jelqing

Jelqing – na czym polega ta technika i czy pozwala powiększać penisa?

Jelqing to bardzo popularny wśród panów sposób na zwiększenie długości penisa. Wprawdzie na skuteczność tej techniki jak na razie brak jest dowodów naukowych, znaleźć można wiele opinii, które potwierdzają jej działanie. Na czym dokładnie polega jelqing i czy faktycznie może być skuteczny?

Jelqing, czyli metoda polegająca na rozciąganiu penisa, dostępna jest w domowym zaciszu i nie potrzeba do niej żadnego ekwipunku, na przykład pompki do penisa. Jest też stosunkowo bezpieczna, jednak należy wykonywać ćwiczenia zachowując zdrowy rozsądek. Celem tej techniki jest zwiększenie długości i objętości męskiego narządu. W skrócie polega na regularnym masowaniu penisa w specjalny sposób, żeby rozciągnąć jego tkanki i sprawić, że zauważalna będzie różnica w rozmiarze. Odpowiedni nacisk sprawia także, że w prąciu zwiększa się cieśnienie krwi, a dzięki temu penis nabrzmiewa. Kluczem do efektów jest jednak regularność wykonywanych ćwiczeń. Niestety nawet wówczas rezultat nie jest gwarantowany. Mimo tego wielu panów, chcą poprawić swoją seksualną samoocenę, decyduje się na technikę jelqing.

Co to jest jelqing?

Powiększanie penisa to temat, który interesuje wielu panów. Wśród dostępnych sposobów na powiększenie swojego penisa znajdują się także takie, których bezpieczeństwo budzi pewne zastrzeżenia. W przeciwieństwie do ryzykownych metod, jelqing to sposób, który modyfikuje ludzkie ciało, znany już od setek lat. Pochodzi o wiekowej techniki Jelq, która wywodzi się z krajów arabskich. Swoją skuteczność opiera na przekonaniu, że ciało człowieka można dowolnie ukształtować. Nie da się ukryć, że rozciągliwość tkanek to potwierdzone naukowo zjawisko, które stosuje się powszechnie w medycynie. Dowodem na skuteczność jest także rozciąganie dolnych warg, uszu lub szyi wśród niektórych plemion afrykańskich. Jak to się ma do jelqingu? Otóż założeniem tej techniki jest wydłużenie przyrodzenia na podobnej zasadzie – za pomocą odpowiedniego ucisku, wykonywanego regularnie w ramach ćwiczeń. Nie należy jednak mylić tych ćwiczeń rozciągających z masturbacją. Celem jelqingu nie jest orgazm, a właściwie pełna erekcja to jedno z przeciwskazań to wykonywania jelqingu.

Sprawdź!
Wampiryzm seksualny – na co trzeba uważać? Poznaj symptomy

Jak przeprowadzić sesję jelqingu?

Ćwiczenia na powiększenie penisa, które bazują na jelqingu, można podzielić na kilka różnych technik. Większość sposobów polega na masażu członka jedną lub dwiema rękami, ale bez osiągania pełnej erekcji. Trening jelqing to wiele powtórzeń, dlatego zwykle zajmuje on trochę czasu. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze sposoby na ćwiczenia.

Jelqing klasyczny

Podstawowa i najbardziej popularny sposób na ćwiczenia w stylu jelqing. Jak je wykonać? Należy umieścić dłoń u podstawy penisa, ujmując narząd palcem wskazującym i kciukiem. Nacisk powinie być optymalny, czyli ani za mocny, ani za słaby. Zbyt mocny może spowodować siniaki, natomiast zbyt delikatny nie przynieść żadnego efektu. Stworzony z palców pierścień należy przesuwać od dołu do góry członka. Kiedy dotrzesz do żołędzi, uchwyt należy rozluźnić i rozpocząć masaż od nowa. Jednorazowo ćwiczenie należy powtórzyć około 50 razy, robiąc przerwy, jeśli to konieczne. Najlepiej utrzymać średnie tempo. W trakcie jelqingu klasycznego warto używać lubrykantu, żeby nie podrażnić delikatnej skóry.

Rozciąganie penisa

Rozciąganie penisa to nieco prostsza technika, która dodatkowo pozwala na dużą dowolność. Jak to zrobić? Kluczowe jest stanowcze uchwycenie prącia poniżej żołędzi i rozciąganie penisa w dół z umiarkowaną siłą. Można to robić także na boki. Ważne jest przytrzymywanie penisa przez kilka sekund w naciągniętej pozycji. Podczas wykonywania tego ćwiczenia nie jest konieczne stosowanie lubrykantu. Rozciąganie można wykonywać przez cały dzień, na przykład podczas wizyt w toalecie.

