masturbacja w związku

Masturbacja w związku – co warto wiedzieć?

Dla wielu osób masturbacja w związku to temat tabu. Przyłapanie na niej partnera odbierane jest jako duże przewinienie, a nawet zdrada. Tymczasem seksuologowie są zdania, że masturbacja mężczyzn i kobiet, nawet jeśli są w związku, jest absolutnie naturalna.

Masturbacja w związku dla wielu par jest sporym problemem. Jednak czy faktycznie jest się o co martwić? Powodów samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb może być kilka i nie każdy związany jest z celowym pomijaniem partnera lub partnerki. Masturbują się także osoby, które prowadzą satysfakcjonujące życie seksualne. Z drugiej strony, jeśli facet woli się onanizować, niż uprawiać seks, powinna zapalić się czerwona lampka. Jeśli interesuje cię temat masturbacja a związek, zapraszamy do lektury! Postanowiliśmy sprawdzić, o to w tym tak naprawdę chodzi.

Masturbacja a związek – jaki ma wpływ?

Samodzielne zaspokajanie swoich potrzeb seksualnych długo było pewnego rodzaju tematem tabu. Jednak od pewnego czasu mówi się o tym coraz więcej, a także normalizuje to zagadnienie. Pomimo tego masturbacja w związku wciąż budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych świadczy nawet o zdradzie, a masturbowanie zarezerwowane jest jedynie dla singli. Czy jednak zawsze masturbacja ma negatywny wpływ na związek? Niekoniecznie. Często okazuje się, że złość spowodowana przyłapaniem partnera lub partnerki na samodzielnym zaspokajaniu się jest projekcją własnych obaw i kompleksów. Tymczasem w wielu przypadkach osiąganie orgazmu samodzielnie jest spowodowane chęcią osiągnięcia natychmiastowej satysfakcji, a nie jest działaniem wymierzonym przeciwko drugiej połówce. Masturbacja reguluje poziom stresu, zwiększa poziom dopaminy, a także jest po prostu przyjemna. Nie bez powodu znane są różne pozycje do masturbacji, dla osób, które chcą nie tylko szybko się zaspokoić, ale także przeżyć intymne, erotyczne doświadczenie w pojedynkę.

Sprawdź!
Seks po marihuanie. Czy marihuana może wpływać na intensywność łóżkowych doznań?

Dlaczego partnerzy w związku się masturbują?

Dla wielu osób masturbacja w związku to wciąż trudny temat. Dlaczego w ogóle osoby w związku się masturbują? Zebraliśmy kilka najpowszechniejszych powodów, które dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie wszystkie one występują jednocześnie. Część z nich jest neutralna, a część może negatywnie wpływać na związek lub wynikać z pewnych braków w relacji:

  • Większe potrzeby seksualne niż partner lub partnerka.
  • Chęć rozładowania napięcia, nie tylko seksualnego.
  • Przyzwyczajenie do samodzielnej stymulacji, innej niż penetracja pochwy i oglądania pornografii.
  • Chęć realizacji własnej fantazji.
  • Pragnienie eksploracji własnego ciała i sprawienia sobie przyjemności w pojedynkę.
  • Tymczasowa, wymuszona abstynencja seksualna, na przykład spowodowana chorobą, wyjazdem, kryzysem.
  • Chęć wypróbowania nowych gadżetów, na przykład wibratorów.
  • Dysfunkcje seksualne, które uniemożliwiają satysfakcjonujące zbliżenia we dwoje.
  • Uzależnienie od masturbacji.
  • Oddalenie się partnerów, brak bliskości, rutyna, kryzys.

Kiedy masturbacja w związku może zaszkodzić?

Jeśli masturbacja w związku nie przekłada się na pogorszenie jakości zbliżeń we dwoje ani spadku ich częstotliwości, to trudno mówić o jej negatywnych konsekwencjach. Czasami jednak pojawia się problem. Jeśli partner lub partnerka nie jest zainteresowany seksem z drugą połówką i zamiast tego stale wybiera masturbację, może to świadczyć o kłopotach. Wówczas warto przyjrzeć się swojej relacji i przede wszystkim porozmawiać i przeanalizować, co może być tego powodem. Czasami problem sięga głębiej i okazuje się, że kryzys na innym polu wpływa na brak aktywności seksualnej. W niektórych przypadkach partner może być także uzależniony od masturbacji. Wówczas u panów pojawić się mogą problemy z erekcją i sprawnością w łóżku, a osiągnięcie wytrysku podczas seksu staje się niemożliwe. Wówczas pomóc może specjalista, najlepiej seksuolog, który pomoże na powrót czerpać przyjemność z seksu.

Temat masturbacji w związku dla wielu osób jest nie do przejścia. Tymczasem jest to naturalny akt, który nie musi mieć żadnych negatywnych konsekwencji. Warto jednak obserwować sytuację i przede wszystkim rozmawiać z partnerem, zawsze, kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości.


Sprawdź!
Dlaczego hiszpańska mucha to nie tylko znakomity afrodyzjak, ale i świetny suplement diety?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
masturbacja

Masturbacja – zadbaj o swoje potrzeby! Poznaj wpływ na zdrowie i związek, a także różnorodne techniki masturbacji

Next Article
orgazm sutkowy

Orgazm sutkowy naprawdę istnieje! W jaki sposób stymulować kobiece sutki, by doprowadzić partnerkę do szczytowania?