sildenafil

Wyjątkowy lek na zaburzenia erekcji – sildenafil. Kiedy stosować sildenafil 50 mg i 100 mg?

Wielu mężczyzn ma problemy z erekcją. Coraz częściej sięgają oni po leki takie jak viagra, które wspomagają napływ krwi do prącia. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po sildenafil!

Stosowanie leków wspomagających erekcję jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy naszym celem jest poprawne leczenie zaburzeń wzwodu. Sildenafil składnik, który zazwyczaj zawiera lek na potencję. Są sytuacje, w których jego stosowanie jest wręcz konieczne. Uświadomić to powinni sobie w szczególności ci, którzy uważają, że erekcja jest procesem prostym.

Czym jest sildenafil jako inhibitor?

Należy zacząć od tego, że jest to substancja należąca do grona inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, czyli PDE5. Ten niezwykle ważny enzym pojawia się zarówno w ciałach jamistych prącia, jak i w krążeniu płucnym. Sildenafil to substancja stosowana w leczeniu zaburzeń wzwodu. Przede wszystkim jest ona stosowana przez dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Preparaty zawierające ten związek często są dostępne bez recepty i pomagają na zwiększenie satysfakcji płynącej ze stosunku seksualnego.

Jakie jest działanie leku na impotencję?

Podstawą stosowania wskazanych mg syldenafilu jest uzyskanie erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku. Stosowanie tej substancji ma na celu zwiększenie napływu krwi do ciał jamistych. Leki zawierające sildenafil opierają się na przyjęciu doustnym i w ciągu 25 minut wywołują pożądany stan. W przypadku zaburzeń erekcji u mężczyzn składnik ten pozwala na utrzymanie wzwodu przez dłuższy czas, jednak warto pamiętać, że jego początek działania w niektórych przypadkach jest odnotowywane nawet po 4-5 godzinach od zażycia.

Sprawdź!
Czy w czasie ciąży można kończyć w środku? Seks a bezpieczeństwo kobiety

Wskazania stosowania na problemy z erekcją

Co do zasady zaleca się sięganie po sildenafil godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Z zasady jest to pomocne przy chęci uzyskania podniecenia seksualnego, jakie będzie niezbędne do rzeczywistego odbycia stosunku płciowego. Jednak wzięcia dawki dokładnie wystarczającej do odbycia stosunku płciowego nie jest tak proste, jak może się wydawać. Warto jednak zaznaczyć, ze środek ten nie działa wyłącznie na sprawy intymne. Okazuje się bowiem, że sprawdza się on w przypadku nadciśnienia płucnego u noworodków. Podkreśla się również działanie obwodowe na naczynia krwionośne. Jednak to zawsze lekarz musi stwierdzić, czy substancja ta może mieć swoje zastosowanie w danym przypadku,

Kiedy przeciwwskazane jest stosowanie leku sildenafil?

W tym miejscu należy wyraźnie wskazać, kiedy absolutnie nie wolno decydować na sildenafil medana. Nie powinno się sięgać po ten środek wtedy, gdy borykamy się m.in. z:

 • nadwrażliwością na substancję czynną,
 • niewydolnością wątroby,
 • przebytym udarem bądź zawałem serca,
 • hipotonią,
 • dziedziczną degeneracją siatkówki,
 • niewydolnością serca,
 • następstwami przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego, co wiązało się z utratą wzroku w jednym oku. Dotyczy to sytuacji niezwiązanej z zapaleniem tętnic,
 • wcześniejszym przyjmowaniem leków mających na celu uwolnienie tlenku azotu lub uwalniających dowolne azotany.

Powinniśmy pamiętać o tym, że lek ten absolutnie nie może być podawany kobietom.

Jak dawkować preparat? 4 tabletki to odpowiednie rozwiązanie?

Od razu trzeba wyjaśnić, że dla dorosłych mężczyzn zaleca się stosowanie 50 mg preparatu na godzinę przed planowaną aktywnością seksualną, choć ta ilość może być zwiększona, jeśli nie działa dostatecznie mocno. Jednoczesne stosowanie 50 mg lub 100 mg sildenafilu jednak wymaga rozwagi. Absolutnie nie można jednak przekraczać górnej granicy dawkowania. Są sytuacje, kiedy standardowa dawka jest zbyt mocna. W takiej sytuacji próba leczenia sildenafilem powinna oznaczać zmniejszenie do dawki 25 mg leku. W rzadkich przypadkach zalecana dawka może wynosić wyłącznie 5 mg, choć tu zazwyczaj ma to miejsce wtedy, gdy celem stosowania substancji jest coś innego aniżeli leczenie przyrodzenia.

