pozycja na pagony

Pozycja na pagony – ciekawe urozmaicenie pozycji misjonarskiej. Poznaj jej sekrety!

Pozycja na pagony jest jednym z wariantów klasycznej pozycji na misjonarza. Dzięki niej para może w łatwy sposób urozmaicić swoje życie erotyczne i zyskać w ten sposób zupełnie nowe doświadczenia. Sprawdź, jak wygląda seks na pagony.

Chociaż misjonarz należy do jednej z ulubionych pozycji, z czasem może stać się nieco powtarzalny i nudny. Dobrym sposobem na wprowadzenie urozmaicenia jest wypróbowanie jego wariantu, czyli tzw. pozycji na pagony. To konfiguracja, która nie wymaga wielkiej siły ani zdolności akrobatycznych, za to może dać kochankom ogromną satysfakcję. Dowiedz się, na czym polega pozycja na pagony.

Dla kogo jest pozycja na pagony?

Pozycja, w której kobieta leży na plecach, a mężczyzna kontroluje szybkość i moc pchnięć, należy do jednej z ulubionych wśród wielu par. Większość z nich nie wymaga wielkiego wysiłku ani elastyczności ze strony kochanków; oprócz tego taki seks gwarantuje dużą dawkę intymności, która dla wielu osób jest nieodzowną częścią zbliżeń.

Nogi na pagony! Na czym polega ta pozycja seksualna?

Klasyczna i jak twierdzi wielu najlepsza pozycja, jaką jest misjonarz, polega na penetracji kobiety leżącej na plecach przez jej partnera. Chociaż to znany i bezpieczny układ, warto czasami go urozmaicić. Tutaj wkracza wariant pozycji klasycznej, czyli na pagony.

Podczas tej konfiguracji kobieta kładzie się na plecach i podciąga kolana do klatki piersiowej. Jej stopy powinny znaleźć się na ramionach partnera. W tym czasie mężczyzna, klęcząc pomiędzy udami kobiety, wprowadza penisa do pochwy swojej partnerki. Z nogami na pagonach (a raczej w miejscu, w którym znajdują się one na żołnierskich mundurach), kobieta ma wolne ręce, a więc i możliwość stymulacji łechtaczki lub sutków.

Sprawdź!
Seks analny, czyli grecka miłość. Poznaj wskazówki dla początkujących i dowiedz się, jakie są najlepsze pozycje, w których stosunek analny będzie niezapomniany!

Inne wersje pozycji

Chociaż sama pozycja na pagony jest urozmaiceniem misjonarza, ją także można nieco zmieniać. Dzięki temu kochankowie mają możliwość dopasowania konfiguracji najbardziej im odpowiadającej.

  • Zamiast kłaść nogi na ramionach, kobieta może rozchylić je i oplatać je wokół bioder swojego partnera;
  • podczas innego wariantu kobieta rozsuwa nogi tak, aby znajdowały się w powietrzu, pod ramionami partnera; mogą być zarówno wyprostowane, jak i lekko zgięte, przyciągnięte bliżej klatki piersiowej;
  • pozycja ta umożliwia kobiecie także kołysanie biodrami i miarowe zaciskanie mięśni miednicy; dzięki temu odczucia kochanków będą jeszcze przyjemniejsze, a orgazmy – intensywniejsze.

Zalety i wady wariantu pozycji misjonarskiej

Omawiany układ seksualny ma pewne wady, ale także sporo zalet, które sprawiają, że warto go wypróbować w swojej sypialni. Zapoznaj się z plusami i minusami pozycji i zdecyduj, czy jest ona warta twojej uwagi.

Wady pozycji

Minusów pozycji na szczęście nie ma wiele; można do nich zaliczyć:

  • dyskomfort – nie wszystkie panie są fankami głębokiej penetracji, dlatego ten układ może być dla nich niezbyt przyjemny;
  • zmęczenie – omawiana konfiguracja wymaga od mężczyzny nieco więcej siły i wysiłku, niż ma to miejsce przy klasycznym misjonarzu.

Zalety pozycji

Mimo że niektóre cechy pozycji mogą nie być zbyt satysfakcjonujące, jej plusy zdecydowanie przeważają. Sprawdź, jakie są plusy seksu na pagony.

  • Bliskość – możliwość poczucia prawdziwej intymności z partnerem jest dla wielu jednym z najważniejszych elementów stosunku; pozycji na pagony kochankowie są niezwykle blisko siebie, mają możliwość nawiązania głębokiego kontaktu wzrokowego i szeptania czułostek;
  • głęboka penetracja – chociaż dla niektórych jest to wada, wiele kobiet i mężczyzn lubi taką formę zbliżenia;
  • stymulacja puntu G – pod odpowiednim kątem seks może zapewnić kobiecie stymulację przedniej ścianki pochwy i intensywne orgazmy;
  • pieszczoty sutków i łechtaczki – seks podczas tej pozycji pozwala na dostęp do stref erogennych kobiety; zarówno ona, jak i jej partner może stymulować łechtaczkę i piersi, zwiększając przyjemność ze zbliżenia.
Sprawdź!
Anorgazmia, czyli brak orgazmu – potencjalne przyczyny zaburzeń orgazmu

Gdzie uprawiać seks na pagony?

Pozycje jak misjonarz, czy na pagony, najlepiej sprawdzają się w miejscu, które zapewni parze jak największy komfort. Przedstawiamy trzy najpopularniejsze lokacje, w których seks na pagony będzie wyjątkowo satysfakcjonujący.

Łóżko jako bezpieczna przystań

Najczęściej wybierane jest oczywiście łóżko; miękkie i jednocześnie gwarantujące solidne podparcie, sprawdzi się tutaj idealnie. Kobieta może leżeć na plecach na krawędzi, co ułatwi jej partnerowi penetrację.

Zabawy na parterze

Kochankowie mogą wybrać na igraszki także miejsce na podłodze. Nie ma nic bardziej romantycznego, niż gorący seks przed wesoło trzaskającym ogniem w kominku. Pamiętaj tylko, aby najpierw rozłożyć wygodny, gruby koc lub matę.

Stół w jadalni – nie tylko do posiłków

Ciekawym rozwiązaniem może być przeniesienie zabawy np. na stół. Wówczas mężczyzna, zamiast klęczeć, stoi obok mebla – aby ułatwić sobie penetrację, może lekko rozchylić nogi swojej partnerki. Gwarantujemy, że seks na stole będzie świetnym urozmaiceniem dla obojga kochanków!

Pozycja na pagony – podsumowanie

Pozycja seksualna na pagony jest równie intymnym i przyjemnym przeżyciem, co jej klasyczna wersja na misjonarza. Pozwala ona na głęboką penetrację i jednoczesne pieszczoty najwrażliwszych stref erogennych u kobiety, co gwarantuje wyjątkowo mocne orgazmy dla obojga. Dzięki uniwersalności pozycji można wypróbować ją zarówno w zaciszu sypialni, jak i przenieść się w niezbadane do tej pory rejony. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji kochać się w pozycji na pagony, najwyższa pora, aby to zmienić!


Zobacz także:

Sprawdź!
Seks w wannie – kiedy wspólna kąpiel nabiera rumieńców. Poznaj sekrety intymnych igraszek w wodzie

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
czy napisać do faceta który przestał się odzywać

Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać? Sprawdź, co robić!

Next Article

Jak dobrać odpowiedni pierścień erekcyjny i jak go zakładać?