Dlaczego warto wypróbować różne pozycje seksualne?

Seks to nie tylko jedna z potrzeb człowieka, uwarunkowanych przez biologię. Jest ważnym elementem związku. Zapewnia partnerom bliskość i wzmacnia więź między nimi. Jest też źródłem przyjemności, dlatego w seksie ważne są eksperymenty i unikanie monotonii. Jedna i ta sama pozycja seksualna w połączeniu z krótką grą wstępną prowadzą od zaniku namiętności. Z tego względu warto wypróbować różne pozycje seksualne, by zapobiec nudzie w sypialni.

Różne pozycje seksualne umożliwiają czerpanie zróżnicowanych doznań z seksu. Urozmaicenie w sypialni pozwala sprawdzić, jaka głębokość penetracji daje najwięcej przyjemności obojgu partnerom i idealne zgrać się w łóżku, by bliskość dawała obojgu jeszcze więcej rozkoszy. Dlaczego jeszcze warto wypróbować różne pozycje seksualne?

Najpopularniejsze pozycje seksualne

Najpopularniejsze pozycje seksualne obejmują dość krótką listę. Większość par uprawia seks w pozycji misjonarskiej, w której kobieta leży na plecach, a mężczyzna kładzie się na niej i podpiera na łokciach. Pozycja klasyczna ułatwia współżycie parom o dużej różnicy wzrostu oraz zapewnia wyjątkową bliskość. Nie wymaga szczególnej kondycji fizycznej. Umożliwia kochankom spoglądanie sobie w oczy i obsypywanie twarzy oraz szyi pocałunkami. Pozycja misjonarka ogranicza możliwość ruchu kobiety, jednak może ona rytmicznie poruszać biodrami w celu intensywniejszej stymulacji łechtaczki.

Równie wysoką popularnością cieszy się pozycja na jeźdźca, w której kobieta siada okrakiem na biodrach partnera. To ona jest stroną dominującą i decyduje o głębokości pchnięć. Mężczyzna znajduje się na dole i może pieścić partnerkę. Wolne ręce mężczyzny dają szansę na pieszczenie łechtaczki i piersi kobiety w celu zwiększenia jej doznań.

Wśród najpopularniejszych pozycji seksualnych znajduje się pozycja na pieska. Kobieta podpiera się na dłoniach i kolanach, a mężczyzna klęczy za nią. Penetracja jest głęboka i intensywna. W tej pozycji mężczyzna jest stroną dominującą i czerpie dodatkowe bodźce wzrokowe z podziwiania pośladków partnerki.

Sprawdź!
Mineta – czyli francuska miłość. Jak dać rozkosz swojej partnerce przy pomocy cunnilingus?

Pozycje zapewniające szczególną bliskość

Wiele pań ceni sobie pozycje seksualne, w których seks przyjmuje sensualną, delikatną formę. Szczególną bliskość zapewnia pozycja łyżeczki. Partnerzy kładą się na tym samym boku i przytulają się bardzo blisko do siebie. Biodra partnerki znajdują się na wysokości bioder partnera. Wolne ręce mężczyzny pozwalają na pieszczenie piersi i łechtaczki w czasie penetracji. Mężczyzna może również całować szyję i kark kobiety.

Bliskość zapewnia również pozycja, w której mężczyzna siedzi, a kobieta przodem do niego siada okrakiem. Mężczyzna siada wygodnie na fotelu i pieści piersi, plecy i pośladki kobiety. Partnerka z kolei decyduje o głębokości penetracji i jej rytmie. Kochankowie przez cały czas mogą całować się i spoglądać sobie w oczy.

Więcej przyjemności dla niej

Część pań osiąga orgazm jedynie za sprawą stymulacji łechtaczki, dlatego odpowiadają im pozycje, które zapewniają głęboką penetrację. W takich pozycjach mężczyzna stymuluje łechtaczkę, pocierając o nią podstawą penisa i biodrami. Równie przyjemne dla kobiet są pozycje, w których partner pieści je oralnie. Pozycja 69 jest jedną z bardziej lubianych przez panie. Mężczyzna ma twarz pod miednicą kobiety, dlatego może pieścić językiem jej łechtaczkę i okolice pochwy. Kobieta w tym samym czasie pieści penisa partnera ustami, co przybliża kochanków do wspólnego orgazmu.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
seks oralny

Seks oralny – kochaj się „po francusku”! Dowiedz się, jakie są rodzaje seksu oralnego i jak zaspokoić swojego partnera lub partnerkę

Next Article
seks pod prysznicem

Seks pod prysznicem – sposób na urozmaicenie życia erotycznego. Poznaj najlepsze pozycje oraz wady i zalety uprawiania seksu w wodzie