jak smakuje sperma

Jak smakuje sperma? Wszystko, co musisz wiedzieć o naturze i właściwościach męskiego nasienia

Stronisz od seksu oralnego z obawy przed bliskim kontaktem z nasieniem? Marzeniem wielu facetów jest kobieta, która nie ma takich oporów. Jednak wiele pań po prostu brzydzi się spermy. Czy słusznie? Dowiedz się, jak smakuje sperma i jakie są jej właściwości.

Choć wokół spermy krąży wiele różnych mitów, w rzeczywistości jest to po prostu płyn produkowany przez ludzkie ciało – podobnie jak ślina, śluz bądź mocz. Składa się w większości z wody. W nasieniu znajdziesz też jednak białko, fruktozę i glukozę. Mało kto wie, że substancja ta zawiera też wiele cennych mikroelementów, takich jak potas, sód, wapń, magnez i cynk. Jej kolor jest przeważnie perłowo-szary. Wiele osób zastanawia się, jak smakuje sperma, lecz ma pewne obawy i zahamowania przed jej spróbowaniem. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat męskiego nasienia.

Jak smakuje sperma? Sprawdź!

W jednym wytrysku znajduje się przeważnie od 2 do 6 ml spermy, czyli niecała łyżeczka płynu. W każdym mililitrze powinno znajdować się około 20 mln plemników lub więcej.

Smak nasienia może być słony, słodkawy, a nawet gorzki. Codzienne nawyki, stan zdrowia i dieta mogą jednak wpłynąć zarówno na jej ilość, jak i smak. Dieta, w której przeważa mięso, przyczynia się do kwaskowatej spermy. Natomiast duża ilość owoców w jadłospisie nadaje jej słodkawy smak. Ankietowane kobiety na pytanie, jak smakuje sperma, odpowiedziały, porównując ją m.in. do:

 • sera Brie;
 • środka czystości;
 • zgniłych jaj.

Mężczyźni okazują się mieć nieco lepsze mniemanie na ten temat. Porównują zapach i smak swojej spermy choćby do kawioru lub migdałów.

W wielu przypadkach na nastawienie do męskiego ejakulatu ma wpływ więcej czynników niż sam jego smak. Często spotyka się stanowisko zwykłego obrzydzenia do tego płynu. Powodem może być zawartość plemników lub sam fakt, że jest to płyn produkowany przez ludzkie ciało. Jeśli nie czujesz się komfortowo, przyjmując wytrysk do ust – po prostu tego nie rób.

Sprawdź!
Co jeść przed seksem? Afrodyzjaki i produkty, które wzmacniają erekcję!

Jak można poprawić smak spermy?

Jakość, zapach i smak spermy zależy przede wszystkim od diety, nałogów, aktywności fizycznej, higieny (szczególnie jąder) i stosowania środków hormonalnych i innych leków. Co ciekawe, niektóre czynniki psychiczne też mają na to wpływ. Mężczyźni narażeni na dużo bodźców stresowych w ciągu dnia mają mniejszą zawartość plemników w wytrysku.

Jeśli przeszkadza ci to, jak smakuje sperma, ale nie chcesz rezygnować z seksu oralnego, wykorzystaj te kilka porad. Rozmowa z partnerem na temat tego, że chcesz zmienić smak spermy może być wstydliwa, ale ostatecznie przyniesie wam obydwojgu większą satysfakcję i lepsze samopoczucie. Proces poprawiania jakości nasienia mężczyzny wiąże się bowiem z poprawą jego ogólnego stanu zdrowia. Korzyści widoczne są więc nie tylko w waszym życiu seksualnym!

Lepszy smak spermy można osiągnąć poprzez:

 • dbanie o jak najlepsze nawadnianie organizmu – w przeciwnym razie sperma może mieć nieprzyjemnie intensywny smak;
 • unikanie używek, takich jak kofeina, alkohol, papierosy i narkotyki – substancje te przyczyniają się do gorzkiego smaku;
 • prowadzenie aktywnego trybu życia, co wpływa też na lepszą kondycję i funkcjonowanie całego organizmu;
 • ograniczenie ilości jedzenia o wysokim stężeniu siarki, wysoce przetworzonych potraw i pokarmu o intensywnym zapachu. Do takich produktów należą: czerwone mięso, fast food i nabiał;
 • włączenie do diety żywności, która poprawi jej smak. Do tej grupy należą:
 • ananasy;
 • morele;
 • cytrusy;
 • jagody;
 • żurawina;
 • mięta pieprzowa;
 • cynamon.

