znane osoby niebinarne

Znane osoby niebinarne – nie tylko Emma Corrin, czy Demi Lovato! Przekonaj się, czym jest niebinarność i który celebryta dokonał coming outu jako osoba niebinarna

Znane osoby niebinarne dają odwagę innym, którzy identyfikują się z tą tożsamością płciową. Sprawdź, które ze znanych osób ogłosiły już coming out pokazały światu, że niebinarność istnieje i nie trzeba się jej bać.

Chociaż nie da się ukryć, że większość celebrytów identyfikuje się jako cisgenderowe, niektóre gwiazdy wyoutowały się jako niebinarne. Chociaż do najsłynniejszych należą Demi Lovato oraz Emma Corrin, to nie jedyne osoby, których tożsamość płciowa wymyka się binarnym podziałom. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj inne znane osoby niebinarne.

Kim jest osoba niebinarna?

Niebinarność jest zbiorczym terminem odnoszącym się do tożsamości płciowych, wymykających się podziałowi na to co wyłącznie męskie lub kobiece. Osoby niebinarne mogą identyfikować się z płcią żeńską oraz męską jednocześnie, żadną z nich, a bywa nawet, że mają zmienną tożsamość płciową. Nie ma tu znaczenia ich płeć biologiczna. Takie osoby mogą także mieć różne zaimki.

Warto pamiętać, że niebinarna tożsamość płciowa, podobnie jak cisgenderowa, nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną.

Znane osoby niebinarne

Lista znanych osób LGBT, które określają swoją tożsamość płciową jako niebinarną, jest bardzo długa, co z pewnością wzbudza zdziwienie wielu. Do tych, które kojarzy większość z nas, należą m.in.:

 • Judith Butler – osoba znana w szczególności w środowisku kulturoznawców, filozofów oraz antropologów, ze względu na swoją wieloletnią karierę naukową. Sławę przyniosło Butler dzieło “Uwikłani w płeć”. Judith Butler identyfikuje się jako osoba niebinarna, a od 2020 r. używa zaimków they/them (z angielskiego oni/ich).
 • Miley Cyrus – piosenkarka i aktorka, znana młodszemu pokoleniu jako słynna Hannah Montana, identyfikuje się jako genderfluid, czyli osoba niebinarna, której tożsamość płciowa jest płynna.
 • Cara Delevigne – brytyjska aktorka oraz modelka, znana m.in. z roli w “Legionie samobójców” i “Papierowe miasta”, identyfikuje się jako osoba genderfluid.
 • Ezra Miller – osoba identyfikująca się jako queer, stosująca zaimki they/them. Fani kina z pewnością kojarzą Miller z takimi produkcjami jak “Musimy porozmawiać o Kevinie”, “Charlie”, czy “Liga Sprawiedliwości”.
 • Janelle Monae – aktorka, piosenkarka oraz autorka powieści science-fiction. Identyfikuje się jako osoba niebinarna, a jej zaimki to she/her oraz they/them.
 • Ruby Rose – australijska aktorka, prezenterka telewizyjna i modelka. Znana przede wszystkim ze swojej roli w serialu “Orange is the new black”. Jej tożsamość płciowa to genderfluid.
 • Sam Smith – osoba niebinarna, związana ze światem muzyki, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Używa zaimków they/them.
 • Joey Soloway – osoba identyfikująca się z tożsamością gender non-conforming, używająca zaimków they/them. Związana ze światem literatury, a także telewizji (za stworzenie, produkcję i wyreżyserowanie serialu “Transparent” otrzymała Złoty Glob oraz Emmy). Ponadto Soloway jest znana ze swojej działalności aktywistycznej.
 • R. B. Lemberg – osoba bigenderowa, pochodząca z Ukrainy. Tworzy poezję oraz prozę, a ponadto jest wykłada na uniwersytecie socjolingwistykę. Stosuje zaimki they/them.
 • Angel Haze – związana ze światem muzyki osoba o tożsamości płciowej agender. Stosuje zaimki they/them.
 • Yuu Watase – twórczyni mangi, pochodząca z Japonii, znana z takich dzieł jak “Fushigi Yûgi”, czy “Arata Kangatari”. Jej płeć to X-gender, czyli japońska, niebinarna tożsamość.
 • Margot – słynna przede wszystkim w Polsce osoba niebinarna, aktywistka i współtwórczyni kolektywu “Stop bzdurom”. Używa zaimków żeńskich.
Sprawdź!
NOFAP – koniec z uzależnieniem od pornografii internetowej i masturbacji. Sposób na problem z dziedziny życia seksualnego wśród mężczyzn

Niebinarność wśród znanych osób – podsumowanie

Osoby niebinarne są ważną częścią społeczności LGBTQ+, ale wyoutowanie się zawsze stanowi wyzwanie. Dlatego należy cieszyć się, że decydują się na niego także celebryci, pokazując społeczeństwu, że niebinarności nie trzeba się bać!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
sildenafil

Wyjątkowy lek na zaburzenia erekcji – sildenafil. Kiedy stosować sildenafil 50 mg i 100 mg?

Next Article
impotencja

Czym jest impotencja u mężczyzn? Impotencja — przyczyny i diagnostyka zaburzenia erekcji oraz osłabienia sprawności seksualnej