pozycja na łyżeczkę

Pozycja na łyżeczkę – doskonały sposób na bliskość. Poznaj jedną z najbardziej zmysłowych pozycji seksualnych

Pozycja na łyżeczkę to ułożenie ciała, które pozwala na osiągnięcie niezwykłej bliskości z partnerem. Co więcej, udowadnia ona, że nie potrzeba wielkiej siły i umiejętności gimnastycznych, aby móc cieszyć się seksem.
Wiele par, które chcą nieco urozmaicić swoje życie seksualne, zwraca się w kierunku najbardziej wyszukanych i ekstremalnych pozycji. Panuje przekonanie, że to właśnie one będą w stanie wzniecić iskierkę pożądania. Tak naprawdę nie trzeba jednak narażać swojego zdrowia, aby móc na nowo odkryć przyjemność z bliskości. Pozycja na łyżeczkę, chociaż jest powszechnie uważana za opcją dla leniwych, pomoże w rozbudzeniu namiętności, bez ryzyka urazów. Dowiedz się wszystkiego o tej pozycji!

Czym jest pozycja na łyżeczkę?

Nazwa pozycji pochodzi najprawdopodobniej od wyglądu układu ciał, który przypomina leżące obok siebie łyżeczki. Seks w tym układzie wygląda nieco jak pozycja podczas snu; mężczyzna leży za plecami kobiety, w uścisku, który przypomina przytulanie. Przy łyżeczce partnerka cofa nieco miednicę, kierując się ku górze bioder partnera. Mężczyzna swobodnie wchodzi w nią od tyłu – waginalnie lub analnie.
pozycja na łyżeczkę
Pozycja na łyżeczkę
To aktywność, podczas której to zwykle partner ma większą kontrolę nad przebiegiem stosunku; może wówczas nadzorować głębokość penetracji, szybkość oraz siłę ruchów. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby także i partnerka przejęła inicjatywę. Wówczas to ona musi nadawać zabawie odpowiedni rytm.
Warto przy tym wspomnieć, że łyżeczka należy do pozycji, w której nie istnieją sztywne reguły co do dominacji. Najważniejsze jest bowiem skoordynowanie się kochanków i dostosowanie do wzajemnego rytmu.

Jak urozmaicić seks na łyżeczkę?

Seks na łyżeczkę pozwalana wprowadzanie do jej podstawowej wersji pewnych udogodnień. Dzięki nim doświadczenie może stać się dla kochanków ciekawsze i dużo przyjemniejsze.
  • Wzmocnienie wzajemnego uścisku;
  • wychylenie się do przodu i jednoczesne wypięcie pośladków przez kobietę – takie ułożenie pomaga w głębszej penetracji;
  • podłożenie poduszki pod kolanami partnerki – ten manewr pozwala na lekką zmianę położenia bioder i może ułatwić penetrację.
Sprawdź!
Rimming – wszystko, co chcecie wiedzieć o sztuce anilingus, ale baliście się zapytać

Zalety pozycji

Pozycja na łyżeczkę ma szansę trafić do erotycznego repertuaru wielu par. Poznaj jej największe zalety i sprawdź, czy przekonują cię one do jej wypróbowania.

Idealna dla niedoświadczonych/starszych osób

Pozycja seksualna na łyżeczkę doskonale nadaje się dla tych, którzy nie mają dużego doświadczenia w sztuce miłosnej, ponadto skorzystają na niej także osoby starsze.
  • Układ na łyżeczkę wymaga pewnego skoordynowania ruchów, dlatego wymusza powolne działanie. Pozwoli to na uważniejsze zapoznanie się z ciałem partnera oraz poznanie własnej reakcji na konkretną stymulację.
  • Pozycja ta nie obciąża zanadto mięśni i nie wymaga dużego wysiłku. Dla osób starszych, które chcą spróbować czegoś nowego w łóżku, będzie ona idealna.

Wygoda

Powiedzmy sobie szczerze: większość akrobatycznych pozycji seksualnych wygląda dobrze tylko na filmach. W rzeczywistości znaczna część par nie przepada za zbyt skomplikowanymi układami w łóżku. Wygodna pozycja na łyżeczkę będzie idealnym wyborem dla osób, które nie potrzebują do szczęścia ekstremalnych doznań.

Bliskość

Omawiana pozycja jest jedną z najczęściej polecanych układów, które gwarantują parze dużą dawkę intymności. Bliski kontakt ze skórą kochanka, obejmowanie rękami i nogami, możliwość szeptania czułych słów do ucha – wszystko to sprawia, że między partnerami ma okazję wytworzyć się wyjątkowa więź.

