bigender

Bigender – dwie płcie w jednym ciele. Przekonaj się, kim jest osoba bigender

Bigender to określenie, z którym większość osób nie styka się zbyt często. Warto jednak pamiętać, że osoby, które się w ten sposób identyfikują, stanowią bardzo ważna część społeczności LGBT. Dowiedz się wszystkiego o osobach bigender.

Bardzo często osoby, które identyfikują się inaczej niż cis są narażone na niezrozumienie, a nawet przemoc. Dlatego tak ważne jest, aby stale poszerzać swoją wiedzę o osobach LGBTQ+ i edukować innych. Bigender należy do jednej z tożsamości płciowych, które nie są dobrze znane – jeżeli i ty słyszysz o niej po raz pierwszy, zapoznaj się z poniższym tesktem.

Bigender – co oznacza?

Nazwa bigender pochodzi od dwóch słów, z których gender oznacza “płeć”, natomiast bi – “dwa”. Polega na zatem na identyfikowaniu się z dwiema płciami, jednocześnie albo zmieniającymi się w przeciągu czasu. Warto pamiętać, że nie każda osoba bigender odczuwa przynależność do obu płci w równym stopniu. Ponadto bigender może odnosić się do płci zarówno binarnej (kobiecej, męskiej), jak i niebinarnej.

Flaga bigender

Pierwotna flaga osób bigender budzi obecnie wiele kontrowersji, ze względu na oskarżenia wysunięte pod adresem jej twórcy. Istnieje jednak wiele innych wariantów flagi. Najpopularniejszy z nich posiada kolory podobne, do tych znajdujących się na pierwszej wersji flagi; inne jest jednak natężenie barw oraz kolejność, w jakiej się pojawiają. Kolory symbolizują:

  • Różowy – płeć kobiecą;
  • niebieski – płeć męską;
  • biały – płeć niebinarną;
  • fioletowy – połączenie kobiecości i męskości.

Bigender – podsumowanie

Tożsamość bigender jest równie ważna, jak każda inna, a osoby bigender zasługują na uznanie i poszanowanie ich płci w takim samym stopniu, jak osoby o innej, powszechnie znanej tożsamości.


Zobacz także:

Sprawdź!
Aseksualizm, czyli brak popędu seksualnego. Kim są osoby aseksualne?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Klaustrofilia

Klaustrofilia – seks w ciasnych pomieszczeniach

Next Article
kompleks pigmaliona

Kompleks Pigmaliona jako odmiana fetyszyzmu. Jak powstał i w jaki sposób się objawia?