orgazm sutkowy

Orgazm sutkowy naprawdę istnieje! W jaki sposób stymulować kobiece sutki, by doprowadzić partnerkę do szczytowania?

Orgazm sutkowy na pewno nie jest tak powszechny wśród kobiet, jak orgazm łechtaczkowy, jednak jego istnienie – to nie mit! Czy tajemnica rozkoszy tkwi w odpowiednio długich pieszczotach piersi? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

Piersi są jedną ze sfer erogennych, co powoduje, że są bardzo wrażliwe na dotyk. Długotrwałe pieszczoty mogą sprawić wiele przyjemności, nawet jeśli nie prowadzą bezpośrednio do orgazmu. Dodatkowo każda kobieta ma inne upodobania, jeśli chodzi o ich stymulację, a możliwości jest naprawdę sporo. Delikatne pocałunki, subtelne muskanie czy namiętne masowanie – co wybierasz?

Czym jest orgazm sutkowy?

To najwyższy poziom podniecenia, wywołany przez stymulację piersi. Jest to jeden z najbardziej unerwionych obszarów ciała, dlatego umiejętna stymulacja może prowadzić do szczytowania, jednak nie jest to reguła. Dla jednych pań będzie największą rozkoszą, a dla innych po prostu przyjemnym dodatkiem podczas zbliżenia. Warto dodać, że duże szanse na tego rodzaju orgazm mają kobiety po urodzeniu dziecka, ponieważ podczas laktacji zwiększa się wrażliwość piersi. Według badań nawet podczas karmienia piersią kobieta może odczuć podniecenie.

Znany od wieków

Zdaniem badaczy, orgazm sutkowy był popularną formą zbliżenia w czasach, gdy kobiety bały się penetracji lub jej naturalnej konsekwencji, czyli zajścia w ciążę. Uważa się, że wtedy techniki pettingu (czyli stosunku seksualnego bez wprowadzania członka do pochwy) były znacznie bardziej rozbudowane. Co ciekawe, orgazmowi sutkowemu towarzyszą również skurcze pochwy i macicy. Być może dlatego stosunek płciowy poprzedzony pieszczotami biustu, jest zwykle bardziej intensywny.

Sprawdź!
Orgazm pochwowy, czyli fakty i mity na temat kobiecego orgazmu. Czym jest, jak go osiągnąć i czy w ogóle istnieje?

Czy zdarza się on u mężczyzn?

Zdecydowanie częściej słyszy się o orgazmie sutkowym wśród kobiet. Czy to oznacza, że u mężczyzn nie jest możliwy do osiągnięcia? Raczej tak. Większość seksuologów twierdzi, że panowie nie są w stanie pobudzić się na tyle, by dzięki brodawkom sutkowym osiągnąć orgazm. Nieliczne przypadki mężczyzn, którym się to udało, należy traktować, wyłącznie jako wyjątek potwierdzający tę regułę. Nie oznacza to jednak, że powinnaś omijać ten obszar! Niektórzy mężczyźni uwielbiają zabawę sutkami, szczególnie jak jest połączona z pieszczotami innych stref erogennych.

W jaki sposób doprowadzić kobietę do orgazmu sutkowego?

Nie każda kobieta jest zdolna do osiągnięcia orgazmu sutkowego. W dużej mierze zależy to od tego, jak bardzo wrażliwy jest jej biust. Większość kobiet osiąga odpowiedni poziom wrażliwości dopiero po urodzeniu dziecka. Spowodowane jest to pojawieniem się szlaków nerwowych sprzyjających osiągnięciu orgazmu sutkowego dopiero w czasie karmienia piersią. Dobrym momentem, aby pieścić piersi i sutki są ostatnie dni przed menstruacją. Ale ostrożnie! Część kobiet może wtedy odczuwać nieprzyjemny ból, dlatego upewnij się, że twoja partnerka lubi tę aktywność.

Rozbudowana gra wstępna

Grę wstępną zacznij od pobudzania biustu powolnymi i delikatnymi, kolistymi ruchami. By masaż piersi był przyjemniejszy, możesz użyć rozgrzewającego olejku do masażu. Podczas pobudzania kochanki dobrym pomysłem może okazać się nagła zmiana temperatury, np. dzięki kostkom lodu. Niektóre kobiety to uwielbiają! W brodawkach znajdują się liczne zakończenia nerwowe, dlatego, jeśli poczujesz, że stają się twarde, możesz zwiększyć intensywność pieszczot, np. poprzez ich ssanie. Pamiętaj, by zadbać o obie piersi, szczególnie gdy podniecenie rośnie, a twoja kobieta jest bliska orgazmu.

