jak osiągnąć orgazm?

Jak osiągnąć orgazm?

Orgazm to bez wątpienia wspaniałe przeżycie – cudowne zwieńczenie aktu seksualnego. Okazuje się jednak, że brak orgazmu u kobiet wcale nie jest rzadkim zjawiskiem. Jeśli zastanawiasz się, jak osiągnąć orgazm – trafiłaś w prawidłowe miejsce.

Orgazm u mężczyzn i kobiet to nieco inne zjawisko

Szczytowanie następuje jako wynik stymulacji łechtaczki, pochwy lub innych stref erogennych. Uważa się je za zwieńczenie aktu seksualnego i masturbacji. Kobiecy orgazm objawia się skurczami pochwy i szyjki macicy. U mężczyzn zwykle pojawia się skurcz moszny i wytrysk nasienia – choć możliwy jest też tzw. suchy orgazm. Oczywiście niezależnie od jego rodzaju, orgazmowi zawsze towarzyszy uczucie niesamowitej rozkoszy. Może być ona bardziej lub mniej intensywna.

Płeć męska rzadko miewa problemy związane z osiąganiem satysfakcji podczas seksu. U kobiet okazuje się to być większym problemem. Jak osiągnąć orgazm podczas seksu? Wiele pań musi się tego nauczyć!

Brak orgazmu – przyczyny

Być może często spotykasz się z podobnym problemem – jesteś o krok od szczytowania, już czujesz zwiastun tego uczucia, gdy nagle coś z niewiadomych przyczyn się psuje. Do uczucia ciężko wtedy wrócić, a możliwe, że w ogóle się to nie uda podczas tego stosunku seksualnego. Co mogło zawinić i jak w takim razie osiągnąć orgazm? Lista czynników, które mogły zakłócić ci uczucie rozkoszy obejmuje m.in.:

  • stres;
  • własna, wewnętrzna presja;
  • lęk;
  • problemy z samoakceptacją;
  • rozbiegane myśli, zaburzona umiejętność skupienia się na aktualnej chwili i towarzyszących jej odczuciach;
  • nagromadzone spięcie w ciele.

Jak doprowadzić się do orgazmu?

Przede wszystkim, zadbaj o swoje dobre samopoczucie. Jeśli wiesz, że masz problem z tym, żeby osiągnąć orgazm – dołóż dodatkowych starań jeszcze zanim przejdziesz do samodzielnych lub partnerskich zabaw. Upewnij się, że czujesz się swobodnie i bezpiecznie. Być może warto najpierw zrelaksować się w ciepłej, kojącej wannie lub udać na spacer, by oddalić od siebie myśli i obowiązki z całego dnia.

Sprawdź!
Seks z koleżanką lub kolegą – czy warto spełnić taką fantazję erotyczną? Jak ustalić zasady relacji?

Bardzo ważny jest też oczywiście sam akt seksualny i relacja obojga partnerów. Niezwykle istotne jest wzajemne zaufanie i przezwyciężenie wszelkich problemów z komunikacją. Warto też nauczyć się czerpać przyjemność z każdego etapu zbliżenia. Odrzuć obsesyjne myśli o dążeniu do orgazmu – ciesz się z pieszczot, podniecenia, intymnych chwil przybliżających was do sobie, gry wstępnej. Być może nawet nie zauważysz, kiedy zakradnie się do ciebie intensywny orgazm.

Aby przeżywać lepszy orgazm, warto lepiej zaznajomić się z własną seksualnością. Wiele osób nie poświęca zbyt wiele czasu ani uwagi na te aspekty swojego życia. Nie mają dokładnej znajomości swoich narządów płciowych, reszty ciała ani erotycznych zakamarków umysłu. Może to okazać się ogromnym problemem w kwestii szczytowania. Wiele seksuologów zaleca masturbację jako rozwiązanie. Samodzielnie możesz wyzbyć się wszelkich oczekiwań czy skrępowania i skupić się na przyjemności.

Jak osiągnąć orgazm łechtaczkowy?

Podziału na orgazm łechtaczkowy i pochwowy dokonał w XX wieku Zygmunt Freud. Od tego czasu badania seksuologów zgłębiły ten temat znacznie dokładniej. Okazało się, że orgazm kobiecy jest sprawą znacznie bardziej skomplikowaną niż początkowo myślano. W ciele znajduje się wiele stref erogennych. Wszystkie mogą wzmagać podniecenie i przybliżać do orgazmu. Natomiast te najpewniejsze i dające największe odczucia to:

  • punkt G;
  • sklepienie pochwy;
  • łechtaczka.

Jak osiągnąć orgazm łechtaczkowy? Wiele kobiet określa go jako najprostszy rodzaj szczytowania, do którego wcale nietrudno jest się doprowadzić. Przede wszystkim, najpierw zlokalizuj łechtaczkę. Jest to niewielki guziczek pomiędzy wargami sromowymi mniejszymi, nad ujściem cewki moczowej. W tym miejscu znajduje się aż około 8 tys. zakończeń nerwowych! Możesz stymulować łechtaczkę palcami, zabawką erotyczną lub poprosić o to swojego partnera.

Jak osiągnąć orgazm pochwowy?

Opanowałaś już szczytowanie poprzez łechtaczkę, lecz nadal nie wiesz, jak osiągnąć orgazm pochwowy? Dla wielu kobiet okazuje się to znacznie trudniejsze. Warto jednak wyjaśnić tu pewne niejasności. Łechtaczka jest znacznie większym narządem niż mogłoby się wydawać. Orgazm pochwowy jest także związany ze stymulacją łechtaczki, lecz od jej innej strony. Mimo to, daje nieco inne uczucia – określane jako głębsze i dłuższe.

Sprawdź!
Operacja zmiany płci – rodzaje i przebieg korekty płci. Poznaj najważniejsze informacje

Przydatny w szczytowaniu przez pochwę może okazać się punkt G. Stymulowanie go daje bardzo intensywne odczucia. Jeśli nie masz pewności, gdzie on się znajduje – użyj swoich palców do poszukiwań. Penis niestety się tu nie nada. Punkt G zlokalizowany jest na przedniej ściance pochwy, około 5 cm od wejścia. Jest to niewielki, mocno unerwiony, szorstki obszar.

Gdy zostanie już on odnaleziony, jego stymulacja może okazać się pomocna do osiągania orgazmu pochwowego. Pozycje, w których penis podczas penetracji o niego ociera obejmują przede wszystkim wszelkie te, w których partner znajduje się z tyłu. Jeśli odnajdziesz kąt, który sprawia, że czujesz się wyjątkowo rozkosznie – nie bój się sama przejąć kontroli lub powiedzieć o tym partnerowi. Twoje ruchy miednicą i biodrami mogą skutecznie przybliżyć cię do wyczekiwanego orgazmu.

Teraz wiesz już, jak osiągnąć orgazm – zarówno poprzez zewnętrzną stymulację łechtaczki, jak i penetrację pochwy. Pamiętaj, że duża część przeżywania orgazmu i reszty seksu odbywa się w głowie. Aby ułatwić sobie szczytowanie, warto zadbać zarówno o aspekt fizyczny, jak i psychiczny. Seksuolodzy zachęcają też do masturbacji, jako formy odkrywania własnych potrzeb i polepszenia współżycia w związku.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
pozycja na mnicha

Pozycja na mnicha – klasyczny seks dla każdego. Poznaj jego wady i zalety

Next Article
seks tantryczny

Seks tantryczny – duchowość, mindfulness i erotyzm. Przekonaj się czym jest seks tantryczny i jak zacząć go uprawiać