wielokrotny orgazm

Jak osiągnąć wielokrotny orgazm? Poznaj bliżej to zagadnienie!

Myślisz, że orgazm wielokrotny to tylko mit? Nic podobnego! Wiele osób jest zdolnych go przeżywać. Co więcej, wielokrotny orgazm mogą osiągać nie tylko kobiety, ale też mężczyźni. Przeczytaj i dowiedz się, jak osiągnąć orgazm wielokrotny.

Wielokrotny orgazm czasem zaliczany jest do tajemnej wiedzy erotycznej. Z kolei dla innych jest łatwy do osiągnięcia i stanowi stały element zbliżeń seksualnych i masturbacji. Jeżeli dla ciebie wciąż jest to kwestia niewyjaśniona – czytaj dalej. Dowiesz się, jak osiągnąć nowy poziom rozkoszy.

Czym jest wielokrotny orgazm?

Orgazm wielokrotny nazywany jest też kaskadowym lub po prostu superorgazmem. Podczas jego doświadczania, kolejne fale rozkoszy nadchodzą jedna po drugiej, bez przerwy. Takie szczytowanie można przeżywać samodzielnie podczas masturbacji, jak i w trakcie stosunku z partnerem. Dokładna liczba następujących po sobie orgazmów może być różna.

Kolejny orgazm może nadejść już po kilku sekundach od poprzedniego, lub dopiero po paru minutach. Zależy to od predyspozycji ciała danej osoby, aktualnego podniecenia seksualnego, sposobu i tempa stymulacji, a nawet stanu emocjonalnego i wielu innych czynników. Podczas gdy szczytowanie i wytrysk mężczyznom przychodzi na ogół łatwiej niż kobietom, to wielokrotny orgazm jest dla nich znacznie trudniejszy do osiągnięcia. Jeżeli kobieta nie ma problemów ze szczytowaniem – prawdopodobnie z łatwością może nauczyć się dochodzić wiele razy z rzędu.

Jak osiągnąć wielokrotny orgazm u kobiety?

Kobiecy orgazm jest sprawą dość skomplikowaną i indywidualną. Wielokrotny orgazm możliwy jest poprzez łączenie ze sobą różnych technik stymulacji jej narządów płciowych i stref erogennych. Konieczne jest też utrzymanie wysokiego poziomu napięcia seksualnego. Kilka wskazówek, które umożliwiają kobiecie dochodzić kilka razy podczas jednego stosunku to:

  • utrzymać napięcie erotyczne na poziomie plateau, czyli stanu wysokiego podniecenia, napięcia mięśni i przyspieszonej akcji serca;
  • nie pozwalać ciału przejść do stanu odprężenia po orgazmie;
  • kontynuować stymulację ciała po orgazmie, ewentualnie zmieniając ich rodzaj, natężenie lub technikę – może to być penetracja ze stymulacją punktu G, seks oralny, stymulacja łechtaczki wibratorem itp.
Sprawdź!
Gra wstępna – romantyczne preludium do seksualnych uniesień? Czym dokładnie jest i jak w nią grać?

Warto przy tym zadbać nie tylko o łechtaczkę i pochwę, ale też odbyt lub inne wrażliwe miejsca. Nie bójcie się też sięgać po gadżety erotyczne, które mogą znacznie ułatwić naukę kaskadowych orgazmów.

Orgazm wielokrotny u mężczyzn

W przypadku mężczyzn zdolność przeżywania kilkukrotnego szczytowania uzależniona jest od umiejętności powstrzymywania wytrysku. Jest to możliwe, lecz zdecydowanie nieproste. Przydadzą się do tego: dużo praktyki i różne techniki medytacyjne. Aby przeżywać wielokrotny orgazm, mężczyzna musi zdobyć bardzo dużą kontrolę nad własnym ciałem.

To właśnie ejakulacja powoduje konieczność odpoczęcia, zregenerowania się i niemożność kontynuacji stosunku przez pewien czas. Możliwy jest jednak orgazm bez wytrysku. Aby go powstrzymać, a jednocześnie przeżyć silny orgazm, należy dużo pracować nad silną wolą i świadomością własnego ciała – w szczególności mięśni dna miednicy.

Jak widzisz, wielokrotny orgazm wymaga sporej pracy nad swoją seksualnością i świadomością ciała. Jeżeli przez pierwsze kilka razy ci to nie wychodzi – nie zniechęcaj się. Seksuolodzy zalecają samodzielne ćwiczenia podczas masturbacji. Następnie wyuczone techniki można przenieść na zbliżenia ze swoim partnerem. Znajomość potrzeb własnego ciała ogromnie ułatwia osiąganie większej satysfakcji podczas seksu. Nie bój się też rozmawiać na ten temat z partnerem. Może okazać się, że odkryjecie w związku nowy wymiar rozkoszy płynącej ze wspólnych zbliżeń!


Zobacz także:

Sprawdź!
Seks w samochodzie – odrobina pikanterii dla związku. Poznaj garść praktycznych porad, jak uprawiać seks w aucie i czy grozi Ci za to mandat

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
afab

AFAB – co oznacza ten skrótowiec i czy może on być uznany za określenie transfobiczne?

Next Article
trans kobieta

Trans-kobieta – dowiedz się wszystkiego o osobach trans oraz o procesie tranzycji