fantazje seksualne

Odkryj najczęstsze fantazje seksualne kobiet i mężczyzn. Poznaj swoją seksualność!

Co prawda każdy człowiek jest inny, a więc ma też całkiem odmienne preferencje i fantazje seksualne. Okazuje się jednak, że istnieje całkiem sporo erotycznych marzeń, które powtarzają się u wielu osób. Poznaj je, aby wzbogacić swoje życie erotyczne!

Każdy ma jakieś mniej lub bardziej skryte fantazje seksualne – i nie ma w tym nic złego! Własny umysł to przestrzeń, w której można absolutnie wszystko, bez jakichkolwiek konsekwencji. Oczywiście nie ma żadnej potrzeby ani przymusu na dzielenie się nimi. Jednakże podzielenie się swoimi fantazjami erotycznymi z partnerem może okazać się świetnym sposobem na wzbogacenie swojego życia seksualnego. Już samo fantazjowanie bez realizacji tych marzeń potrafi wzmocnić orgazm i ogólne wrażenia z seksu lub masturbacji.

Fantazjowanie a potrzeby seksualne

Niektóre fantazje erotyczne mężczyzn i kobiet mogą wydawać się perwersyjne lub wręcz całkowicie oburzające. Jednak jeżeli potrafisz rozgraniczyć je od rzeczywistości, nie ma w nich nic złego. Seksuolodzy wyjaśniają, że fantazje takie jak gwałt, brutalny lub poniżający seks, czy zdrada partnera niekoniecznie muszą oznaczać chęć dokonania tych czynów. Wszystko ma podłoże w zawiłych mechanizmach mózgu. Chodzi o konkretne uczucia – łamania zasad, oddania lub przejęcia kontroli, bycia pożądanym itp.

Co ciekawe, wiele fantazji erotycznych kobiet i mężczyzn wcale nie musi zostać spełnionych w rzeczywistości. Niektóre z nich są bardziej podniecające jako sama myśl. Czasem też wystarczy odegrać jakiś scenariusz z partnerem lub masturbować się do konkretnej myśli. Wiele fantazji wygląda świetnie w głowie, ale odgrywanie ich w prawdziwym życiu może wcale nie przynieść takiej samej satysfakcji. Oczywiście do realizacji treści fantazji (szczególnie tych bardziej odważnych) potrzebna jest wyraźna i entuzjastyczna zgoda obydwojga partnerów.

Sprawdź!
Genderqueer – co to znaczy i czy różni się od niebinarności? Dowiedz się wszystkiego o tożsamości płciowej genderqueer

Seks w miejscu publicznym

To bardzo popularne marzenie erotyczne zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Myśl bycia przyłapanym podczas masturbacji lub seksu rozpala wyobraźnię wielu osób. Z realizacją tego pragnienia bywa różnie. Przede wszystkim należy do tego podchodzić rozważnie i rozsądnie, ponieważ za seks w miejscu publicznym można dostać mandat. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości nie dopuściłyby się do takiego aktu ekshibicjonizmu. Jednak samo wyobrażenie sobie możliwości bycia przyłapanym potrafi ogromnie spotęgować podniecenie obojga partnerów. Do popularnych miejsc tego typu fantazji seksualnych należą choćby:

 • winda;
 • kino;
 • samolot;
 • przebieralnia;
 • mieszkanie przyjaciela.

Seks z nieznajomym

Co takiego pociąga ludzi w tej wizji? Możliwość bycia całkowicie anonimowym lub wykreowanie się na kogoś całkiem innego niż jest się na co dzień. Taka fantazja seksualna pozwala na stworzenie siebie na nowo, pokazania siebie od bardziej uległej, dominującej lub po prostu perfekcyjnej strony. Sam fakt nieznania nawet imienia swojego partnera również bywa podniecający dla wielu osób. Dochodzi też do tego czysta ciekawość nowej osoby i podniecenie płynące z odkrywania czegoś nowego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że przygodny, jednorazowy seks jest tak popularny.

Seks grupowy

Począwszy na trójkątach, a kończąc na naprawdę dużych gronach – często można znaleźć takie konfiguracje w pornografii, czy nawet zwykłych serialach. Fantazje seksualne o grupowym seksie są popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Łączy to w sobie wiele różnych wrażeń:

 • obserwowanie innych podczas seksu;
 • bycie obserwowanym;
 • bycie pożądanym przez wiele osób jednocześnie;
 • dawaniem przyjemności wielu osobom jednocześnie;
 • spotęgowane uczucie dominacji lub uległości;
 • możliwość niezobowiązujących eksperymentów z osobami tej samej płci.

Temat seksu grupowego luźno łączy się z marzeniami seksualnymi o zdradzie, co nie musi być czymś złym, jeżeli istnieje tylko w głowie. Taką chęć można usprawiedliwiać pragnieniem odczucia dreszczyku emocji związanego z byciem przyłapanym lub z wchodzeniem w nową relację.

Sprawdź!
Aroace – nie każdy szuka romantycznych relacji. Czym tak naprawdę jest aromantyczność?

Fantazje seksualne dotyczące dominacji, przemocy i gwałtu

Przeważnie to kobiety fantazjują o byciu zdominowanymi w mniej lub bardziej agresywny sposób. Z kolei męskie fantazje często obejmują właśnie bycie skrajnie dominującym i podporządkowanie sobie partnera łóżkowego. Może z tym wiązać się zadawanie bólu, wymuszanie seksu bez zgody, krępowanie ruchów, kneblowanie itp. Tematy tabu naturalnie przyciągają wyobraźnię i ekscytują, jako coś niedozwolonego.

Często zdarza się, że kobiety, które fantazjują o brutalnym seksie na co dzień są kontrolujące lub wstydzą się swojej seksualności. Fantazje seksualne o gwałcie bywają usprawiedliwieniem swoich wewnętrznych potrzeb dla osób skrajnie konserwatywnych, zamkniętych w sobie lub nieakceptujących swojej seksualności.

Jeśli masz ochotę i odwagę na spełnienie tego typu fantazji seksualnych, oczywiście warto najpierw dokładnie omówić scenariusz z partnerem. Ustalcie swoje granice i warunki. Jeżeli obydwoje czujecie się bezpiecznie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby raz na jakiś czas oddać się bardziej „brutalnej” i odważniejszej formie przyjemności niż klasyczny seks.

Fantazje seksualne są rzeczą całkowicie naturalną. Pojawiają się zarówno w głowach mężczyzn, jak i kobiet. Jest to forma odkrywania swojej seksualności. We własnej fantazji można oddać się nawet najbardziej perwersyjnym marzeniom, bez jakichkolwiek konsekwencji. Jeżeli masz ochotę na realizację takich marzeń w rzeczywistości, upewnij się, że masz do tego odpowiednie warunki i zgodę partnera. Okazuje się, że wiele fantazji erotycznych jest bardziej podniecające w głowie niż gdy zostają odegrane. Nie bój się rozmawiać o nich ze swoim partnerem – być może odkryjecie w swoim związku coś nowego!


Zobacz także:

Sprawdź!
Bigender – dwie płcie w jednym ciele. Przekonaj się, kim jest osoba bigender

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
poranny wzwód

Mechanizm erekcji i poranny wzwód. Nocne erekcje członka. Czy brak porannej erekcji jest problemem?

Next Article

Nowoczesny sklep erotyczny: Odkryj pełną gamę produktów dla satysfakcji i intymności