rimming

Rimming – wszystko, co chcecie wiedzieć o sztuce anilingus, ale baliście się zapytać

Rimming jest bardzo specyficzną i nieco tabuizowaną aktywnością seksualną. Jednak co dla jednych jest absolutnie nietykalne, innym może wydawać się bardzo atrakcyjne i warte wypróbowania. Zapoznaj się z tekstem i przekonaj się, jak będzie w twoim przypadku!

Słowo rimming nie jest zbyt dobrze znane w polskim społeczeństwie. U tych, którzy wiedzą, czym jest ta czynność seksualna, budzi ona skrajne emocje. Jedni na samą myśl czują zażenowanie i niechęć, inni – fascynację i podniecenie. Niezależnie od tego, jak jest w twoim przypadku, zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem. Poruszamy w nim kwestię wad i zalet rimmingu oraz działań, jakich należy podjąć się przed przystąpieniem do aktywności.

Seks analny, czy oralny? Czym jest rimming?

Rimming, zwany także anilingus, to niejako połączenie seksu oralnego i analnego. Polega bowiem na stymulacji odbytu partnera przy pomocy ust i języka. Takie pieszczoty często idą w parze z pobudzaniem okolic krocza.

Rimming można uprawiać niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. W związkach heteroseksualnych to mężczyźni, częściej niż kobiety, są stroną pobudzającą. Pary w takich relacjach niekiedy mają opory przed odwróceniem ról; szczególnie panom trudno jest otworzyć się na to nowe doświadczenie – a szkoda, bo dla nich może być to równie przyjemne, jak dla pań.

Jakie są zalety anilingus?

Pieszczoty okolic odbytu mają sporo zalet, które pozwalają przekonać się do nich nawet sceptykom. Sprawdź, co oferuje sztuka rimmingu!

Sprawdź!
Jak osiągnąć wielokrotny orgazm? Poznaj bliżej to zagadnienie!

Nawiązanie głębokiej więzi z partnerem

Uprawianie rimmingu nie jest raczej aktywnością uprawiają podczas szybkiej randki z dopiero poznaną osobą. Stymulowanie odbytu językiem jest bardzo intymnym doświadczeniem, do którego potrzebne jest zaufanie i delikatność – a tego raczej trudno oczekiwać od przypadkowej znajomości.

Z kolei w przypadku rimmingu z bliską osobą między partnerami istnieje szansa na zacieśnienie więzi. Bardzo trudno o erotyczną aktywność, która tak wyraźnie pokazywałaby zaufanie i bliskość względem kochanka.

Wstęp do seksu analnego

Rimming to aktywność, którą bardzo często zaleca się jako przygotowanie do penetracji analnej. Pozwala bowiem oswoić się z pieszczotami odbytu, sprawiając, że podczas seksu para jest bardziej rozluźniona.

Przyjemność

Okolice odbytu są bardzo wrażliwym miejscem, posiadają bowiem dużo zakończeń nerwowych. Stymulacja anusa sprawia ogromną przyjemność, szczególnie jeżeli połączy się ją z pieszczotami penisa lub pochwy.

Wady rimmingu

Chociaż rimming niewątpliwie ma wiele zalet, nie da się ukryć, że nie wszystko jest w nim tak kolorowe.

Kwestie zdrowotne

Zagrożenia związane z anlilingus dotyczą przede wszystkim kwestii zdrowotnych. Podczas tej czynności możliwe jest zarażenie się różnymi infekcjami, bakteriami, pasożytami, pierwotniakami i grzybami. Rimming zwiększa ryzyko zakażenia m.in. HBV (wirus zapalenia wątroby typu B), HAV (zapalenie wątroby typu A) oraz HPV. Wbrew pozorom, taka stymulacja nie sprzyja zarażeniu się HIV, chociaż w przypadku wystąpienia uszkodzeń odbytu, jest to możliwe.

Aby zapobiec zachorowaniu, konieczne jest zadbanie o higienę okolic anusa oraz stosowanie zabezpieczeń (np. masek oralnych).

Tabu i opory przed rimmingiem

Tak jak już wspominaliśmy, rimming może budzić skrajne odczucia. Niestety tabu wokół tej czynności seksualnej jest tak duże, że wiele osób nie potrafi się do niej przekonać. Edukowanie się na temat seksu, w tym oralno-analnego, może oczywiście pomóc w przełamaniu oporów; jednak wpojone od młodzieńczych lat przekonania o nieprzyzwoitości czy nawet szkodliwości rimmingu nie są tak łatwe do wyplenienia. Może się zatem zdarzyć, że twój partner nigdy nie będzie gotowy spróbować tej czynności – i trzeba się z tym pogodzić.

