pozycja 69

Pozycja 69 – nietypowy seks oralny. Jak osiągnąć orgazm przy tej pozycji seksualnej?

Pozycja 69 – sama jej nazwa wywołuje szeroki uśmiech. Nie ma chyba nikogo na świecie, kto nie słyszałby o tych najsłynniejszych pieszczotach oralnych! Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się, na czym dokładnie polegają te miłosne igraszki.

Trudno o bardziej intymną formę uprawiania miłości, jaką jest pozycja 69. Jej nazwa znana jest niemal wszystkim i dla wielu stanowi ona największą erotyczną fantazję. Skąd pozycja wzięła swoje miano? Co sprawia, że tyle osób marzy o jej “wypróbowaniu”? Zapoznaj się z poniższym tekstem i poznaj tajemnice pozycji łóżkowej.

Skąd wzięła się nazwa 69? Na czym polega pozycja?

Wiele osób, nawet tych, które słyszały o pozycji, zastanawia się, skąd pochodzi jej nazwa. Nie ma w tym żadnej tajemnicy ułożenie ciał partnerów podczas miłosnego aktu przypomina cyfry 6 i 9. Pozycja ta charakteryzuje się jednoczesną, wzajemną stymulacją oralną. Tradycyjnie, jedna z osób znajduje się na dole, druga zaś na górze. Takie umiejscowienie umożliwia swobodne pieszczenie ustami i językiem narządów płciowych partnera.

Wady i zalety pozycji miłosnej 69

Akt seksualny, jakim jest pozycja 69, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ze względu na jego popularność, wiele osób ma olbrzymie oczekiwania, ale i pewne obawy. Co charakteryzuje tę pozycję? Jakie ma atuty, a jakie utrudnienia się z nią wiążą?

Zalety pozycji 69

Popularność pozycji nie zmienia się z czasem, a o jej spróbowaniu marzy wiele par. Co sprawia, że jest tak pociągająca?

  • Urozmaicenie – pozycja może być doskonałym urozmaiceniem oralnych i manualnych zwyczajowych łóżkowych zabaw;
  • niekonwencjonalność – równoczesna stymulacja i wrażenia zmysłowe, które zapewnia pozycja, należą do niecodziennych i bardzo podniecających doświadczeń;
  • pełna gama doznań – chociaż pozycja kojarzy się głównie z seksem oralnym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć do udziału także i ręce! Gwarantujemy, że pieszczenie genitaliów partnera lub partnerki przy użyciu ust, języka oraz palców przyniesie niezapomniane doznania!;
  • intymność – ułożenie ciał podczas danej pozycji wymaga zaufania i emocjonalnego otwarcia się na drugą osobę; pozwala to na znaczne zacieśnienie więzi ze swoją drugą połówką.
Sprawdź!
Seks w kuchni – przepis na niezapomniane chwile. Sprawdź, jakie są zalety igraszek w kuchni

Niedogodności przy 69

Pozycja 69 oferuje całą gamę niezapomnianych doznań. Mimo to wady, a raczej związane z nią pewne niedogodności, mogą zmniejszać satysfakcję ze stosunku. Co składa się na potencjalne utrudnienia?

  • Niedopasowanie wzrostu – duża różnica we wzroście może znacząco utrudnić czerpanie przyjemności z zabawy; przy klasycznej wersji tej pozycji, tylko jedna osoba będzie w stanie dosięgnąć miejsc intymnych partnera;
  • problemy z koncentracją – wiele osób ma problem ze skoncentrowaniem się na jednoczesnym dawaniu i otrzymywaniu przyjemności; dla niektórych pozycja sprawdza się tylko jako jeden z wielu punktów wielogodzinnych atrakcji;
  • skrępowanie – osoby, które nie czują się swobodnie przy swoim partnerze, będą miały problem z rozluźnieniem się podczas zmysłowych wrażeń, jakie zapewnia 69;
  • brak odpowiedniej higieny – omawiana pozycja zapewnia bardzo bliski kontakt z płynami ustrojowymi i jest to zupełnie normalne. Przed zabawą warto jednak wziąć szybki prysznic; szczególnie zalecane jest to po długim dniu, kiedy miejsca intymne nie są w 100% czyste.