Dodatkowe korzyści

Pieścić biust można zarówno na początku stosunku, podczas seksu oralnego, jak i w czasie penetracji. Dużą zaletą jest wykonanie tego masażu w ramach gry wstępnej, ponieważ często skutkuje wyjątkowo silnym orgazmem pochwowym lub łechtaczkowym. Kluczowe znaczenie mają jednak indywidualne predyspozycje oraz nastrój. To, co dla jednych będzie rozkoszą, dla innych może być nieprzyjemne.

Sprawdź!
Czym jest greyseksualność?

Strefy erogenne

Podczas zbliżenia nie zapomnij o innych strefach erogennych. W ciele kobiety obejmują aż do 15% powierzchni! Poza kobiecymi piersiami i narządami płciowymi, mogą należeć do nich również: szyja, kark, usta, uszy, brzuch, wewnętrzne strony ud i pośladki. Kobiecy orgazm jest złożonym procesem, dlatego przez koncentrację na jednej części ciała ciężko doprowadzić do orgazmu, a już na pewno nie tak intensywnego. Zwiększaj intensywność dotyku, przemierzaj mapę wrażliwych obszarów ciała, by dotrzeć do prawdziwego skarbu, np. orgazmu wielokrotnego.

Brak odczuwalnej przyjemności

Jeśli mimo starań nie potrafisz przeżyć orgazmu – odpuść sobie na jakiś czas. Presja i stres związany z dojściem za wszelką cenę sprawi, że jedynie oddalisz się od celu. Pamiętaj, że wiele zależy nie tylko od doświadczenia i ćwiczeń, ale również od twojej fizjologii. Jeśli chciałabyś nieco potrenować, możesz spróbować powoli i delikatnie, nawet podczas masturbacji.

Osiągnięcie orgazmu sutkowego solo

Najlepszym sposobem, by dowiedzieć się, jaki dotyk lubisz, jest masturbacja. Wpraw się w odpowiedni nastrój, czyli zapal świeczki, przygaś światło, włącz ulubioną, zmysłową muzykę i zrelaksuj się w wygodnej pozycji. Skup się na oddechu i zacznij fantazjować o tym, co cię nakręca. Dotykaj brzucha, delikatnie muskając swoje ciało. Zacznij pieścić sutki, używając do tego ulubionego olejku do ciała. Możesz je uciskać lub nawet szczypać, zwiększając powoli siłę nacisku. Gdy poczujesz narastające podniecenie, zacznij pocierać sutki palcem, zwiększając intensywność i szybkość, aż do kulminacyjnego momentu.

Pomysły na urozmaicenie stosunku

Pamiętaj, że wasze zabawy nie zawsze muszą prowadzić wyłącznie do osiągania orgazmów. Owszem, jest to całkiem przyjemny cel, jednak radość z samej bliskości, poznawania ciała partnera czy wspólny, głęboki relaks są często bardziej cennymi doświadczeniami. Jeśli lubisz bardziej intensywne doznania, możesz odejść od subtelnych pieszczot palcami lub językiem. Poszerz swój repertuar pobudzania piersi, wprowadzając do niego uciskanie, gryzienie, szczypanie, pocieranie lub… gadżety erotyczne!

Sprawdź!
Jakie skutki powoduje abstynencja seksualna? Dlaczego warto uprawiać seks oraz jak brak seksu i orgazmu niszczy relacje?

Akcesoria erotyczne

W przypadku sutków, rynek gadżetów erotycznych również nie zawodzi. Dla fanek subtelnych doznań, szukających urozmaiceń polecamy zaopatrzyć się w piórko. Dzięki niemu przeniesiesz się w inny wymiar stymulacji, gdyż ani dłoń, ani język nie dadzą ci aż tak subtelnych doznań. Z kolei miłośnikom kontrolowanego bólu, mogą przypaść do gustu wibrujące pompki do piersi, ssące masażery do biustu lub specjalne zaciski na sutki. Te ostatnie cieszą się wyjątkową popularnością, być może dlatego, że nie zajmują wiele miejsca, za to dają dużo rozkoszy!

Orgazm sutkowy – Podsumowanie

Kiedy kobiety przeżywają orgazm sutkowy? Najczęściej po urodzeniu dziecka, ponieważ wtedy mają najbardziej wrażliwe piersi. Jest to bardzo indywidualna kwestia, ponieważ niektóre panie nie lubią tego rodzaju dotyku. Nawet jeśli szczytowanie jest nieosiągalne, nie zapomnij o pieszczotach jej piersi i brodawek – są sferami erogennymi, dlatego zwykle (nawet pośrednio) prowadzą do przeżywania orgazmów. Droga do orgazmu jest długa, więc wymaga od partnera cierpliwości i umiejętności w stopniowaniu doznań.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
masturbacja w związku

Masturbacja w związku – co warto wiedzieć?

Next Article
uczulenie na prezerwatywy

Uczulenie na prezerwatywy. Jakie są objawy uczulenia na lateks i jak z nim walczyć?