seks z koleżanką

Seks z koleżanką lub kolegą – czy warto spełnić taką fantazję erotyczną? Jak ustalić zasady relacji?

Seks z koleżanką to fantazja wielu kobiet i mężczyzn. Można wcielić ją w życie niezależnie od swojej płci i orientacji seksualnej. Musisz jednak pamiętać, że seks bez zobowiązań musi być opartych na jasnych zasadach, które nie zepsują waszych relacji. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Jeżeli decydujesz się na seks z kolegą lub koleżanką, ale nie ma między wami głębszego romantycznego uczucia, musicie być świadomi konsekwencji, które może to ze sobą przynieść. Przekraczacie w końcu czerwoną linię, zza której nie będzie już odwrotu. Oczywiście zgoda na współżycie musi być obopólna (innej opcji nie można w ogóle brać pod uwagę!). To jednak nie wszystko. Konieczne są również jasno określone granice, które sprawią, że unikniecie nieporozumień, a przy tym nikt nie będzie czuł się zraniony.

Seks z koleżanką? Najpierw zdefiniujcie swoją relację!

Pójście razem do łóżka nie musi, ale może zmienić dynamikę waszej relacji. Warto więc dokładnie przyjrzeć się temu, jaka jest jej wyjściowa pozycja. Jak blisko jesteś z tą dziewczyną? Czy to tylko koleżanka z piętra, czy raczej bliższa przyjaciółka, która sporo o tobie wie?

To ma znaczenie, ponieważ intymność, jaką niesie za sobą seks, może wpłynąć na to, jak siebie nawzajem postrzegacie. Istnieje szansa, że po wykonaniu tego kroku wasza relacja zmieni charakter lub całkowicie się rozpadnie. Oboje powinniście się zastanowić, czy ryzyko nie jest zbyt duże, a potencjalna strata nie okaże się zbyt bolesna.

Sprawdź!
Pangender – płeć, która nie posiada granic. Przekonaj się, kim jest osoba pangender

Ustalcie, jak będziecie przechowywać swoje rzeczy

To kwestia, która tylko z pozoru może wydawać się banalna. Warto jednak zawczasu ustalić jakie rzeczy (i czy w ogóle) będziecie potencjalnie zostawiać w swoich mieszkaniach. Wspólne noce to nie tylko seks, ale także czynności toaletowe – makijaż, czy mycie zębów.

Pozostawienie u faceta lub znajomej szczoteczki do zębów czy piżamy, dla niektórych nie będzie miało żadnego znaczenia. Inni z kolei mogą uznać to za przejaw zbyt głębokiego angażowania się w relację. Koniecznie ustalcie to na początku, aby potem nie było nieporozumień.

Seks nie musi oznaczać wspólnego spania! Koniecznie przemyślcie tę kwestię

Skoro jesteśmy przy wspólnym spędzaniu nocy, bardzo ważne jest ustalenie tego, czy taka opcja w ogóle wchodzi w grę. Seks z koleżanką to jedno, a wspólne spanie czy przytulanie – to coś zupełnie odrębnego. Podczas takiego kontaktu uwalnia się oksytocyna – hormon przywiązania. Przez jej działanie utrzymanie czysto seksualnych kontaktów może okazać się nieco trudniejsze.

Oczywiście wspólny czas możecie spędzać dokładnie tak, jak chcecie! Ważne, aby na początku sprawdzić, czy oboje patrzycie na te kwestie w ten sam sposób.

Ustalcie, jak będziecie się zachowywać przy innych ludziach

Dobrym pomysłem będzie także ustalenie, jakie są wasze wspólne sieci powiązań. Widujecie się w pracy? Macie wspólny krąg znajomych? Jeżeli tak, warto wspólnie ustalić, kogo chcecie informować o zmianie statusu waszej relacji i czy w ogóle ktoś ma się o tym dowiedzieć. Niezwykle ważne jest to, aby wasze stanowisko w takich kwestiach było wspólne i spójne.

Upewnijcie się, że naprawdę tego chcecie

Zanim jeszcze postawicie ten pierwszy i najważniejszy krok, bardzo dobrym pomysłem będzie zgromadzenie wszystkich za i przeciw. Oczywiście trudno dyskutować z pożądaniem, jednak podejście do sprawy na chłodno z pewnością będzie miało więcej plusów niż minusów.

Sprawdź!
Demi-vierge – określenie, które oznacza... półdziewicę. Kogo określa się tym mianem?

Nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć przyszłości, jednak zmiana charakteru relacji niesie za sobą wiele potencjalnych problemów w momencie, kiedy ta relacja się zakończy. Czy koleżanka jest faktycznie twoją koleżanką, czy może podwładną? W tym drugim przypadku pojawia się dysproporcja władzy, a wasz potencjalny romans może wystawić na szwank nie tylko prywatne relacje, ale także stosunki w firmie. Seks z koleżanką może być poważnym problemem w życiu zawodowym!

Porozmawiajcie o antykoncepcji

Jesteście dorosłymi ludźmi, dlatego rozmowa o antykoncepcji może wydawać się w tym kontekście niepoważna. Wielu mężczyzn wychodzi z założenia, że każda kobieta w taki lub inny sposób zabezpiecza się przed ciążą. Tymczasem antykoncepcja hormonalna nie zawsze jest opcją domyślną.

Upewnij się, że oboje jesteście zadowoleni z wybranej metody antykoncepcji. Nie bój się także wyrażać swoich obaw i oczekiwań co do tego tematu. Jest on bardzo ważny nie tylko w kontekście zapobiegania ciąży, ale także waszego zdrowia.

Sprawdźcie stan waszego zdrowia

Każdy dorosły i aktywny seksualnie człowiek powinien raz na jakiś czas wykonać test na HIV oraz choroby przenoszone drogą płciową. Upewnij się, żeby mieć zrobione aktualne badania. Nie bój się także prosić o nie przyszłego partnera. W każdej sytuacji zdrowie jest najważniejsze.

Ustalcie, co się stanie, kiedy któreś z was pozna kogoś innego

Na koniec bardzo istotna kwestia. Zakładając, że decydujecie się na relację, która będzie czysto seksualna, musicie wziąć pod uwagę scenariusz, w którym jedna z osób pozna kogoś, z kim będzie chciała stworzyć związek. Zasady tego, jak w takiej sytuacji potoczy się wasza relacja, powinny być spójne i ustalone wspólnie.

Przy okazji warto także poruszyć kwestię uprawiania seksu z innymi osobami. Koniecznie ustalcie, czy w tej relacji macie siebie na wyłączność, czy kontakty z innymi nie będą stanowiły żadnego problemu.

Sprawdź!
Ile trwa seks? Jak długo powinien trwać stosunek seksualny i czy w tym wypadku czas ma znaczenie?

Seks z koleżanką – podsumowanie

Seks z koleżanką nie zawsze musi iść w parze z wielką miłością. Nie ma nic złego w tym, że czasami chcemy tworzyć z drugim człowiekiem relację wyłącznie seksualną. W takich wypadkach konieczne jest jednak wcześniejsze ustalenie wszystkich istotnych kwestii, które mogłyby potencjalnie doprowadzić do problemów i nieporozumień.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zaburzenia seksualności u dzieci

Zaburzenia seksualności u dzieci – rozwój seksualny dziecka oraz sygnały

Next Article
poranny wzwód

Mechanizm erekcji i poranny wzwód. Nocne erekcje członka. Czy brak porannej erekcji jest problemem?