mineta

Mineta – czyli francuska miłość. Jak dać rozkosz swojej partnerce przy pomocy cunnilingus?

Mineta to stosunek oralny, podczas którego pieści się ustami i językiem kobiecą waginę. W wielu związkach bywa ona zaledwie elementem gry wstępnej. My podpowiemy, dlaczego warto poświęcić jej więcej czasu, niż zaledwie kilka minut przed planowaną penetracją.

Cunnilingus, oral czy po prostu mineta – pieszczoty oralne to jedna z najbardziej satysfakcjonujących aktywności seksualnych. Niestety dość często jest też niedoceniana, traktowana jako zaledwie wstęp do “dania głównego”, czyli seksu penetracyjnego. Warto jednak przełamać tę narrację; dobrze wykonana minetka to bowiem niemal gwarancja orgazmu kobiety! Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź, jak sprawić przyjemność swojej partnerce.

Skąd pochodzi nazwa minety?

Pochodzące z łaciny słowo cunnilingus, chociaż bywa stosowane, np. w terminologii medycznej. W powszechnym użyciu funkcjonuje jednak raczej jego synonim: minetka. Co ciekawe, ona także nie należy do rodzimych, polskich zwrotów.

Słowo minetka pochodzi z francuskiego, w którym słowo minette oznacza… kotkę. Trochę dziwne, nawet nieco śmieszne. Warto jednak pamiętać, że w języku angielskim, z którym sporo Polaków jest za pan brat, także można zetknąć się na określenia genitaliów czy czynności seksualnych, które są jednocześnie nazwami zwierząt (np. kotek, kogut); być może przez stykanie się z angielskim na co dzień, nie wydaje się to nam tak kuriozalne.

Co warto zrobić przed seksem oralnym?

Same przygotowania do minetki są niemniej ważne, niż sam akt seksualny. Gwarantują bowiem bezpieczeństwo obojga partnerów i, tym samym, czynią minetkę znacznie przyjemniejszą.

Sprawdź!
Jak go podniecić, żeby nie mógł wytrzymać? Poznaj sztuczki, aby podniecić faceta i rozpalić go do czerwoności!

Upewnij się, co do preferencji partnerki

Wiele kobiet czuje opory przed seksem oralnym. Powodów może być wiele: nieduże doświadczenie, lęk przed przykrym zapachem, zbyt bujnym owłosieniem lub niestandardowym wyglądem waginy. Niektóre panie nie są przyzwyczajone do szczytowania od takiej formy stosunku; lęki i wątpliwości mogą brać się także ze złych doświadczeń z uprzednich związków, kiedy były zawstydzane z powodu wyglądu, czy seksualności.

Dlatego przed przystąpieniem do zaspokajania swojej partnerki, upewnij się, jak czuje się z tą formą seksu. W razie odmowy, nie naciskaj i nie osądzaj; zamiast tego uważnie wysłuchaj, okaż czułość i zrozumienie. Jeżeli kobieta będzie czuła się z tobą wystarczająco pewnie i bezpiecznie, być może sama zaproponuje seks oralny.

Zadbaj o nastrój

Nieważne, czy będzie to wspólny prysznic, kolacja przy świecach, czy przytulanie na kanapie – z pewnością pomoże to zbudować poczucie bliskości i pozytywnie nastroić się do pieszczot.

Pomyśl o zabezpieczeniu

W przypadku minetki większość osób nie myśli o stosowaniu zabezpieczenia. Jednak tak jak każda czynność seksualna, także cunnilingus może grozić przenoszeniem infekcji. Warto o tym myśleć, szczególnie jeżeli dochodzi do zbliżeń z wieloma kochankami.

Pomocne mogą się okazać dostępne na rynku prezerwatywy dla kobiet i maski oralne, które dobrze chronią przed ryzykiem przenoszenia chorób.

Sztuka minetki, czyli jak zrobić to dobrze?

Większość osób zdaje sobie sprawę, że podczas minetki głównym narzędziem jest język, a jego podstawowym celem – łechtaczka. Całą zabawę warto jednak rozpocząć od pocałunków warg sromowych, a dopiero potem przejść do pieszczot klitoris. Pamiętaj, aby początkowo były one łagodne i delikatne; dopiero później możesz urozmaicić swoje działania. Nie poprzestawaj na jednym ruchu; stopniuj napięcie, zmieniaj tempo i siłę nacisku.

Kiedy partnerka będzie już wystarczająco podniecona, możesz spróbować wprowadzić do jej pochwy palce i stymulować punkt G – nie przerywając pieszczenia łechtaczki!

Sprawdź!
Rajstopy czy pończochy? Co wybierze fetyszysta? Czym jest fetysz rajstop?

Nie istnieje jedna uniwersalna technika minetki, która będzie odpowiadała wszystkim paniom – każda z nich jest przecież inna! Jeżeli chcesz doprowadzić swoją partnerkę do orgazmu, zwracaj uwagę na reakcje jej ciała i wskazówki, jakich udziela ci w trakcie.

Mineta – podsumowanie

Minetka może być niezwykle przyjemną, pełną namiętności aktywnością seksualną. Jeżeli zadbasz o odpowiedni nastrój, zabezpieczenie, a w trakcie zabawy będziesz uważnie słuchać swojej partnerki, masz dużą szansę na zapewnienie jej ogromnej rozkoszy!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
rozwój seksualny dziecka

Rozwój seksualny dziecka – w jaki sposób małe dzieci poznają swoje ciało oraz płcie?

Next Article
wzw b

WZW B i wirus HBV – wirusowe zapalenie wątroby typu B