seks gejowski

Seks gejowski – na czym mogą polegać kontakty seksualne między mężczyznami? Dowiedz się wszystkiego o praktykach, zdrowiu oraz kwestii prawnej

Seks gejowski, a właściwie, jak należałoby powiedzieć, praktyki seksualne między mężczyznami, mogą odnosić się do bardzo różnorodnych form zbliżenia i to niekoniecznie między facetami o homoseksualnej orientacji. Poznaj ciekawostki o gejowskim seksie!

Wokół seksu pomiędzy dwoma mężczyznami krąży wiele przekłamań i stereotypów. Popularnie określany jako seks gejowski, nie musi oznaczać zbliżeń między dwoma homoseksualistami ani sugerować jednej, konkretnej praktyki. Jeżeli zastanawiasz się, jakie działania można określić mianem gejowskiego seksu, zapoznaj się z poniższym tekstem!

Co to jest seks gejowski?

Zgodnie z większością definicji, seks gejowski odnosi się do kontaktów o podłożu seksualnym między mężczyznami. Określa się w ten sposób praktyki, które występują niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej zaangażowanych w nie osób. Seks mogą uprawiać zatem zarówno mężczyźni identyfikujący się jako homoseksualni, biseksualni, jak i faceci hetero.

Uprzedzenia obecne w naszym społeczeństwie odnośnie kontaktów seksualnych między mężczyznami sprawiają, że odsetek panów uprawiających gejowski seks pozostaje niedoszacowany.

Poznaj listę najlepszych filmów gejowskich na stronie: https://filmi.pl/filmy-o-gejach-netflix

Przykładowe praktyki seksualne

Seks penetracyjny

Seks gejowski kojarzony jest przede wszystkim ze zbliżeniami analnymi. Dlatego wiele osób może zdziwić, że stosunkowo niewielu mężczyzn angażuje się w tego typu kontakty – większość wybiera seks, który nie wiąże się z penetracją lub byciem penetrowanym.

Mimo to warto wiedzieć, że seks analny, przez unerwienie odbytu oraz obecność gruczoł prostaty, stanowi dla mężczyzn rozrywkę wyjątkowo przyjemną. Badania wskazują, że w męskich relacjach jednopłciowych orgazmy u bottom występują niemal tak samo często, jak u facetów będących top. Pierwsze określenie dotyczy facetów, którzy są penetrowani. Top natomiast pełni dominującą, penetrującą rolę w seksie. Ponadto wielu mężczyzn określa się także jako versatile, którzy lubią angażować się w każdą rolę w seksie.

 

Warto także wspomnieć, że seks penetracyjny niekoniecznie musi oznaczać kontakty analne. W przypadku mężczyzn transpłciowych, którzy nie zdecydowali się na operację korekty płci, możliwy jest seks waginalny.

Sprawdź!
Masturbacja – zadbaj o swoje potrzeby! Poznaj wpływ na zdrowie i związek, a także różnorodne techniki masturbacji

Seks oralny

Mimo przekonania, że to zbliżenia analne są najchętniej praktykowane w seksie gejowskim, to badanie z 2012 r. przeprowadzone w Europie na mężczyznach mających kontakty seksualne z innymi mężczyznami, pokazało wyraźnie, jak jest w rzeczywistości najczęstszą praktyką, w jaką angażują się panowie, jest nie seks analny, a oralny. Należą do niego takie praktyki jak np. fellatio, teabagging (umieszczanie przez mężczyznę moszny w ustach innej osoby) oraz anilingus.

Seks bez penetracji

Dla wielu osób seks oznacza przede wszystkim penetrację. Istnieje jednak wiele praktyk, także pomiędzy dwoma mężczyznami, które jej nie wymagają.

Popularna wśród mężczyzn praktyka to tzw. frot. Oznacza to bezpośrednie pocieranie penisów o siebie. Inną formą seksu gejowskiego bez penetracji, jest stosunek międzyudowy, czyli umieszczenie penisa pomiędzy udami drugiej osoby i wykonywanie ruchów frykcyjnych.

Zabawki erotyczne dla mężczyzn

Mimo że gadżety erotyczne dla mężczyzn przez wiele lat kojarzono głównie ze średnio gustownymi dmuchanymi lalkami, obecnie panowie mają znacznie większy wybór. Na stosowanie zabawek w łóżku nastawieni pozytywnie są przede wszystkim mężczyźni homo i biseksualni. Do przykładowych gadżetów należą:

  • dildo i wibratory analne;
  • pierścienie na penisa;
  • korki i kulki analne;
  • maturbatory.

Kwestie zdrowotne w seksie gejowskim

Faceci, którzy uprawiają seks z mężczyznami, są szczególnie narażeni na zakażenie różnorodnymi chorobami, jak kiła, czy AIDS, wywołany wirusem HIV. Powodem jest przede wszystkim brak stosowania odpowiednich zabezpieczeń. Odpowiednio zastosowane prezerwatywy są natomiast w stanie uchronić przed większością chorób przenoszonych drogą płciową. Jednak brak odpowiedniej edukacji seksualnej, ostracyzm społeczny oraz niemożność znalezienia pomocy w porę sprawiają, że odsetek zakażenia wirusem HIV jest wśród gejów i mężczyzn biseksualnych nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Prawny aspekt kontaktów seksualnych

Kontakty seksualne pomiędzy mężczyznami były w wielu krajach w przeszłości surowo karane. Chociaż obecnie ta liczba nie jest już tak znacząca, niektóre państwa nadal przewidują penalizację seksu gejowskiego, w tym także karę śmierci. Do krajów, które zdecydowanie nie są przyjazne panom utrzymującym kontakty seksualne, należą m.in.:

  • Jemen;
  • Iran;
  • Arabia Saudyjska;
  • Północna Nigeria;
  • Państwo Brunei Darussalam.
Sprawdź!
Bigender – dwie płcie w jednym ciele. Przekonaj się, kim jest osoba bigender

Seks gejowski podsumowanie

Jak widać, w seks gejowski mogą angażować się nie tylko homoseksualiści; kontakty z innymi mężczyznami są popularne także wśród osób biseksualnych, panseksualnych oraz tych, którzy eksperymentują ze swoją seksualnością. Niezależnie od tego, kto ma ochotę na seks z drugim mężczyznom, warto przy nim pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
orgazm

Orgazm – pożądany najsilniejszy moment podniecenia. Jakie są różnice między kobiecym a męskim i w jaki sposób go osiągnąć?

Next Article

Czym są fetysze seksualne i gdzie znaleźć osoby gotowe, by je zaspokoić?