Klizmafilia

Klizmafilia – dowiedz się, skąd bierze się to zaburzenie

Klizmafilia polega na odczuwaniu przyjemności seksualnej w wyniku stosowania wlewów doodbytniczych. Staje się to gwarancją satysfakcji i rozkoszy. Skąd bierze się ta parafilia?

Spośród licznych zaburzeń preferencji seksualnych klizmafilia jest jedną z tych, które chętnie wykorzystują producenci przemysłu pornograficznego. Na czym dokładnie polega ten typ parafilii i czy należy go leczyć?

Istota klizmafilii

Osoby borykające się z tym zaburzeniem potrafią doświadczyć satysfakcji seksualnej jedynie wtedy, gdy zastosują wlew doodbytniczy, czyli lewatywę. Niekiedy zjawisko to nazywa się analna mastrubacją, ponieważ jest to w pewnym sensie rodzaj stymulacji. Kiedy jednak nie da się osiągnąć orgazmu w inny sposób, warto udać się do specjalisty, by uzdrowić swoje seksualne upodobania.

Leczenie klimzafilii

Każde zaburzenie seksaulne wymaga konsultacji u psychologa lub seksuologa, a w skrajnych przypadkach wdrożenia natychmiastowego leczenia. Często polega w pierwszej kolejności na diagnostyce i obserwacji pacjenta. Również w przypadku klizmafilii warto udać się po poradę do jednego ze specjalistów.

Klizmafilia jako jedno z zaburzeń na tle seksualnym powinna zostać zbadana przez lekarza. Dzięki indywidualnej terapii może on pomóc w powrocie do zdrowych nawyków erotycznych.


Zobacz także:

Sprawdź!
Nimfofilia – zaburzenie seksualne dotyczące dojrzałych mężczyzn. Na czym polega?
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pozycja na krześle

Pozycja na krześle – nowe horyzonty intymności i seksualnych doznań

Next Article
Tabletka dzień po co musisz o niej wiedzieć

Tabletka „dzień po” – co musisz o niej wiedzieć?