Sprawdź!
Jaką mają żywotność plemniki? Nasienie w pochwie i szanse na zapłodnienie. Badanie nasienia oraz spermatogeneza

Przekroczona dawka sildenafilu lub jednoczesne przyjmowanie tlenku azotu

Stosowanie leku częściej niż raz na dobę i w dawce przekraczającej górne granice stosowania mogą wiązać się z wejściem w stan przedawkowania. Co do zasady należy pamiętać, że pobudzenie seksualne nie będzie przez to zwiększone. Jednocześnie przekroczenie dawki może wyraźnie zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych związanych ze stosowaniem preparatu. A o czym należy przy tym pamiętać?

Działanie niepożądane — tabletki powlekane 50 mg i co mogą wywołać?

Można wymienić szereg skutków ubocznych, które mogą wiązać się ze stosowaniem preparatu. Oczywiście, w każdym przypadku koniecznie należy zgłosić się do lekarza. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • bóle i zawroty głowy,
 • bardzo ciężką reakcję skórną,
 • napady drgawek bądź padaczki,
 • ból w klatce piersiowej zarówno podczas jak i po stosunku,
 • pogorszenie, a nawet utrata wzroku,
 • bolesny, przedłużający się wzwód.

Jak zostało podkreślone wcześniej, przekroczenie limitów sildenafilu zwiększa ryzyko wystąpienia niepożądanych działań. Bardzo często występują zaburzenia widzenia oraz zwiększenie wrażliwości na światło. Nieco rzadziej zanotujemy spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz mocniejsze osłabienie wzroku, oraz jego stratę.

Substancja czynna sildenafilu a alkohol i inne leki

W przypadku leczenia zaburzeń erekcji niezbędna jest stymulacja seksualna, której nie będzie się łączyć z większymi ilościami alkoholu. Ten bowiem może utrudnić realne i stałe podniecenie. Jednocześnie zaznacza się, że niekorzystne działanie odnotowuje się przy spożywaniu soku grejpfrutowego, który nasila działanie leku. Nie powinno się łączyć preparatu z:

 • innymi lekami zawierającymi inhibitory fosfodiesterazy 5,
 • medykamentami powodującymi hipotensyjne działanie azotanów,
 • innymi preparatami działającymi na potencję.

Stymulacja seksualna w celu utrzymania erekcji a środki ostrożności

Wyróżnia się sytuacje, w których ryzyko stosowania sildenafilu wymaga szczególnej uwagi. Środki ostrożności dotyczą:

 • pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • białaczki,
 • niedokrwistości sierpowatokrwinkowej,
 • szpiczaka mnogiego,
 • choroby wrzodowej,
 • anatomicznego zniekształcenia penisa.
Sprawdź!
Jak smakuje sperma? Wszystko, co musisz wiedzieć o naturze i właściwościach męskiego nasienia

Chęć uzyskania lub utrzymania erekcji prącia a przedłużający się wzwód

Co do zasady sildenafil powoduje rozkurcz mięśni gładkich znajdujących się w ciałach jamistych. Jednocześnie też odpowiada za zwiększenie stężenia cGMP w komórkach tych mięśni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lek należy odpowiednio stosować. Jeśli przekroczymy wskazania preparatu lub wystąpią skutki uboczne jego zastosowania, możemy cierpień na przedłużający się wzwód. Sytuacja ta jest szczególnie niekorzystna, gdyż niesie to ze sobą realne ryzyko uszkodzenia tkanki penisa, a w dalszym czasie może spowodować całkowitą utratę szansy na pełny wzwód.

Czym można zastąpić sildenafil?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele środków zawierających sildenafil. Co do zasady są to preparaty różniące się dokładnym składem, a zatem i możliwymi działaniami niepożądanymi. Niezależnie od tego, jaki ostatecznie wybierzemy preparat, wpierw powinniśmy dokładnie zapoznać się z ulotką do niego dołączoną. W razie wątpliwości podstawowym rozwiązaniem powinno być skonsultowanie się z lekarzem, ponieważ złe, szkodliwe branie leku będzie dla nas nawet niebezpieczne. Co więcej, chcąc wzmocnić swoją aktywność w łóżku, możemy niechcący trwale uszkodzić swoje przyrodzenie, jeśli przesadzimy ze stosowaniem substancji czynnej.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
penis wzwód

Penis wzwód - czym jest erekcja, ile trwa i czy można ją wydłużyć?

Next Article
znane osoby niebinarne

Znane osoby niebinarne – nie tylko Emma Corrin, czy Demi Lovato! Przekonaj się, czym jest niebinarność i który celebryta dokonał coming outu jako osoba niebinarna