Zdrowe związki między dwojgiem ludzi

Podstawą budującą związek jest uczucie miłości. Wydaje się to łatwe i banalne, ale w prawdziwym życiu spotykamy wiele trudności w tworzeniu zdrowych relacji.

 

Związki międzyludzkie

Miłość ma niejedno oblicze, a związki, które budują ludzie potrafią być bardzo skomplikowane.

Kiedy zakochujemy się w drugiej osobie rodzą się w nas przeróżne uczucia. Z częścią z nich, nawet tych pozytywnych, ciężko jest sobie poradzić. Miłość to burza hormonów i porywów, które są ciężkie do okiełznania. Ludzie dopiero muszą nauczyć się jak nad nimi pracować, żeby móc zbudować zdrowy związek ze swoim partnerem.

W związkach nigdy nie unikniemy konfliktów. Są one naturalną częścią naszych relacji interpersonalnych ponieważ nie ma dwóch takich samych osób. Różnimy się od siebie i kiedy opadną największe uniesienia związane z początkowym okresem relacji, zaczynamy to dostrzegać.

Sukces polega na tym żeby poprzez rozmowę oraz docieranie się wypracować swój związek. W miłości czasem wymagana jest sztuka kompromisów.

Niekiedy dzieje się tak, że pod wpływem czasu i ciężkich doświadczeń nasze związki lub małżeństwa mogą zacząć szwankować. Pewnie nieuświadomione kwestie ciążą i nie jesteśmy w stanie ich rozwiązać. Wówczas ważne jest żeby samemu zacząć szukać wyjścia lub zgłosić się o pomoc, którą może zaoferować np. psycholog. Nie bój się powiedzieć głośno, że nie dajesz rady.

Związek między dwojgiem ludzi jest piękny, ale musi opierać się na ważnych fundamentach.

Szacunek, zaufanie, cierpliwość

Nie ułożymy sobie życia z drugą osobą jeżeli w naszym związku zabraknie tych czynników. To one budują zdrowe relacje.

Sprawdź!
Jak się odkochać i zapomnieć o rozstaniu. Psychologia relacji

Więź buduje się poprzez zrozumienie drugiej osoby, poszanowanie tego kim jest oraz cierpliwe poznawanie partnera. Jeżeli damy sobie czas i pozwolimy każdego dnia poznawać się coraz bardziej możemy zacząć cieszyć się pewnością, że razem możemy iść przez życie.

W każdej sytuacji, i tych dobrych i złych, rozmawiajcie ze sobą. Ciągły dialog będzie miał wpływ na Wasz związek.

W obecnych czasach ludzie coraz częściej czują się samotni, nawet jeżeli są otoczeni przez innych. Dzieje się to dlatego, że budowanie związku jest ciężką pracą. Częściej uciekamy w wirtualny świat niż otwieramy się na ludzi, co jest wielkim błędem.

Nasze relacje z ludźmi czynią świat pięknym. Związki partnerskie dają nam osobę, która będzie wsparciem w ciężkich chwilach, towarzystwem podczas radosnych momentów i istotą, którą będziemy mogli się zaopiekować. Życie pokazuje, że człowiek nie jest szczęśliwy kiedy jest pozostawiony sam sobie. Jesteśmy zwierzętami stadnymi i potrzebujemy innych.

W związku partnerskim możemy spełniać się psychicznie, ale również fizycznie.

Seks odgrywa istotną rolę

Nie powinniśmy bać się kwestii związanych z seksem ponieważ bliskość jest spoiwem naszych związków partnerskich. Badania wykazują, że zarówno u kobiet jak i mężczyzn potrzeba cielesnego obcowania jest bardzo wysoka. W zdrowym związku jest dużo miejsca na cieszenie się z seksu. On urozmaica naszą codzienność i pozwala na przeżywanie uczuć również drogą cielesną.

Warto w swoim życiu seksualnym wprowadzać nowości, które będą przyjemną zabawą dla Was.

Gadżety takie jak huśtawki erotyczne lub poduszka do seksu pozwolą nie tylko na dalsze eksperymentowanie, ale również poznawanie swojego ciała. Pewne ułożenia ciała sprawiają, że możemy doświadczyć dużo silniejszej przyjemności niż w przypadku klasycznych pozycji.

Wprowadź powiew świeżości do swojego związku i poszukaj dla siebie oraz swojej partnerki zabawek, które pozwolą na ponowne odkrywanie siebie. Wspólne doświadczenia zbliżą Was jeszcze bardziej.


Sprawdź!
Mąż mnie zdradza – co robić? Jak rozpoznać romans?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
swingowanie

Swingowanie – seks grupowy i wymiana partnerów. Na czym polega erotyczna zabawa par?

Next Article
jak zrobić striptiz

Jak zrobić striptiz w domu? Praktyczne porady, jak urządzić niezapomniany pokaz!