fetysz uszu

Fetysz uszu w roli głównej, czyli co podnieca w jednej z najmniej estetycznych części ciała? Poznaj inne intrygujące fetysze!

Fetysz uszu posiadają osoby, które uważają tę część ciała za wyjątkowo atrakcyjną. Jest jednym z bardziej osobliwych fetyszy, choć ich lista wcale nie jest krótka. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się o nich więcej!

Mogłoby się wydawać, że fetysz uszu jest jednym z najrzadziej spotykanych fetyszy. Jednak dla niektórych stymulacja ucha może być naprawdę przyjemna! Jaki dotyk może cię podniecić oraz, w którym momencie powinieneś zacząć się niepokoić?

Czym jest fetysz?

Fetysz polega na osiągnięciu satysfakcji seksualnej poprzez kontakt z przedmiotem pobudzającym. Mogą być nim konkretne części ciała (np. pępek, stopy) lub garderoby (np. szpilki, bielizna). Brak danego obiektu podczas stosunku może dać niewystarczająco intensywne doznania, brak podniecenia lub nawet prowadzić do impotencji.

Czy fetysz równa się upodobaniu?

Potocznie używamy słowa fetysz, właśnie jako synonim upodobania. Każdy ma jakieś łóżkowe fantazje lub coś, co go wyjątkowo podnieca, jednak to nie czyni z danej osoby fetyszysty. Twoim upodobaniem mogą być szpilki, długie włosy partnerki, zadbane stopy czy okrągła sylwetka. Natomiast fetyszyzm, jako zaburzenie seksualne, charakteryzuje się tym, że utrudnia danej osobie funkcjonowanie oraz źle wpływa na jej życie, nie tylko seksualne.

Na czym polega fetysz uszu?

Fetysz uszu polega przede wszystkim na czerpaniu przyjemności ze stymulacji ucha (swojego lub partnerki). Mogą to być: pocałunki, delikatny masaż, pieszczoty, podgryzanie płatka ucha, lub… wkładanie języka do ucha partnerki, co podnieca niektóre panie. W jaki sposób płynnie przejść do pieszczot ucha? Na przykład, w czasie całowania szyi, przejdź do lizania i delikatnego podgryzania małżowiny usznej, a przy okazji szepnij parę niegrzecznych słów, aby podkręcić atmosferę! Nie ma nic dziwnego w tym, że kręcą cię uszy, w końcu jest to jedna ze stref erogennych naszego ciała.

Sprawdź!
Seks pod prysznicem – sposób na urozmaicenie życia erotycznego. Poznaj najlepsze pozycje oraz wady i zalety uprawiania seksu w wodzie

Strefy erogenne

Strefy erogenne to najbardziej wrażliwe miejsca na powierzchni ciała. Kobiety mają ich znacznie więcej niż mężczyźni, co nie znaczy, że panowie stronią od tego rodzaju pieszczot! Stymulacja tych delikatnych sfer wpływa na zwiększenie się podniecenia. Fetysz uszu również dotyczy jednej ze stref. Warto od nich zacząć grę wstępną, by rozgrzać partnerkę do czerwoności. Do stref erogennych wspólnych dla mężczyzn i kobiet należą m.in. uszy, usta, szyja, sutki, pośladki i odbyt. Każdą z nich można pobudzać na różne sposoby, czyli całować, głaskać, ugniatać lub gryźć.

Dlaczego lubimy szept?

Nie tylko miłośnicy uszu uwielbiają czułe słówka, szeptane podczas seksu. Pewnie znajdą się również fani mówienia sprośności, najlepiej w sytuacjach poza domem, by wywołać u partnera rumieńce. Dlaczego od słuchania czyichś słów, zaczyna pojawiać się gęsia skórka na ciele? Ponieważ między seksem a uchem istnieje pewien związek. Niewielka część ucha, zwana woreczkiem, która znajduje się w błędniku błoniastym, wysyła sygnały do ośrodka przyjemności w mózgu. Wystarczy pobudzić tę malutką część dźwiękiem, a wysyłany sygnał spowoduje uczucie rozkoszy. Na tym też może opierać się fetysz uszu.

Dziesięć rzadko spotykanych fetyszy

Lista rodzajów fetyszy jest dosyć długa. Niektóre z nich są niepokojącymi zaburzeniami, inne – zwykłymi upodobaniami, które jedynie urozmaicają współżycie. Wybraliśmy spośród nich kilka dziwnych i rzadko spotykanych:

  1. Fetyszyzm pępka – obiektem pożądania jest pępek partnerki. Podniecać może nie tylko widok tej części ciała, lecz również interakcja fizyczna.
  2. Endytofilia – dotyczy osób, które odczuwają największą satysfakcję seksualną, kiedy ich partner pozostaje w ubraniu.
  3. Ozolagnia – jest to osiąganie podniecenia poprzez zapach partnera. Są różne odmiany, w których bodźcem jest: naturalny zapach narządów płciowych, zapach potu lub kosmetyków.
  4. Oculolinctus – to fetysz oczu, polegający na czerpaniu przyjemności z lizania gałek ocznych.
  5. Klizmafilia – w wypadku tego fetyszu, rozkosz osiąga się dzięki lewatywie.
  6. Urofilia – obiektem pobudzającym jest mocz. Takie osoby może podniecać zarówno jego widok, jak i oddawanie moczu na partnera.
  7. Akrotomofilia – obiektem pożądania są ludzie o amputowanych kończynach
  8. Heterochromofilia – dotyczy osób, które osiągają podniecenie uprawiając seks wyłącznie z partnerem o odmiennym kolorze skóry.
  9. Stenolagnia – to chęć obcowania z osobami o wyrzeźbionej sylwetce. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wszystkich orientacji.
  10. Cratolagnia – fetysz związany z prezentacją siły przez partnera.
Sprawdź!
Strefy erogenne mężczyzn - jak je znaleźć i pobudzić?

Kiedy warto pójść do specjalisty?

O problemie możemy mówić, gdy fetysz uszu przestaje być zwykłą fantazją seksualną, a brak danego obiektu pobudzającego uniemożliwia ci podniecenie. Jest to uciążliwe nie tylko dla ciebie, lecz również dla twoich najbliższych. Sygnałem do niepokoju powinna być sytuacja, kiedy nie jesteś w stanie go kontrolować, co więcej, wpływa negatywnie na życie erotyczne. W pierwszej kolejności warto udać się do seksuologa.

Zaburzenia preferencji seksualnych

Zaburzenia preferencji seksualnych, nazywane również parafilią. Dotyczą osób, których podniecenie i satysfakcja seksualna są uzależnione od pojawienia się konkretnych obiektów czy też sytuacji. To zaburzenie można leczyć podczas psychoterapii, dzięki której możemy poznać przyczyny wystąpienia, a także sposoby radzenia sobie z uporczywymi zachowaniami i myślami.

Fetysz uszu – podsumowanie

Jednych podniecają wypielęgnowane dłonie, innych seksowna bielizna, a jeszcze innych – stymulacja i zabawa uszami. Na tym polega fetysz uszu. Nawet jeśli dotąd nie uważałeś się za miłośnika uszu, polecamy wypróbować ich stymulację następnym razem. Każdy z fetyszy może stać się powodem do niepokoju, gdy tylko zaczyna utrudniać nam funkcjonowanie. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
nagłe odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Nagłe odstawienie tabletek antykoncepcyjnych – czym grozi? Czy może być niebezpieczne dla zdrowia?

Next Article
tabletka dzień po

Tabletka „dzień po” – jak działa antykoncepcja awaryjna?