pierwszy raz analnie

Pierwszy raz analnie – jak dobrze przygotować się do seksu analnego?

Pierwszy raz analnie może być przyjemnością, ale i sporym wyzwaniem. Jak dobrze przygotować się do tego bardzo intymnego zbliżenia, aby jednocześnie się do niego nie zrazić? Sprawdź sam!

 

Seks analny to marzenie bardzo wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Te erotyczne przygody, jeżeli przeprowadzone nieumiejętnie i z pośpiechem, mogą jednak skończyć się bólem i krzykiem. Jak przeżyć pierwszy raz analnie tak, aby przyniósł on satysfakcję obydwojgu? Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź!

Seks zaczyna się „w głowie”

Fantazje i pragnienia są ważnym elementem seksu i mogą być niezwykle pobudzające. Warto jednak pamiętać, że stosunek to nie tylko fizyczne doznania. Równie ważne są emocjonalne i psychiczne przeżycia. Mają one bardzo duży wpływ na podejście do seksu, doświadczenie, jakie z niego płynie oraz, ostatecznie, na satysfakcję ze zbliżenia… lub jej brak!

Z tego powodu każda nowa aktywność seksualna powinna odbywać się w zgodzie z sobą. Oczywiście warto być otwartym na nieznane doznania, jednak usilne nagabywania i naciski partnera nie mogą być jedynym powodem, dla którego pragniesz spróbować czegoś nowego. W przypadku seksu analnego jest to szczególnie istotne. Jeżeli czujesz opory przed takim rodzajem zbliżenia, nie tylko będziesz w stanie czerpać z niego satysfakcji, ale możesz wręcz doświadczyć znacznego dyskomfortu.

 

Zanim dojdzie do zbliżenia, upewnij się, że rzeczywiście tego chcesz i jesteś gotów podjąć się odpowiednich przygotowań.

Podróż, a nie cel

Seksu analnego nigdy nie należy inicjować z zaskoczenia. Będzie to nieprzyjemne dla obu stron, a ponadto może wiązać się z uszkodzeniem ciała. Zbliżenie warto potraktować jako podróż, a nie cel. Gwarantujemy, że satysfakcja związana z każdym kolejnym zbliżeniem analnym będzie coraz większa.

Sprawdź!
Fisting – przyjemność ekstremalna. Sprawdź, jak przygotować się do tej aktywności seksualnej

 

Na początku warto jednak zacząć od delikatnych pieszczot, które pozwolą oswoić się z tym nowymi doznaniami. Stymulowanie odbytu palcami, masaż niewielkim wibratorem oraz rimming pozwolą przygotować się na penetrację. Po pewnym czasie można przejść do delikatnej penetracji palcami i językiem; dobrym pomysłem jest także zakup progresywnych korków analnych. Dzięki gadżetom przyzwyczaimy mięśnie odbytu.

Higiena seksu analnego

Przy temacie seksu analnego najczęściej podnoszoną kwestią jest obawa przed brudem. Warto pamiętać, że odbytnica nie jest miejscem przechowywania odchodów. Lewatywa przed seksem analnym nie jest konieczna, szczególnie jeżeli znasz podstawowe zasady higieny, a twoja dieta zawiera odpowiednią ilość błonnika. Jeżeli mimo to obawiasz się brudu, pamiętaj, aby nie używać mydła: wystarczy ciepła woda lub delikatny napar z rumianku.

 

Innym elementem higieny, który warto zastosować, to prezerwatywy. Bakterie i wirusy, które żyją w okolicy odbytu, mogą bowiem prowadzić do rozwoju różnorodnych infekcji.

Zadbaj o rozluźnienie

Odpowiednie rozluźnienie jest jednym z ważniejszych elementów przygotowań do seksu analnego. Napięte mięśnie zwieraczy są bardzo podatne na zranienia, co jest nie tylko bolesne, ale i potencjalnie niebezpieczne. Jeżeli w trakcie penetracji partner/partnerka poczuje dyskomfort, należy zmienić pozycję lub przerwać zbliżenie.

 

Przed przystąpieniem do analnej penetracji warto spróbować innego rodzaju stymulacji, która zakończy się orgazmem. Masturbacja, seks oralny… wszystko, co pozwoli partnerowi lub partnerce odpowiednio się rozluźnić i przygotować ciało. Podczas pierwszego razu to osoba penetrowana decydować zarówno o jej tempie, jak i głębokości. Przyniesie to sporo przyjemności każdej ze stron (orgazm analny jest jak najbardziej możliwy). Odpowiednia będzie pozycja siedząca, na jeźdźca lub na łyżeczkę. Wszystkie pozycje od tyłu czy słynnego misjonarza warto odłożyć na kolejny raz.

Lubrykacja to podstawa!

Odbyt, w przeciwieństwie do pochwy, nie nawilża się sam. Z tego powodu przed przygodą z seksem analnym należy zadbać o odpowiednią lubrykację. Im większe nawilżenie, tym lepiej! Możesz zdecydować się na lubrykant silikonowy, który pozostaje na skórze bardzo długo lub (jeżeli stosujesz prezerwatywy) wodny.

Sprawdź!
Strefy erogenne mężczyzn - jak je znaleźć i pobudzić?

Pierwszy raz analnie – podsumowanie

Seks analny może przynieść wiele przyjemności każdej ze stron. Aby jednak uniknąć dyskomfortu i sprawić, aby pierwszy raz był niezapomniany, warto odpowiednio się do niego przygotować!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zastrzyk antykoncepcyjny

Zastrzyk antykoncepcyjny – dla kogo jest najodpowiedniejszy? Poznaj zalety, wady i sposób działania antykoncepcji w zastrzyku

Next Article
greyseksualność

Czym jest greyseksualność?