seks oralny

Seks oralny – kochaj się „po francusku”! Dowiedz się, jakie są rodzaje seksu oralnego i jak zaspokoić swojego partnera lub partnerkę

Seks oralny to jedna z najbardziej pożądanych łóżkowych aktywności. Zwany także miłością francuską, może być traktowany zarówno jako pełen stosunek, jak i gra wstępna. Sprawdź, jakie są rodzaje pieszczot oralnych i jak się do nich odpowiednio przygotować.

Seks oralny jest niemal równie popularną aktywnością, co tradycyjny stosunek. Mimo że w niektórych kulturach stanowi on temat tabu, jest całkowicie normalną i zdrową czynnością erotyczną, która daje dużo rozkoszy zaangażowanym w niego osobom. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są rodzaje seksu oralnego i czy jego uprawianie może stanowić jakieś zagrożenie dla zdrowia, zapoznaj się z poniższym tekstem.

Czym jest seks oralny?

Seks oralny polega na pieszczeniu językiem i ustami ciała partnera lub partnerki. W szczególności skupia się on na stymulacji obszaru genitaliów. Seks oralny jest popularny u wszystkich tożsamości płciowych i orientacji seksualnych. Może stanowić zarówno pełen stosunek, prowadzący do orgazmu, jak i element zbliżenia – bardzo popularne jest angażowanie się w seks oralny podczas gry wstępnej.

Przez fakt, że podczas seksu oralnego nie dochodzi do penetracji i nie istnieje ryzyko zapłodnienia, wiele osób nie uznaje go za “prawdziwy” stosunek. Mimo tych wątpliwości “miłość francuska”, podobnie jak zbliżenie waginalne czy analne, jest w istocie pełnoprawnym obcowaniem płciowym.

Rodzaje seksu oralnego

Istnieją różne rodzaje seksu oralnego. Ich najpopularniejsze nazwy pochodzą z języka łacińskiego, a ich rozróżnienie zależy od obszaru, który pieści się ustami i językiem. Wyróżniamy zatem:

  • pobudzanie językiem penisa, czyli fellatio;
  • stymulację sromu, znanego jako cunnilingus;
  • annilingus, który polega na pieszczotach odbytu – czyni to niejako z czynności połączenie seksu oralnego z analnym.
Sprawdź!
Seksturystyka – czym jest i w jakich krajach szukać niezapomnianych wrażeń?

Seks oralny a choroby przenoszone drogą płciową

Wiele osób, które uprawiają seks oralny, nie używa podczas niego żadnych zabezpieczeń. Wynika to najprawdopodobniej z przekonania, że skoro nie ma przy nim ryzyka zajścia w ciążę, nie ma także powodów ku stosowaniu antykoncepcji.

Mimo to warto pamiętać, że niechciana ciąża to nie jedyne ryzyko seksu. Podczas każdej jego formy, także oralnego, wzrasta prawdopodobieństwo zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Podczas seksu oralnego możliwe jest zarażenie się takimi schorzeniami jak:

  • opryszczka;
  • kiła;
  • rzeżączka;
  • wirus HIV;
  • wirus brodawczaka ludzkiego (HPV);
  • wirus zapalenia wątroby typu A i B (HAV i HBV);

To jednak nie wszystko: liczne badania przeprowadzone u chorych na raka gardła lub jamy ustnej wykazały u sporej części obecność wirusa brodawczaka ludzkiego.

Jeżeli nie masz pewności co do stanu zdrowia partnera albo wiesz, że cierpi na którąś z wymienionych chorób, pamiętaj o używaniu prezerwatyw, masek oralnych lub femidomów – także podczas seksu oralnego. Stosowanie zabezpieczenia radzi się również osobom, które często zmieniają partnerów seksualnych lub mają ich wielu jednocześnie, Ryzyko zakażenia wzrasta wówczas znacząco.

Jak uprawiać seks oralny?

Nie istnieje jedne właściwy sposób uprawiania seksu oralnego. Każdy będzie miał zupełnie inne preferencje, dlatego podążanie śladem uniwersalnych rad niekoniecznie musi się sprawdzać. Jeżeli mimo to chcesz sprawdzić, jakie są podstawy poszczególnych pieszczot oralnych, zapoznaj się z poniższą listą.

