pozycja na pająka

Pozycja na pająka – seks rodem z Kamasutry. Na czym polega ta pozycja seksualna?

Pozycja na pająka to jeden z wielu układów, które znajdują się w najsłynniejszym traktacie o seksie – Kamasutrze. Poleca się ją na rozbudzenie namiętności między kochankami, gdyż każdemu sprawia dużą przyjemność. Dowiedz się wszystkiego o tej pozycji seksualnej!

Pajęczaki budzą w nas zazwyczaj negatywne skojarzenia. Wiele osób wręcz wzdryga się na samą myśl o tym ośmionożnym stworzeniu, a arachnofobia należy do jednego z najczęstszych lęków. Na szczęście w przypadku pozycji na pająka nie ma się czego obawiać. Ten seksualny akt niesie za sobą dużą dawkę przyjemności i intymności. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pozycji, zapoznaj się z poniższym tekstem – być może sama zechcesz jej spróbować!

Komu może się spodobać pozycja na pająka?

Podczas omawianej pozycji to kobieta jest stroną aktywną. To ona kontroluje tempo oraz moc ruchów. Jest to konfiguracja szczególnie lubiana przez śmiałe i pewne siebie panie, które wolą panować nad przebiegiem stosunku. Nie jest to jednak wymóg i nawet jeżeli sama nie należysz do tej grupy – nic straconego! Pozycja pozwala przełamać opory i otworzyć się na nowe doznania nawet nieśmiałym kobietom, które zwykle nie wykazują w łóżku inicjatywy.

pozycja na pająka
Pozycja na pająka

Warto nadmienić, że wielu panów uwielbia, kiedy ich partnerki przejmują kontrolę w seksie – ta pozycja na pewno spodoba się także im.

Skąd nazwa pozycji na pająka i na czym ona polega?

Podobnie jak ma to miejsce w większości łóżkowych pozycji, ich nazwa pochodzi od wyglądu ciał, znajdujących się w danej konfiguracji. Pozycja na pająka nie jest tu wyjątkiem-sylwetki mężczyzny i kobiety znajdujących się w tej pozycji rzeczywiście tworzą coś na kształt ośmionożnego pajęczaka! Wszystko przez ręce i nogi, które, przez swoje ulokowanie w tym układzie, przypominają nieco odnóża pająków.

Sprawdź!
Dlaczego hiszpańska mucha to nie tylko znakomity afrodyzjak, ale i świetny suplement diety?

Osoby cierpiące na arachnofobie chcemy jednak uspokoić – podobieństwo widać dopiero po spojrzeniu na układ z boku.

Jak wygląda pozycja na pająka?

Jak jednak wygląda przygotowanie do tego aktu? Wiele osób podczas chęci wypróbowania nowej pozycji obawia się, że okaże się zbyt wyczerpująca albo za trudna. Na szczęście w przypadku seksu na pająka nie trzeba się o to obawiać – nie jest ani skomplikowany, ani szczególnie wymagający fizycznie.

W pozycji na pająka mężczyzna siada w rozkroku lub kładzie się na plecach, z wyprostowanymi nogami. Jeżeli zdecyduje się na pozycję siedzącą, może wyciągnąć ramiona do tyłu, aby móc podeprzeć się i zachować w ten sposób równowagę.

Kobieta w tym czasie zajmuje pozycję na górze, opierając się na rękach i nogach. Jej miednica może być nieco wysunięta do przodu. Partnerka może w tej konfiguracji kontrolować szybkość ruchów oraz głębokość penetracji.

Zalety pozycji seksualnej na pająka

Chociaż wydaje się, że omawiana pozycja miłosna będzie obiektem zainteresowania wyłącznie kobiet, w rzeczywistości jest inaczej! Cieszy się ona dużym powodzeniem wśród wielu par, daje bowiem dużo przyjemności każdej ze stron. Jakie są jej przykładowe zalety?

  • Przejęcie inicjatywy przez kobietę – pozycja na pająka to jedna z konfiguracji, która w łagodny sposób pozwala nieśmiałym paniom otworzyć się na doświadczenie kontroli w seksie. Jeżeli do tej pory nie wiedziałaś, jak przejąć inicjatywę w łóżku, warto zacząć właśnie od omawianej pozycji;
  • otwarcie panów na nowe doświadczenia – na pozycji na pająka skorzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy do tej pory nie wyobrażali sobie, że ich partnerka może przejąć w sypialni kontrolę. Dla wielu z nich z pewnością będzie to miłe doświadczenie!;
  • zwiększenie intymności między kochankami – taka forma zbliżenia pozwala partnerom na czerpanie z niej dużej przyjemności także ze względu na zapewnianą przez nią intymność. Zwrócenie się twarzami w swoim kierunku, głębokie spoglądanie w oczy i mocne obejmowanie kończynami sprawia, że bliskość emocjonalna między partnerami znacząco się zacieśnia. Pozycja może zatem przysłużyć się parom, którym brakuje tego aspektu w ich intymnym pożyciu;
  • ćwiczenia na uda i brzuch – mniej oczywistą, ale wartą wspomnienia zaletą tego miłosnego aktu jest kobieta może dzięki niemu wzmocnić obszar brzucha oraz uda. Takie dodatkowe “ćwiczenia” będą nie tylko przyjemne, ale i dodadzą ci energii… na większą ilość łóżkowych igraszek!
Sprawdź!
Petting – co to? Jak uprawiać tę aktywność seksualną? Techniki pettingu

Jakie problemy może sprawiać seks na pająka?

Chociaż omawiana konfiguracja ma dużo zalet, może ona sprawiać też sprawiać pewien problem: podczas zbliżenia kobieta nie ma możliwości zapewnienia sobie dodatkowej stymulacji np. łechtaczkowej. Nie jest to jednak niemożliwa do rozwiązania komplikacja – do pomocy warto zachęcić partnera! Pieszczenie dłonią piersi lub łechtaczki na pewno pomoże jej w osiągnięciu orgazmu; ponadto sprawianie przyjemności swojej partnerce na pewno umili czas także i panom!

Jednocześnie warto pamiętać o zachowaniu równowagi; jeżeli partner obawia się, że podczas zaspokajania kobiety ręką straci równowagę, może spróbować usadowić się bliżej ściany lub wezgłowia łóżka. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest także położenie się na płasko; wówczas dłonie twojego partnera są wolne i do twojej dyspozycji!

Seks na pająka – podsumowanie

Seks na pająka należy do niezbyt trudnych i niewymagających wielkiej siły fizycznej pozycji, gwarantuje natomiast dużą dawkę przyjemności i nowych doznań. Koniecznie wypróbuj ją ze swoim partnerem! Polecamy ją szczególnie jeżeli do tej pory to mężczyzna inicjował wasze zbliżenia i przejmował kontrolę nad ich przebiegiem – może po wypróbowaniu pozycji na pająka okaże się, że wam obydwojgu o wiele bardziej podoba się taka, do tej pory zupełnie wam nieznana forma uprawiania miłości?


Zobacz także:

Sprawdź!
Fisting – przyjemność ekstremalna. Sprawdź, jak przygotować się do tej aktywności seksualnej

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
fwb

Friends with benefits – co to jest? Jak działa relacja FWB?

Next Article
homofobia

Homofobia – nienawiść, która niszczy życia. Sprawdź, czym jest homofobia i jakie są sposoby jej zapobiegania