W aptekach dostępne są też różne gotowe środki na poprawę jakości i smaku spermy. Radzimy jednak zacząć od naturalnych metod, które jednocześnie korzystnie wpływają na zdrowie faceta. Taka dieta powinna zawierać jak najwięcej świeżych owoców i warzyw, w szczególności warzyw zielonych, cytrusów i owoców jagodowych. Wszystko, co zmienia pH w organizmie na bardziej zasadowe ma w tej kwestii korzystny wpływ. Zaleca się też stosowanie przypraw korzennych, takich jak kardamon, czy gałka muszkatołowa.

Sprawdź!
Choroby przenoszone drogą płciową – infekcje weneryczne

Pamiętaj jednak, że żywność o intensywnym zapachu i dużej zawartości siarki działa niekorzystnie. Należą do tej grupy nawet zdrowe i naturalne produkty, takie jak:

 • kapusta;
 • kalafior;
 • brokuł;
 • czosnek;
 • cebula.

Czy nasienie można połykać?

W większości przypadków nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jednakże wiele osób po prostu nie chce tego robić ze względu na to, jak smakuje sperma. Niektórzy mają na nią alergię. Szacuje się, że około 12% populacji kobiet całego świata ma uczulenie na spermę. Objawia się ono swędzeniem skóry i wysypką, a czasem nawet może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego.

Problem ten może być szczególnie nieprzyjemny, jeśli dotyczy mężczyzn. W ich przypadku reakcja alergiczna pojawia się od razu po wytrysku. Osoby, u których stwierdzono alergię na spermę, pod żadnym pozorem nie powinny jej połykać, a najlepiej nawet nie dotykać.

Właściwości zdrowotne wytrysku

We wszystkich innych przypadkach, męska sperma okazuje się nie tylko nieszkodliwa, ale nawet zdrowa. W jej skład wchodzą:

 • fruktoza;
 • białko;
 • sód;
 • witaminy;
 • minerały;
 • hormony (testosteron i estrogen);
 • plemniki – wbrew pozorom stanowią one jednak zaledwie 1% składu spermy.

Co prawda dobroczynnych składników w spermie nie ma na tyle dużo, aby po jej spożyciu zauważyć konkretne efekty. Źródła, które przedstawiają spermę niemalże jako lek antydepresyjny lub cudowny suplement diety, nie są poparte wiarygodnymi badaniami. Z pewnością jednak spożywanie męskiego wytrysku nie powinno nikomu zaszkodzić (o ile nie wywołuje u ciebie reakcji alergicznej). Jednakże znikoma zawartość witamin i minerałów raczej nie wpłyną w znaczącym stopniu na twój organizm. Dlatego to, jak smakuje sperma, może decydować o tym, czy będziesz jej w ogóle próbować.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak smakuje sperma, nie pozostaje ci nic innego jak po prostu ją spróbować. Po pierwszym razie z pewnością dowiesz się, czy smak ten ci się podoba, czy raczej cię obrzydza. W tym drugim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować praktykę seksu oralnego – lecz zmienić sposób jego finiszu. Nie bój się rozmawiać ze swoim partnerem na ten temat. Obustronna komunikacja z pewnością korzystnie wpłynie na jakość waszego życia seksualnego.


Sprawdź!
Pochwica – wstydliwa przypadłość kobieca. Czym się różni od dyspareunii? Jak leczyć ten problem seksualny?

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jelqing

Jelqing - na czym polega ta technika i czy pozwala powiększać penisa?

Next Article
jak go podniecić żeby nie mógł wytrzymać

Jak go podniecić, żeby nie mógł wytrzymać? Poznaj sztuczki, aby podniecić faceta i rozpalić go do czerwoności!