swingowanie

Swingowanie – seks grupowy i wymiana partnerów. Na czym polega erotyczna zabawa par?

Czym jest swingowanie? Jak dochodzi do tego, że zakochani w sobie ludzie decydują się na seks z innymi parami? Dlaczego się na to decydują i jakie są zasady swingowania? Sprawdź!

Życie seksualne jest niezwykle skomplikowane i bardzo często tradycyjny obraz funkcjonowania w związkach mija się z rzeczywistością. Ludzie mają różne fantazje seksualne i potrzeby łóżkowe. Czasem chcą też urozmaicić swoje pożycie i wtedy decydują się na różnego rodzaju seksualne eksperymenty. Jednym z najpopularniejszych jest swingowanie. Na czym polega i kto może w nim uczestniczyć? Dowiedz się z naszego artykułu!

Kim są swingersi? Zasady funkcjonowania klubów dla swingujących par

Monogamia to najpowszechniejszy rodzaj związków na świecie. Nie wszystkim wystarcza jednak jeden partner seksualny i uprawianie stosunku w tradycyjny sposób. Niektóre związki decydują się na tak zwane swingowanie, czyli spotkania o charakterze erotycznym z innymi parami. Nie zawsze jest to jednak tradycyjny seks grupowy, bo idea swingowania ma bardziej zniuansowane podłoże.

Kim są swingersi?

Swingersi to osoby będące w związku, na przykład małżeńskim, które zgadzają się uprawiać seks z obcymi osobami. Swingers ma więc stałego partnera, z którym łączą go relacje seksualne. Partnerzy co jakiś czas spotyka się z inną parą lub kilkoma parami, by wymieniać się kochankami albo kochać się we wspólnym gronie. Swingowanie pozwala więc nie tylko na realizację swoich fantazji seksualnych, ale również ma na celu uprawianie seksu z innymi osobami bez zdrady partnera. Swinging można więc zaliczyć do rodzaju związku otwartego.

Sprawdź!
Randki online – jak współcześnie patrzy się na poszukiwanie miłości w internecie?

Jak przebiega spotkanie swingersów?

Swingersi najczęściej umawiają się na spotkanie z inną parą i zamieniają się partnerami w celach seksualnych. Czasem stosunki tymczasowo utworzonych par odbywają się na osobności, ale zdarzają się również przypadki uprawiania seksu w większym gronie. Wszystko zależy od tego, co wcześniej ustalą uczestnicy łóżkowej zabawy.

Wife swapping i husband swapping

Ważnym terminem związanym ze swingowaniem jest wife swapping, ale pojawiają się też wyrażenia husband swapping lub partner swapping. Są to w zasadzie synonimy swingu, chociaż warto podkreślić, że istnieją osoby czerpiące satysfakcję seksualną z samego obserwowania swojej drugiej połowy w łóżku z innym partnerem. Czasem wystarczy im sama świadomość, że partner czy partnerka uprawia seks z kimś obcym.

Kluby dla swingersów

Zjawisko swingowania często wiąże się z tak zwanymi klubami dla swingersów. Są to miejsca, a czasami organizacje, zrzeszające swingersów, pozwalające im na ulubioną aktywność seksualną. Zazwyczaj rządzą się ściśle ustalonymi zasadami, które mają dbać o bezpieczeństwo członków klubów. Nie można do nich wejść z ulicy. Wcześniej trzeba się zarejestrować i dopiero potem móc uczestniczyć w imprezie pozwalającej na niezobowiązujący seks z wieloma osobami. Kluby swingersów są odpowiednio wyposażone, więc bardzo często pozwalają realizować różne pragnienia, nie tylko te związane z wymianą partnerami.

Swingowanie – największe wady i niebezpieczeństwa

Chociaż w teorii swinging opisuje się w samych superlatywach, może nieść brzemienne w skutkach konsekwencje nawet u osób, które świadomie godzą się na tego typu zabawę. I chodzi zarówno o sferę czysto fizyczną, jak i psychiczną. Najczęstszym problemem wśród osób, które uprawiają seks z obcymi osobami, są choroby przenoszone drogą płciową. Bez odpowiedniego zabezpieczenia istnieje spore ryzyko zarażenia się niepożądaną chorobą weneryczną. Kluby dla swingersów dbają o wszelkiego rodzaju zabezpieczenia – nie tylko prezerwatywy, ale również żele antybakteryjne i rękawiczki. Prywatne spotkania swingersów niosą za sobą większą szansę złapania niepożądanej choroby.

Sprawdź!
Pytania do chłopaka, czyli o co pytać na randce, by jak najlepiej poznać potencjalnego partnera?

Sfera psychologiczno-emocjonalna

Czasami związki decydują się na swing, by umocnić lub urozmaicić swój związek. Jeśli decyzja obu stron nie jest przemyślana, seks z inną parą lub wizyta w klubie dla swingersów może zakończyć się tragedią. Poczucie zazdrości może okazać się silniejsze niż spodziewają się tego uczestnicy zabawy, więc na seks w większym gronie trzeba być w stu procentach przygotowanym psychicznie.

Swinging nie jest więc dla wszystkich i nie każdy swingerem może zostać. Na pewno nie zaakceptują go miłośnicy monogamii, ani osoby wyczulone na zdradę. Swingowanie pozwala realizować łóżkowe marzenia i ubarwiać pożycie, ale jak do wszystkiego, trzeba do niego podchodzić z głową i nie podejmować pochopnej decyzji, by potem nie żałować przez jedną noc, która miała być świetną zabawą.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pozycja na łyżeczkę

Pozycja na łyżeczkę – doskonały sposób na bliskość. Poznaj jedną z najbardziej zmysłowych pozycji seksualnych

Next Article

Zdrowe związki między dwojgiem ludzi