Sprawdź!
Rajstopy czy pończochy? Co wybierze fetyszysta? Czym jest fetysz rajstop?

Jak przygotować się do rimmingu?

Jeśli rimming ma sprawić przyjemność obydwojgu partnerom, warto poczynić przed nim pewne przygotowania. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i uwag, które sprawią, że zabawa na pewno się uda!

Komunikacja jest najważniejsza

Nie każdy jest fanem niespodzianek. Zaskakiwanie partnera, szczególnie w łóżku, chociaż brzmi ekscytująco, może skończyć się nieprzyjemnie – szczególnie w przypadku takiej czynności, jak rimming. Zanim zatem rozpoczniesz zabawę, upewnij się, że twoja druga połówka także ma na nią ochotę.

Nie zapominaj o komunikacji także w trakcie rimmingu. Uważnie słuchaj wskazówek kochanka/kochanki i zwracaj uwagę na reakcję jego/jej ciała. W ten sposób łatwiej będzie ci poznać upodobania twojej drugiej połówki i nauczyć się odpowiedniego jego/jej zaspokajania.

Wybierzcie odpowiedni dzień

Na chęć do uprawiania seksu ma wpływ wiele czynników, w tym także fizjologicznych. Podobnie jest w przypadku rimmingu – nie każdy dzień będzie odpowiedni do tego odpowiedni. Mówiąc najprościej: jeżeli dokuczają ci problemy trawienne, wypróbuj stymulację oralną odbytu innym razem.

Higiena to podstawa

Zadbanie o prawidłową higienę przed sesją rimmingu jest bardzo ważne. Bakterie kałowe, które mogą znajdować się w niedomytym odbycie, są jedną z głównych przyczyn zakażeń, o których wspominaliśmy wcześniej. Nie mówiąc o tym, że brak higieny to zupełny brak poszanowania dla partnera lub partnerki, których zapraszasz do igraszek.

Prysznic lub kąpiel plus duża ilość mydła powinny w zupełności rozwiązać problem. Wiele osób wykonuje także lewatywę, choć nie jest ona konieczna: odbytnica nie jest bowiem miejscem przechowywania fekaliów. Jeżeli twoja dieta jest zdrowa, bogata w błonnik, nie musisz się o nic martwić, choć, dla własnego spokoju, możesz wykonać przed rimmingiem enemę.

Dodatkowe zabezpieczenia

W sytuacji, w której obawiasz się chorób przenoszoną drogą usta-odbyt, możesz zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj tzw. maski oralne. Dzięki nim nie będziesz mieć bezpośredniego kontaktu z anusem drugiej osoby.

Sprawdź!
Jak opóźnić przedwczesny wytrysk? Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk, które pozwalają mężczyźnie wydłużyć stosunek. Zestaw ćwiczeń!

Pamiętaj, aby po zakończeniu anilingus, wyrzucić zużytą antykoncepcję; nie używaj tej samej maski oralnej do stymulacji pochwy!

Urozmaicone pieszczoty

Do rimming warto dodać inne rodzaje stymulacji. Dzięki nim sprawisz swojemu partnerowi wyjątkową przyjemność. Użyj dłoni do pobudzania obszaru łechtaczki lub penisa, dotykaj pośladków itd. Możesz także wykorzystać różnorodne gadżety erotyczne oraz jadalne lubrykanty. Dostępne na rynku kosmetyki rozgrzewające lub chłodzące mogą dodatkowo zwiększyć doznania twojego partnera.

Rimming – podsumowanie

Tabu wokół rimmingu jest na tyle silne i szeroko rozpowszechnione w naszym społeczeństwie, że osobom, które interesuje taka forma aktywności, często trudno jest się do niej przyznać. Tak naprawdę lizanie odbytu nie musi wiązać się ze wstydem. Wszystko jest dla ludzi i jeżeli dwie dorosłe osoby zgadzają się na taką formę stosunku, nie ma w niej nic złego. Przy odpowiednich przygotowaniach, na pewno będzie to przyjemne i pamiętne doświadczenie!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
rodzaje miłości

Rodzaje miłości – sprawdź, czym jest miłość i jakie jej rodzaje wyróżniamy!

Next Article
felching

Felching – na czym polega? Jak go wykonać? Czy jest niebezpieczny?