one-night-stand

One night stand, czyli zabawa na jedną noc, bez zobowiązań. Jakie czynniki muszą zostać spełnione, by się udało?

One night stand – co to jest?

One night stand (często spotykane w formie skrótu ONS) to przygoda na jedną noc. Dotyczy zarówno spontanicznego stosunku z nieznajomym, jak i z góry zaplanowanego spotkania, gdzie obce sobie osoby umawiają się na seks. Jest wielu zwolenników, którzy uważają, że jest to wyzwalające doświadczenie, idealne dla singli lub osób żyjących w otwartych związkach. Z kolei przeciwnicy często nazywają to desperackim poszukiwaniem partnera czy lękiem przed wejściem w relację. Prawda jest gdzieś pośrodku, gdyż one night ma zarówno zalety, jak i wady. Kwestia, co przeważa nad czym, zależy od tego, czego oczekujesz.

Zalety przygody na jedną noc

Przede wszystkim jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują bliskości, a nie chcą pakować się w związek. Dla niektórych seks z nieznajomą osobą jest fantazją. Musisz przyznać, że jest w tym coś tajemniczego i pociągającego! Miłośnicy takich rozwiązań wspominają, że jest to bardzo wyzwalające. Spotykasz osobę, z którą już nigdy się nie zobaczysz, dzięki czemu łatwiej będzie skupić się na przyjemności, a nie np. na kompleksach dotyczących twojego wyglądu. Nie jest ważne to, jaką będziesz miała minę, czy idealnie się ogolisz – nigdy się nie spotkacie, więc kogo to obchodzi?

Czy są w ogóle jakieś wady?

Jedną z wad jest wysoki poziom niebezpieczeństwa. Umawiając się z kimś przez aplikację, masz możliwość jakiejkolwiek weryfikacji, np. poprzez portale społecznościowe. Poznając nieznajomego w klubie nie ma szans na weryfikację, co oznacza, że musisz być ostrożna idąc z tą osobą do łóżka. Oczywiście jest szansa, że będzie to osoba, którą kojarzysz z widzenia, albo jest znajomym znajomego, jednak w takiej sytuacji czyhają na ciebie zupełnie inne zagrożenia.

Sprawdź!
Demigirl – dowiedz się, kim jest osoba o tej tożsamości płciowej i jak wygląda flaga demigirl

Co jeśli się zakochasz?

Z założenia na one night stand decydują się osoby, które nie chcą zobowiązań. Jednak co jeśli seks okaże się naprawdę rewelacyjny, a mieszanka chemii i emocji sprawi, że się zakochasz? Wymarzonym wyjściem będzie, jeśli oboje poczujecie to samo – zdecydujecie się na związek lub układ friends with benefits (tzw. seks-przyjaciele). Niestety często zdarza się, że tylko jedna osoba chciałaby kontynuować relację, co może przysporzyć jej wiele cierpienia. Nieszczęśliwe zauroczenie będzie tym bardziej bolesne, jeśli będziesz zmuszona widywać się z tą osobą w pracy lub na imprezach wspólnych znajomych.

One night stand – w jaki sposób kogoś znaleźć?

Wbrew pozorom – nie jest to takie trudne. Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach łatwiej o przelotną znajomość, niż trwały związek. Jest wiele możliwości na poznanie osoby o podobnych poglądach na temat relacji czy seksu. Poniżej wymieniamy parę z nich.

Aplikacja randkowa

Obecnie jest to najbardziej popularny sposób na znalezienie odpowiedniej osoby. Wiele osób ma zawartą informacje o tym, jakiego rodzaju relacji szukają, już w opisie profilu. Jest to bardzo wygodne wyjście, bo dzięki aplikacji masz możliwość przyjrzeć się zdjęciom potencjalnego kandydata oraz sprawdzić jego profil na portalach społecznościowych (jeśli je udostępnia). Doda ci to więcej pewności, że dana osoba nie ma złych zamiarów. Choć tutaj przestrzegamy – warto być ostrożnym, bo nawet najmilej wyglądający człowiek może okazać się niebezpieczny.

Spontaniczna impreza

Czyli klasyczny sposób poznania nowych ludzi. Jeśli chodzi o weryfikację atrakcyjności potencjalnego kandydata, impreza w klubie na pewno wygrywa z aplikacją. Poznając kogoś na żywo podczas rozmowy już wiesz, czy jest między wami chemia i pożądanie, czy też nie. Widzisz towarzystwo, w jakim się obraca, co również sporo mówi o danej osobie. W klubie możesz też wpaść na dalszego znajomego, z którym zechcesz spędzić ten wieczór. Pamiętaj jednak, że idąc do łóżka z kimś znajomym, w razie gdyby wasz seks okazał się klapą – czasem będziesz musiała nadal go widywać.

Sprawdź!
Aroace – nie każdy szuka romantycznych relacji. Czym tak naprawdę jest aromantyczność?

Co jeśli się nie uda?

Wszystko zależy od podejścia. Jeśli twoim celem są wyłącznie niesamowite orgazmy, to brak satysfakcji ze stosunku będzie pewnie nieco frustrujący. Natomiast traktując ONS jako zabawę, nie musisz przejmować się nieudanymi stosunkami, po prostu wyciągasz z nich lekcję i… szukasz dalej. Największy plus jednorazowej przygody, to brak konieczności kontynuacji tej znajomości.

Zachowaj środki ostrożności

Niezależnie w jaki sposób się poznacie, jeśli planujesz seks z nieznajomym pamiętaj o paru ważnych kwestiach:

  • lokalizacja – poinformuj bliską osobę (np. przyjaciółkę), pod jakim będziesz adresem, albo będąc na miejscu udostępnij swoją lokalizację. Dzięki temu w razie jakiegokolwiek zagrożenia ktoś będzie w stanie ci pomóc.
  • antykoncepcja – przelotny seks wiąże się z zagrożeniem zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dlatego zawsze miej ze sobą prezerwatywy i nie daj się namówić na seks bez zabezpieczenia.

Przygoda na jedną noc najlepszym seksem życia?

One night stand jest świetnym rozwiązaniem, o ile podchodzimy do niego w miarę odpowiedzialnie. Mimo że z założenia jest jednorazową przygodą, może zakończyć się nową, ciekawą znajomością. Zawsze fantazjowałaś o seksie z nieznajomym? Nic nie stoi na przeszkodzie, nawet jeśli nie jesteś fanką klubów. Partnera na tę upojną noc znajdziesz również w sieci!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zabawy erotyczne

Zabawy erotyczne – poznaj zabawy dla par, które urozmaicą seks oraz podkręcą Wasze libido!

Next Article
demi viegre

Demi-vierge – określenie, które oznacza... półdziewicę. Kogo określa się tym mianem?