Fellatio

Fellatio, w polskim języku obecne także pod określeniem „robienie loda” to sposób zaspokajania partnera poprzez stymulację jego moszny i penisa ustami oraz językiem.

Najlepszym, co można zrobić, rozpoczynając intymną przygodę, to rozluźnić się – zabawa ma być przyjemna dla wszystkich. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby doprowadzić penis do wzwodu samym oralem, wspomóż się rękami. Po tym, kiedy członek już stwardnieje, możesz przystąpić do jego stymulacji poprzez całowanie i lizanie. Używaj całej powierzchni języka, nie wyłącznie samego czubka. Możesz także włożyć penis do ust i ssać. Pamiętaj, aby uważać na zęby – nawet lekkie zadraśnięcie będzie dla mężczyzny bolesne.

Sprawdź!
Fetysz uszu w roli głównej, czyli co podnieca w jednej z najmniej estetycznych części ciała? Poznaj inne intrygujące fetysze!

Jeżeli masz ochotę, możesz spróbować techniki głębokiego gardła. Przytrzymaj podstawę penisa i nadawaj sobie odpowiedni rytm. Pamiętaj o oddychaniu przez nos i szybkim wycofaniu się, jeżeli zbierze ci się na torsje. Przed przystąpieniem do fellatio ustal z partnerem, gdzie ma nastąpić wytrysk – nie wszyscy lubią bowiem nasienie w ustach albo na twarzy.

Cunnilingus

Cunnilingus lub inaczej minetka, to seks oralny, który polega na pieszczotach żeńskich narządów płciowych.

Najważniejszym etapem zbliżenia, jest stymulacja łechtaczki. Zanim jednak przejdziesz do niej, spróbuj pieszczot warg sromowych; całuj, głaszcz, lekko skub. Następnie spróbuj lizania łechtaczki. Nie naciskaj zbyt mocno i staraj się raczej poruszać wokół niej – dla części kobiet bezpośrednia stymulacja klitoris jest nieprzyjemna. Obserwuj reakcję partnerki i dostosowuj rytm. Po pewnym czasie możesz spróbować włożenia języka głębiej, do pochwy. Rób kółka, poruszaj nim w górę i w dół, i upewniaj się, co sprawia partnerce większą przyjemność.

Pamiętaj, że to, co widuje się w filmach pornograficznych, niekoniecznie sprawdzi się w prawdziwym życiu: dlatego nie spiesz się i używaj całej powierzchni języka.

Anilingus

Annilingus znany jest lepiej pod angielskim określeniem rimming. To wyjątkowo intymna pieszczota, której nie robi się z każdym. Ten seks oralny polega bowiem na stymulacji anusa przy pomocy ust i języka.

Wiele osób martwi się o kwestię higieny w trakcie rimmingu. Chociaż przed seksem można spróbować lekkiej lewatywy, nie zawsze jest ona niezbędna. Podobnie jak przed każdą inną czynnością seksualną, przed annilingus warto zadbać o dokładne umycie się.

Odbyt to bardzo wrażliwa strefa erogenna, dlatego doprowadzenie partnera do szaleństwa poprzez jego stymulację nie będzie trudne. Zacznij od dotyku, pocałunków, a następnie przejdź do lizania. Jeżeli ty i twój partner/partnerka macie ochotę, możesz włożyć język do środka. Podczas rimmingu nie zapominaj o innych pieszczotach, np. stymulacji genitaliów ręką.

Sprawdź!
Czym jest fetysz? Fetyszyzm i rodzaje fetyszy. Kim jest fetyszysta?

Seks oralny – podsumowanie

Seks oralny to niezwykle przyjemna aktywność seksualna, której mogą zakosztować wszyscy nią zainteresowani. Pamiętanie o antykoncepcji i odpowiednim rozluźnieniu gwarantuje naprawdę dobrą zabawę!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
portal randkowy dla seniorów

Portal randkowy dla seniorów – jak znaleźć nową miłość w jesieni życia? Poznaj serwisy randkowe dla samotnych seniorów

Next Article

Dlaczego warto wypróbować różne pozycje seksualne?