jak doprowadzić kobietę do orgazmu

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? Wszystko, co musisz wiedzieć o kobiecym orgazmie

Każdy partner powinien wiedzieć, jak doprowadzić kobietę do orgazmu. W rzeczywistości jednak nawet wiele kobiet nie do końca to potrafi. Dziś omówimy techniki, które powinny ci w tym pomóc, a jednocześnie przynieść większą satysfakcję z seksu i masturbacji.

Na jakość kobiecego orgazmu składa się wiele różnych czynników. Sama technika nie jest wystarczająca. Konieczny jest też komfort psychiczny, ogólne pobudzenie seksualne, nastrój i stan umysłu, a także znajomość i akceptacja własnego ciała. Niestety, w wielu związkach rozmowy na temat tego, jak doprowadzić kobietę do orgazmu bywają krępujące dla obojga partnerów. Dlatego też przychodzimy z pomocą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o kobiecym szczytowaniu.

Czym jest orgazm kobiecy – podstawowe informacje

Orgazm to etap najsilniejszego podniecenia seksualnego. Uważa się go za zwieńczenie lub finał aktu seksualnego, a przynajmniej cel, do którego obydwoje partnerzy dążą. Oczywiście możliwy jest też bez stosunku, podczas masturbacji. Nie musi też wcale stanowić końca przyjemności. Kobiety (jak i czasem mężczyźni) są w stanie przeżywać wielokrotne orgazmy w niedługich odstępach czasowych.

Szczytowanie następuje jako rezultat stymulacji pochwy, łechtaczki lub innych stref erogennych. Możliwy jest też orgazm sutkowy, analny, a nawet taki, który nie wymaga dotyku żadnej części ciała (choć jest on zdecydowanie trudniejszy do osiągnięcia). Jego rodzajów jest mnóstwo, a wszystkie z nich łączy wyjątkowe uczucie intensywnej rozkoszy.

Wbrew powszechnemu przeświadczeniu, głośna wokalizacja nie zawsze oznacza kobiece szczytowanie. Jak więc rozpoznać osiągnięcie orgazmu przez partnerkę? Typowe zjawiska, które mu towarzyszą to:

 • skurcze pochwy, macicy i odbytu;
 • spięcie mięśni całego ciała, a następnie ich rozluźnienie;
 • przyspieszony oddech;
 • pojawiający się na ciele i twarzy rumieniec.
Sprawdź!
Falloplastyka, czyli rekonstrukcja prącia. Jakie są wskazania do zabiegu, jak wygląda jego przebieg oraz opieka pooperacyjna?

Orgazm łechtaczkowy

Jest to forma orgazmu często określana jako najłatwiejsza do osiągnięcia. Teoria Freuda mówiąca o tym, że jest ona infantylna i niedojrzała została dawno i wielokrotnie obalona. Okazuje się, że także tzw. orgazm pochwowy jest dość mocno związany z łechtaczką. Jest to narząd zdecydowanie większy, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jego większa część znajduje się wewnątrz i przybiera kształt odwróconej litery V. Odnogi łechtaczki otulają wejście do pochwy, a więc właściwie każda forma stymulacji narządów intymnych kobiety wiąże się jakoś z łechtaczką.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego? Istnieje wiele różnych technik pieszczot tego silnie unerwionego narządu, które możesz wypróbować:

 • oralna stymulacja łechtaczki i jej okolic;
 • delikatne pocieranie jej palcami;
 • jednostajny docisk;
 • przyłożenie do niej wibratora lub innego rodzaju zabawki – każda będzie dawać inne wrażenia.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu pochwowego?

Zacznijmy od tego, że nie każda kobieta jest w stanie dojść tylko poprzez penetrację. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, jak doprowadzić kobietę do orgazmu właśnie w ten sposób – potrzebna będzie ci wiedza, praktyka i czas. Istnieją pewne miejsca we wnętrzu kobiety, które sprawiają szczególną rozkosz. Jednym z nich jest tzw. punkt G. Stymulowanie go podczas penetracji nie jest takie proste. Ułatwiają to jednak takie pozycje, w których partner znajduje się z tyłu. Ten punkt umiejscowiony jest na przedniej ściance pochwy, kilka centymetrów od jej ujścia.

Często jedynym sposobem na doprowadzenie kobiety do orgazmu pochwowego jest oddanie jej kontroli. Dobrze umożliwia to pozycja „na jeźdźca”, w której kobieta może kontrolować ruchy swoimi biodrami, by penetracja przynosiła jej największą przyjemność. Zaciskanie mięśni kegla może tu pomóc, ponieważ odnogi łechtaczki powiązane są z wejściem do pochwy.

Sprawdź!
Bifobia – uprzedzenia i dyskryminacja osób biseksualnych. Sprawdź, jakie są skutki bifobii oraz jak jej przeciwdziałać

Bywa, że i to nie pomaga i konieczna jest dodatkowa stymulacja żołędzi łechtaczki. Można robić to palcami, zabawką erotyczną lub samodzielnie przez kobietę, ocierając się o partnera. Nie warto jednak całkowicie rezygnować z penetracji, nawet jeśli kobieta nie jest w stanie osiągnąć orgazmu pochwowego. Połączenie klasycznej penetracji z zewnętrzną stymulacją łechtaczki potrafi doprowadzić do bardzo intensywnego orgazmu.

Brak orgazmu – co może być przyczyną?

Największą blokadą uniemożliwiającą kobietom osiąganie satysfakcjonującego orgazmu okazuje się własna głowa. Przyczyny braku orgazmu u kobiet mogą obejmować m.in.:

 • stres;
 • nagromadzone w ciele napięcie;
 • presja nakładana na siebie i pośpiech w dążeniu do orgazmu;
 • problemy z akceptacją własnego ciała;
 • relacja z partnerem;
 • brak komfortu psychicznego lub poczucia bezpieczeństwa;
 • brak znajomości własnych potrzeb, ciała i umysłu.

Jeśli odczuwasz problemy z dochodzeniem nawet podczas samodzielnych zabaw, warto poświęcić na nie więcej czasu i uwagi. Seksuolodzy polecają masturbację nie tylko jako formę odprężenia się, ale też poznawania własnego ciała. Nie spiesz się – dotykaj się dłońmi, gadżetami erotycznymi i nie bój się eksperymentować. Po takich zabawach dowiesz się, co sprawia ci najwięcej przyjemności i będziesz mogła przełożyć te nowo poznane informacje na seks z partnerem. Warto też rozmawiać na takie tematy – nie ukrywaj swoich potrzeb i preferencji! Bez tej wiedzy, twój partner może nie mieć pojęcia, jak doprowadzić kobietę do orgazmu, po prostu dlatego, że każda jest inna i działa w unikalny sposób.

Jeśli nie wiesz, jak doprowadzić kobietę do orgazmu – bez obaw. Uzbrój się w cierpliwość, próbuj różnych rzeczy i rozmawiaj ze swoją partnerką. Kluczem do sukcesu podczas seksu jest wzajemne zrozumienie swoich potrzeb. Nie warto też kłaść zbyt dużej presji na dążenie do orgazmu. Gdy kobieta jest rozluźniona i pozbawiona jakichkolwiek oczekiwań, orgazm przychodzi do niej znacznie łatwiej.


Sprawdź!
Seks w pracy – niebezpieczna fantazja erotyczna. Sprawdź, co warto wiedzieć o biurowych romansach

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
homofobia

Homofobia – nienawiść, która niszczy życia. Sprawdź, czym jest homofobia i jakie są sposoby jej zapobiegania

Next Article
dieta na płodność

Dieta na płodność - co pomaga zajść w ciążę?