Kontakt wzrokowy

Dla wielu par utrzymywanie nieprzerwanego kontaktu wzrokowego podczas zbliżenia jest niezwykle ważne. Rzeczywiście, spoglądanie kochankowi w oczy jest nie tylko wyjątkowo podniecające, ale przede wszystkim daje poczucie intymności i wzajemnego zrozumienia. Podczas seksu na łyżeczkę kobieta leży odwrócona plecami do mężczyzny; wystarczy jednak mała modyfikacja, aby para zyskała niezbędny dla nich element zbliżenia. Partnerka musi po prostu delikatnie odwrócić głowę (i górną część tułowia, dla wygody), co pozwoli na zerkanie na swojego kochanka.

Brak pośpiechu

Łyżeczka to dobra pozycja dla osób, które nie lubią śpieszyć się w łóżku. Bywa, że korzystniejsze dla obojga są powolne, namiętne pieszczoty, dzięki którym mają czas nacieszyć się całym doświadczeniem. Łyżeczkę warto wypróbować podczas leniwego, niedzielnego poranka, kiedy para nie musi się nigdzie spieszyć.

Pieszczoty

Seks na łyżeczkę pozwala na dostarczenie swojej partnerce i partnerowi przyjemności wykraczającej poza penetrację. Pieszczoty piersi i łechtaczki pozwolą na intensywniejszy orgazm u kobiety – stymulacji może podjąć się zarówno pani, jak i jej kochanek, który ma łatwy dostęp do najwrażliwszych stref na jej ciele.
Kobieta może w tym czasie spróbować delikatnego pieszczenia jąder swojego partnera – o ile oczywiście taka forma stymulacji mu odpowiada.

Wady pozycji

Chociaż seks na łyżeczkę niesie za sobą wiele pozytywnych doświadczeń, niektórzy za nim nie przepadają. Cóż, idealna pozycja seksualna nie istnieje i ta omawiana przez nas także ma swoje wady. Zapoznaj się z minusami pozycji na łyżeczkę.

Trudności w koordynacji

Nie da się ukryć, że seks na łyżeczkę wymaga od kochanków pewnego skoordynowania swoich ruchów. W podstawowym wariancie tego ułożenia nie ma twardo ustalonych zasad, co do dominacji jednej czy drugiej strony. Bywa, że kiedy para nie ma dużego doświadczenia w seksie na łyżeczkę, zgranie ich ruchów może sprawiać pewien problem. Najczęściej kończy się to wypadaniem penisa z pochwy, co, chociaż nie jest niczym złym, może powodować frustrację i natychmiastową chęć zmiany pozycji.

Szybkość

Wspominaliśmy już o tym, że seks na łyżeczkę często nazywa się pozycją “leniwą” lub “powolną”. Dla niektórych jest to zaleta, daje bowiem możliwość spędzenia długich chwil w namiętnym uścisku ukochanej osoby.
Niestety, dla wielu osób tempo może być aż nazbyt powolne. Jeżeli ty i twoja druga połówka należycie do par, które lubią szybki i ostry seks, być może pozycja na łyżeczkę nie spełni waszych oczekiwań.

Pozycja seksualna na łyżeczkę a ciąża

Wiele kobiet, które starają się o zajście w ciążę, zadaje sobie pytanie, w jakiej pozycji będzie to najłatwiejsze. Seks na łyżeczkę należy do jednej z najczęściej powtarzających się odpowiedzi. Pozwala on na powolne i bezstresowe cieszenie się zbliżeniem. Ponadto pozycja daje dużą możliwość dodatkowych pieszczot, wykraczających poza penetrację. Doprowadzanie zaś kobiety do orgazmu zawsze stanowi spory plus podczas starań o dziecko.
Seks na łyżeczkę będzie także odpowiedni dla pań, które są już w ciąży, szczególnie na jej zaawansowanym etapie. Pozycja jest bowiem wygodna i bezpieczna. Nie istnieje ryzyko, że ze względu na duży brzuch, przyszła matka straci równowagę, poczuje się niekomfortowo lub po prostu będzie jej zbyt ciężko.

Pozycja seksualna na łyżeczkę – podsumowanie

Urozmaicanie swojego życia intymnego może przyjmować różne formy. Dla jednych będzie to przerobienie najbardziej nietypowych, wymagających ogromnej siły i wygimnastykowania pozycji z Kamasutry. Dla innych wręcz przeciwnie: liczy się nie to, jak intensywny czy skomplikowany jest układ, ale czy przynosi parze poczucie bliskości.
Seks na łyżeczkę wart jest wypróbowania. Jesteśmy przekonani, że po przyzwyczajeniu się do leniwego tempa pozycji, nawet najwięksi sceptycy poczują dużą satysfakcję ze zbliżenia.


Sprawdź!
Strefy erogenne mężczyzn - jak je znaleźć i pobudzić?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Kandaulezizm

Czym jest kandaulezizm? Czy to zaburzenie może być szkodliwe?

Next Article
swingowanie

Swingowanie – seks grupowy i wymiana partnerów. Na czym polega erotyczna zabawa par?