demigirl

Demigirl – dowiedz się, kim jest osoba o tej tożsamości płciowej i jak wygląda flaga demigirl

Demigirl to tożsamość płciowa, która wchodzi pod tzw. parasol niebinarny. Ma jednak kilka szczególnych cech, które odróżniają demigirl od innych niebinarnych płci. Sprawdź, co charakteryzuje osoby utożsamiające się z nią.

Niebinarność jest coraz lepiej rozpoznawalnym terminem. Nadal wiele osób nie wie jednak o tym, że i ta tożsamość płciowa dzieli się na wiele podkategorii. Pozwala to lepiej określić się tym, którzy nie utożsamiają się z cisgenderowym, binarnym podziałem na płcie. Jedną z mniej znanych tożsamości jest demigirl. Przekonaj się, co oznacza ten termin!

Kim jest osoba demigirl?

Demigirl, nazywana także czasami demiwoman, demifemale albo demilady należy do niebinarnej tożsamości płciowej. Słowo demi oznacza w języku angielskim pół. Zatem osoba, które określa się jako demigirl, nie identyfikuje się z binarnym podziałem, jednak czuje częściowy związek z płcią żeńską i kobiecymi cechami.

Historia płci demigirl

Nie jest do końca jasne, kiedy powstał termin demigirl. W wielu miejscach można natknąć się na informację, że jego pierwsze użycie miało miejsce w 2010 r. Zastosowała go wówczas osoba pod nickiem bristreck87, na łamach forum strony AVEN (The Asexual Visibility and Education Network). Już po kilku latach termin został szeroko przyjęty, a obecnie jest dość powszechnie znany w środowisku LGBTQ+.

Flaga demigirl – jak wygląda i co oznacza?

Główna flaga demigirl posiada szaro-biało-różowe kolory.

  • Biały – oznacza neutralność płciową.
  • Różowy – symbolizuje kobiecość.
  • Jasno i ciemnoszary – wskazują na połowiczny związek z płcią (w tym wypadku żeńską).

Demigirl – podsumowanie

Chociaż termin demigirl nie jest jeszcze zbyt dobrze znany w naszym kraju, jest to ważna część społeczności osób LGBTQ+. Dzięki popularyzacji tego określenia, więcej osób może przekonać się, że identyfikują się właśnie z tą tożsamością płciową – i tym samym zaakceptować się w pełni.


Sprawdź!
Falloplastyka, czyli rekonstrukcja prącia. Jakie są wskazania do zabiegu, jak wygląda jego przebieg oraz opieka pooperacyjna?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
homoseksualizm

Homoseksualizm – fakty, mity i historia. Dowiedz się więcej o tej orientacji seksualnej

Next Article
pozycja na byka

Pozycja na byka – seks dla prawdziwych torreadorek! Zobacz, jak wygląda pozycja i poznaj jej wady oraz zalety