Różne oblicza 69 – przykładowe ułożenie ciał

“Klasycznie”

W relacjach damsko-męskich pozycja 6 na 9 polega zwykle na ułożeniu się mężczyzny na plecach, na dole, a kobiety na górze. Partnerka ma wówczas swobodny dostęp do penisa, partner natomiast może pieścić językiem, ustami i rękami łechtaczkę swojej ukochanej. Panie mają w tej konfiguracji większą kontrolę nad sytuacją, m.in. tempem oraz intensywnością i mocą pieszczot.

Wariacją pozycji jest leżąca na plecach kobieta i lawirujący nad nią mężczyzna. Chociaż pod wieloma względami jest to ekscytująca perspektywa, warto przy niej uważać. Głębokie gardło, które zdarza się podczas tej konfiguracji, może być przyjemne dla mężczyzny, ale niezbyt komfortowe dla kobiety – warto to przedyskutować przed przystąpieniem do “działania”, aby upewnić się, że igraszki sprawią satysfakcję każdej ze stron.

Sprawdź!
Pozycja na pająka – seks rodem z Kamasutry. Na czym polega ta pozycja seksualna?

Na boku

To pozycja, zwana czasami francuską, doskonale nadaje się dla początkujących. Partnerzy leżą na boku, co sprawia, że wariant pozycji jest dużo mniej wymagający, niż “klasyczne” 69. Pozwala to zupełnie swobodnie cieszyć się zabawą; dodatkowo w takim ułożeniu można włączyć do pieszczot ręce możliwe jest np. lekkie rozchylanie warg sromowych, czy delikatna penetracja odbytu.

Na siedząco

To wariant pozycji dla nieco bardziej wygimnastykowanych par, które mają już opanowaną konfigurację klasyczną i na boku. Jedna z osób siada na skraju łóżka; druga natomiast, będąc przodem do partnera, oplata go nogami i podpiera się o łóżko rękoma. Warto sprawdzić, która z osób jest w związku silniejsza – to ona będzie siedzieć na łóżku i podtrzymywać swojego partnera.

Na stojąco

To zdecydowanie najbardziej wymagająca konfiguracja pozycji 69. Podobnie jak w przypadku wariantu na siedząco, jedna z osób wisi głową w dół, oplatając jednocześnie szyję partnera nogami. Druga osoba przyjmuje pozycję stojącą i przytrzymuje tę pierwszą ramionami.

Pozycja na stojąco, podobnie jak inne ułożenie 6 na 9, pozwala na swobodny dostęp do pochwy i penisa – mimo to nie jest ona zbyt wygodna. Po pewnym czasie, zarówno przytrzymywanie partnera, jak i wiszenie głową do dołu, stają się wyjątkowo niekomfortowe.

Pozycja 69 – podsumowanie

Nieważne, czy będzie pojedynczym eksperymentem, czy przypadnie ci do gustu i na stałe wpisze się w twój łóżkowy repertuar – pozycja 69 zdecydowanie warta jest wypróbowania! Możesz być pewna, że igraszki, poprzedzone szczerą rozmową z partnerem, będą doświadczeniem wyjątkowo intymnym i przyjemnym.


Zobacz także:

Sprawdź!
Jak uprawiać seks, aby był udany? Sprawdź, jakie działania podjąć, aby twoje erotyczne zabawy były satysfakcjonujące!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy, czyli fakty i mity na temat kobiecego orgazmu. Czym jest, jak go osiągnąć i czy w ogóle istnieje?

Next Article
zakladanie prezerwatyw

Zakładanie prezerwatyw – jak sprawić, aby ta metoda antykoncepcji była skuteczna?