wzmocnienie wzwodu.

Wygląd korka

Ten wyjątkowy gadżet ma ściśle określony, stożkowaty kształt. Dzięki zwężaniu się jej z jednej strony możliwe jest lepsze, pełne wsunięcie zatyczki do odbytnicy. Jednocześnie spłaszczony drugi koniec pozwala na utrzymanie przedmiotu przy zwieraczu i uniemożliwia jego wysunięcie się. Z zasady jednak jest to przyrząd krótki, gładki i obły. Dlaczego? Przyczyna jest prosta. Dzięki temu uniknie się uszkodzenia narządów wewnętrznych, które są wyjątkowo wrażliwe, a przyjemność nie powinna przerodzić się w ból.

Silikonowy, stalowy czy szklany korek analny — jaki wybrać?

Podobnie jak w przypadku wielu innych zabawek z sex-shopów, również i tu jest dostępna szeroka gama urządzeń, które są zróżnicowane pod wieloma względami. Podstawą różnicy jest jednak materiał, z którego są wykonane. Inaczej sprawuje się silikon, a jeszcze inaczej korek ze stali nierdzewnej. Jednocześnie mają one na celu zaintrygować i przykuć uwagę, dlatego też często stawia się na niepenetrujące zakończenia przypominające np. ogony zwierząt.

Typy materiałów

Jak zostało zaznaczone wcześniej, istnieją różnorodne surowce, w których wykonuje się korki. Wśród nich warto wspomnieć o:

 • stali chirurgicznej — twardy, doskonale głaski surowiec, który cechuje się wyjątkową odpornością mechaniczną i chemiczną;
 • silikonie medycznym — łatwo utrzymuje się w czystości, jest hipoalergiczny i powszechnie stosowany;
 • elastometrze — tańsze i bardziej porowate niż silikon;
 • porcelanie i szkle — oba te surowce mają podobne właściwości. Bardzo łatwo się je czyści, a jednocześnie mają wyjątkową estetykę.
 • ABS — jest to bardzo twardy polimer;
 • drewnie — najbardziej tradycyjny materiał, który powrócił z modą vintage;
 • masie żelowej i lateksie — trudno utrzymać je w czystości, a także często zawierają toksyczne substancje wpływające na płodność. Warto unikać tych produktów, które w składzie mają ftalany.
Sprawdź!
Kulki analne — jak powinna być stosowana kulka analna? Rodzaje kulek i dlaczego warto stosować koraliki analne

Wibrujące korki analne — dlaczego warto stosować?

Jednym z częściej wybieranych rozwiązań są przyrządy umożliwiające penetrację połączoną z wibracjami. Ma to przede wszystkim na celu zwiększenie przyjemności. Zbliżenie analne dostępne w tej formie umożliwia m.in. dotarcie do męskiego punktu G.

Jak sprawdzić i dopasować rozmiar erotycznego gadżetu urozmaicającego seks?

Z zasady na rynku możemy znaleźć różne rozmiary tego typu produktów. W związku z tym, że należy je dopasować do indywidualnych potrzeb, nie można wprost określić jednego rozmiaru, na który warto postawić. Z jednej strony nie powinny być zbyt duże, ponieważ rozpychanie może nam zaszkodzić. Z drugiej jednak strony za mały przedmiot nie spełni swojego zadania. Z zasady początkujący partnerzy uprawiający miłość grecką powinni postawić na zatyczki o średnicy 2-3 centymetrów w najgrubszym miejscu.

Jak stosować korki analne, aby uniknąć zagrożenia?

Z zasady nawet najbardziej zagorzali miłośnicy miłości greckiej powinny z rozwagą stosować tego typu przyrządy. Są one niezwykle wydajne, a ich noszenie może nam towarzyszyć nie tylko podczas stosunku, ale nie powinno się z tym przesadzać. Jednocześnie przy codziennym stosowaniu korków lepiej postawić na te, które zostały wykonane z takich materiałów jak:

 • szkło,
 • stal,
 • aluminium.

W praktyce kluczowe jest to, aby surowiec nie powodował podrażnień oraz reakcji alergicznych. Dlatego tez lepiej wystrzegać się tych, które są z gumy lub silikonu. Absolutnie też nie powinno się stosować własnoręcznie wykonanych zatyczek. Przy używaniu warto również zaopatrzyć się w lubrykant o gęstej konsystencji.

Ryzyko codziennego stosowania korków analnych

W przypadku tego typu przyrządu koniecznie trzeba mieć na uwadze fakt, że stosowanie go może nieść ze sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Podstawowym kryterium tego, czy się pojawią, jest wybieranie bezpiecznych materiałów i stosowanie się do sposobu użytkowania. Istotne jest również to, aby przyrząd nie był nazbyt często stosowany. Dlaczego? Przede wszystkim może to doprowadzić do wyraźnego zaburzenia motoryki części odbytniczej organizmu, a także do uzależnienia od stosowania korka.

Sprawdź!
Po czym poznać, że facet ma wzwód? Na co zwracać uwagę?

Skutki uboczne — co jeszcze może się pojawić?

W przypadku wyraźnego nadużywania tego gadżetu jednym z problemów może być pojawienie się hemoroidów. Oprócz nich problemem może być zaburzenie zwieracza, a także naruszenie ciągłości błony śluzowej. To wszystko może prowadzić do bólu i świądu, co również objawia się .in. w przypadku reakcji alergicznej na niektóre surowce, z których został wykonany przedmiot. Wśród niedogodności i problemów wynikających z długotrwałego użytkowania tej zabawki można wymienić:

 • bóle oraz krwawienie przy defekacji;
 • stałe parcie na stolec;
 • świąd i pieczenie w okolicach intymnych.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
froteryzm

Froteryzm – ocieranie się jako źródło podniecenia seksualnego. Czy ocieractwo jest karalne?

Next Article
jak radzić sobie z zazdrością

Jak radzić sobie z zazdrością? Chorobliwa zazdrość w związku – nadmiernie zazdrosny partner