Klaustrofilia

Klaustrofilia – seks w ciasnych pomieszczeniach

Upodobanie do kontaktów seksualnych w niewielkich przestrzeniach, najczęściej miejscach publicznych, nazywane jest klaustrofilią. Czerpie się tutaj przyjemność  satysfakcję właśnie z tej ciasnoty miejsca.

Klaustrofilia to jeden z typów zaburzeń preferencji seksualnych, który nie wydaje się być niebezpieczny. Takie osoby najchętniej uprawiają seks w niewielkich pomieszczeniach i odczuwają zwiększoną rozkosz z tego faktu. Jak działa ten mechanizm?

Klaustrofilia jako typ parafilii. Na czym polega?

W tym wypadku istotą przyjemności seksualnej jest współżycie w bardzo ciasnym miejscu, w którym bliskość partnera wynika również z ograniczenia przestrzeni. Osoba cierpiąca na klaustrofilię odczuwa wzmożoną przyjemność, kiedy to sobie uświadomi.

Czy klaustrofilia może być groźna?

Sama klaustrofilia nie wydaje się być szkodliwym zjawiskiem, jednak w różnych wariantach może prowadzić do innych zaburzeń czy dewiacji. Należy zatem uważać na inne ewentualne patologiczne zachowania partnera. Warto także dążyć do unormowania życia seksualnego, również z pomocą specjalisty.

Klaustrofilia to jeden z bardzo wielu typów parafilii, czyli zaburzeń preferencji seksualnych. Osoba, której dotyczy, odczuje przyjemność seksualną jedynie w określonych okolicznościach, a w tym wypadku są to bardzo ciasne przestrzenie.

 


Zobacz także:

Sprawdź!
Nimfomania, czyli hiperseksualność - objawy i leczenie
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
prezerwatywy dla kobiet

Prezerwatywa dla kobiet – co warto wiedzieć o tej metodzie antykoncepcji?

Next Article
bigender

Bigender – dwie płcie w jednym ciele. Przekonaj się, kim jest osoba bigender