femboy

Czy znasz określenie femboy? Co to oznacza i kogo dotyczy?

Słowo „femboy” do języka polskiego zostało przeniesione z amerykańskiego slangu. Kim jest femboy? Co to słowo oznacza i kogo określa? Jeśli nie jesteś pewien, czytaj dalej!

Określenie „femboy” pojawia się głównie w slangu młodzieżowym. Starszej części społeczeństwa najczęściej w ogóle nie jest znane. Chcesz dowiedzieć się kim dokładnie jest femboy? Co to słowo oznacza? Wyjaśniamy!

Femboy – co to oznacza?

W USA określenie „femboy” jest bardzo popularne, a na ulicach nietrudno usłyszeć, że ktoś zostaje określony właśnie jako femboy. Co to znaczy? Femboy to biologiczny chłopak lub mężczyzna, który czuje się kobieco. Osoba taka może zachowywać się w sposób często określany jako kobiecy i ubierać damskie ubrania. Nie oznacza to jednak, że jest osobą homoseksualną lub biseksualną. Femboy może również być osobą heteroseksualną.

Czy istnieje polski odpowiednik słowa femboy?

Współczesny świat staje się miejscem coraz bardziej otwartym na różnorodność. Dzięki temu wiele osób decyduje się głośno i wprost mówić o swoich preferencjach seksualnych i poczuciu tożsamości płciowej (lub jej braku). Niestety, język polski, dość konserwatywny, nie nadąża za tymi zmianami. Stąd coraz większa popularność określeń wywodzących się z innych języków (głównie angielskiego) takich np. jak „femboy”. Po co je poznawać? Powodów jest przynajmniej kilka.

Dlaczego warto znać pojęcia takie jak „femboy”?

Po pierwsze, poznając nowe pojęcia, łatwiej usystematyzować wiedzę i zrozumieć nowe dla ciebie zjawiska. Mózg tak właśnie działa – to, co można nazwać i sklasyfikować przestaje wydawać się obce albo dziwne. Po drugie poszerzasz wiedzę, a także zwiększasz swoją wrażliwość. Po trzecie, być może sam nie czujesz się do końca tym, na kogo wskazuje twoja biologiczna płeć. Dzięki temu, że uczysz się nowych pojęć i poznajesz odmienne punkty widzenia, poczujesz się pewniej i łatwiej będzie ci zaakceptować własne preferencje.

Sprawdź!
Podniecenie seksualne, czyli główny składnik udanego stosunku. Skąd się bierze i jak je wywołać?

Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, co oznacza słowo femboy, teraz znasz już jego pełną definicję. Wiesz, kogo określić tym mianem i kiedy można je zastosować. Być może dzięki temu uda ci się uniknąć kilku niezręcznych sytuacji!

Źródło zdjęcia:Kalaka69, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak podniecić faceta

Jak podniecić faceta? Poznaj ciekawe sposoby na rozpalenie faceta do czerwoności!

Next Article
nudesy

Nudesy – współczesny przewodnik po bezpiecznej intymności w cyfrowym świecie