simp

Simp – kim jest i jak go rozpoznać?

Anglojęzyczne słowa coraz częściej goszczą w polszczyźnie. Jednym z określeń powszechnie stosowanym szczególnie przez nastolatków jest simp. Dowiedz się, skąd się wzięło i co dokładnie oznacza.

 

W slangu powszechnie stosowanym szczególnie przez młodych ludzi pojawia się wiele słów pochodzących z języka angielskiego. Niektóre określenia nie są wcale oczywiste, a zrozumienie ich wymaga głębszej analizy. Słowo „simp” używane jest przede wszystkim w stosunku do młodych mężczyzn. Podpowiadamy, co znaczy w potocznym języku.

Simp – tłumaczenie słowa

Słowo simp wywodzi się z języka angielskiego, a konkretnie z angielskiego slangu. Jest to skrót pochodzący od słów „Somebody Idolizes Mediocre Pussy”, co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza kogoś, kto idealizuje przeciętne dziewczyny. Osoba określana mianem simpa jest w stanie zrobić wszystko, by tylko zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej. Najczęściej jest nią nastolatek lub młody mężczyzna, który fascynuje się przeciętnymi dziewczynami. Bycie w centrum zainteresowania swojej wybranki jest dla niego najwyższym priorytetem, niezależnie od okoliczności.

Simp a dżentelmen – różnice

Postawa simpa może z pozoru wydawać się urocza i przypominać nieco dżentelmeńskie nadskakiwanie swojej wybrance. Nic bardziej mylnego, gdyż zachowanie simpa jest o wiele bardziej nachalne i podszyte lękiem oraz frustracją. Simp nie kieruje się gorącym uczuciem, jak to bywa zazwyczaj w przypadku zakochanych. Jego główną motywacją jest bycie w centrum i zwrócenie na siebie uwagi. Taki człowiek jest w stanie wydać każde pieniądze, odwołać ważne spotkania, byle tylko upatrzona przez niego kobieta go zauważyła. Dżentelmen kieruje się dobrem swojej wybranki i to dla niej chce tego, co najlepsze.

Jak rozpoznać simpa?

Simp to osoba, która na pozór nie ma żadnych szczególnych cech. Można go jednak rozpoznać, gdy na horyzoncie pojawi się kobieta, która okazała simpowi choć trochę zainteresowania. Taka kobieta będzie nad wyraz przeciętna. Nie musi wyróżniać się urodą, ani figurą modelki. To dla simpa nie ma żadnego znaczenia. Jeśli upatrzy on sobie obiekt westchnień, zrobi wszystko, by zostać zauważonym. Nie ma wygórowanych wymagań, właściwie wystarczy, że jesteś kobietą. 

Sprawdź!
Seks na wakacjach może być fantastyczną przygodą. Zadbaj o to, aby był bezpieczny!

 

Taka postawa sprawia, że gdy zostanie odrzucony przez kobietę, będzie miał problem ze zbudowaniem prawdziwego związku. Gloryfikacja kobiet sprawia, że osoba uznawana za simpa jest w stanie wyrzec się swojej godności, by tylko zostać zauważonym. U kobiet takie zachowanie często budzi jedynie śmiech i nie prowadzi do zbudowania prawdziwej, głębokiej relacji.

Postawa, jaką wyróżnia się simp, narodziła się w wyniku szeroko pojętej globalizacji. Młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają w sieci, co prowadzi do wycofania społecznego. Nie nawiązują oni głębszych relacji romantycznych. Idealizują natomiast nie tylko płeć przeciwną, lecz także sam związek. To w efekcie prowadzi do skrajności takich jak zachowanie, którym charakteryzuje się simp.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tabletki antykoncepcyjne cena

Tabletki antykoncepcyjne – cena, stosowanie, skuteczność

Next Article
seks w ciąży

Seks w ciąży – oczekiwanie na narodziny a kwestia współżycia. Fakty i mity na temat seksu w czasie ciąży