greyseksualność

Czym jest greyseksualność?

Greyseksualność wielu osobom kojarzy się z uwielbieniem dla seksualnych rozkoszy rodem z „50 twarzy Greya”. Trudno jednak o bardziej mylące porównanie! Sprawdź, co w rzeczywistości oznacza to pojęcie.

 

Co oznacza greyseksualność? Wbrew skojarzeniom, pojęcia „greyseksualność” nie należy wiązać z postacią Christiana Greya, głównego bohatera poczytnych książek erotycznych! Co tak naprawde oznacza to słowo? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Greyseksualność – co to w zasadzie oznacza?

Tłumaczenie terminu warto rozpocząć od pierwotnego znaczenia wyrazu grey, czyli szary. Oznacza ono jedną z orientacji seksualnych znajdujących się w spektrum aseksualności. Osoba greyseksualna to taka, która nie odczuwa zbyt dużych potrzeb seksualnych, ale też nie jest całkowicie aseksualna.

Greyseksualność w praktyce

Dla osób greyseksualnych seks w zasadzie nigdy nie stanowi priorytetu lub odczuwają pociąg seksualny jedynie w określonych okolicznościach. Często zachowania greyseksualne odbierane są jako bardzo romantyczne. Takim przejawem jest np. to, że przytulanie, gesty i słowne wyrazy uznania i zachwytu służą osobom greyseksualnym zwykle do okazywania miłości, a nie jako element aktywności seksualnej.

 

Greyseksualność charakteryzuje się rzadkimi przejawami zainteresowania seksualnego. Nie oznacza to jednak braku uczuć czy czułości w związku!


Zobacz także:

Sprawdź!
Ile kosztuje zmiana płci? Sprawdź, jaka jest cena operacji i terapii hormonalnej
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pierwszy raz analnie

Pierwszy raz analnie – jak dobrze przygotować się do seksu analnego?

Next Article
orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy, czyli fakty i mity na temat kobiecego orgazmu. Czym jest, jak go osiągnąć i czy w ogóle istnieje?