Nimfofilia

Nimfofilia – zaburzenie seksualne dotyczące dojrzałych mężczyzn. Na czym polega?

Nimfofilia to połączenie pedofilii z pewnym rodzajem fetyszyzmu. To zatem zaburzenie na tle seksualnym, w wyniku którego dochodzi do wzmożonego zainteresowania bardzo młodymi dziewczętami przez starszych mężczyzn.

Często słyszy się historie związków, w których różnica wieku między partnerami jest bardzo duża (zwykle to mężczyzna jest o wiele starszy od partnerki). Istnieje jednak poważne zaburzenie poniekąd związane z tą tendencją. Skąd się bierze i czy może być niebezpieczne?

Nimfofilia – na czym polega to zaburzenie?

Jest to pociąg seksualny, który odczuwa mężczyzna w dojrzałym wieku do bardzo młodej dziewczyny, nastolatki lub wręcz dziewczynki, która dopiero wchodzi w okres dojrzewania. Z tego powodu, jeśli dochodzi do realizacji swoich pragnień przez mężczyznę, nimfofilię można uznać za jedną z odmian pedofilii.

Leczenie nimfofilii

Terapia w takim przypadku jest jak najbardziej możliwa, jednak wdrożenie leczenia musi poprzedzać zwykle kilkumiesięczna analiza i diagnostyka pacjenta, która pozwala zidentyfikować podłoże tego zaburzenia.

Nimfofilia to dość niebezpieczne zaburzenie, które może wywoływać negatywne skutki psychiczne, zwłaszcza u dziewcząt, które stają się tu obiektem zainteresowania seksualnego. 


Zobacz także:

Sprawdź!
Seks na wakacjach może być fantastyczną przygodą. Zadbaj o to, aby był bezpieczny!
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Jak wybrać rajstopy z ociepleniem

Jak wybrać rajstopy z ociepleniem, które podkreślą Twoje kształty i zapewnią komfort w chłodne dni

Next Article
dzielnica czerwonych latarni

Dzielnica czerwonych latarni Amsterdam (Red Light District) – miejsce dla głodnych wrażeń