Wzmacnianie członka

Efektem, który jelqing daje, może być także sprawienie, że penis będzie silniejszy. Na czym polega to ćwiczenie? Jednym ze sposobów jest kręcenie prąciem jak wskazówkami zegara, wykonując delikatne, koliste ruchy. Inna technika to ćwiczenia z ręcznikiem. W tym celu trzeba doprowadzić do pełnego wzwodu, a po nabiegnięciu krwi do penisa, należy umieścić na nich ręcznik. Następnie ręcznik próbuje się delikatnie podnieść, napinając mięsień łonowo-guziczny.

Uderzanie penisem

To ćwiczenie przeznaczone jest dla osób zaawansowanych, który wiązadła są już należycie rozgrzane. Należy jedną dłonią osłonić jądra, a drugą delikatnie szczypać penisa u podstawy. Kolejnym krokiem jest uderzanie nim o brzuch i drugą dłoń. Rekomenduje się powtórzenie tej techniki 200-300 razy. Podczas wykonywania ćwiczenia należy zachować ostrożność. Warto pamiętać, że lepszy efekt przynosi konsekwencja i regularność, a nie intensywne, ale krótkie zrywy.

Sprawdź!
Wytrysk nasienia, czyli ejakulacja – jak przebiega?

Czy ćwiczenie penisa pozwala go powiększyć?

Czy jelqing pozwala powiększyć rozmiar penisa? Według założeń, członek dzięki zwiększeniu ciśnienia krwi powinien w naturalny sposób obrzmieć, a regularne rozciąganie tkanek powinno go wydłużyć. Pomimo tego, że nie ma naukowego potwierdzenia na skuteczność techniki jelqingu, jest to bardzo popularny sposób na małego penisa. Dużym wyzwaniem z pewnością jest kwestia wypracowania odpowiedniego sposobu jelqingu i utrzymanie regularności. Dodatkowo należy dbać, żeby nie nabawić się kontuzji, podrażnienia lub otarcia naskórka.

Jakie zalety posiada technika jelqing?

Jelqing posiada kilka zalet, które wyróżniają go spośród innych technik na powiększenie członka. Wśród najważniejszych z nich można wymienić:

  • dostępność – jelqing to darmowa technika, którą każdy może wykonywać w domu, bez konieczności ponoszenie dodatkowych nakładów finansowych, poza poświęceniem czasu i cierpliwości,
  • bezpieczeństwo – prawidłowo wykonywany jelqing jest bezpieczny, nie powoduje negatywnych konsekwencji zdrowotnych,
  • możliwa skuteczność – wprawdzie brak na to dowodów naukowych, ale technika ćwiczeń opiera się na prostych założeniach, które mają potwierdzenie w medycynie i znane są już od setek lat.

A jakie są wady? Z pewnością zniechęcający może być brak gwarancji, jeśli chodzi o efekty. Dla wielu osób minusem jest także konieczność utrzymania dużej regularności ćwiczeń na penisa i fakt, że na jakiekolwiek rezultaty zwykle trzeba bardzo długo czekać.

Ćwiczenia jelqing – opinie

Opinie na temat jelqingu są zróżnicowane. Ćwiczenia wprawdzie cieszą się dużą popularnością, ale trudno znaleźć informacje o gwarantowanych rezultatach. W internecie pojawiają się nawet specjalne kursy, który mają na celu prezentację technik i motywację w trakcie ćwiczeń. Pośród wielu komentarzy z łatwością można znaleźć takie, które są pełne zachwytu, potwierdzając niezwykłą skuteczność jelqingu. Pojawiają się także opinie neutralne i negatywne. Warto jednak pamiętać, że wiele osób odstrasza kwestia regularności. Trzeba zdawać sobie sprawę, że efekty z pewnością nie przyjdą z dnia na dzień, tylko trzeba poświęcić na to sporo czasu. Nie każdemu udaje się wytrwać w takiej rutynie.

Sprawdź!
Formikofilia to nietypowy sposób na satysfakcję seksualną. Jaki udział mają tutaj owady?

Jelqing to technika powiększania penisa, która cieszy się coraz większą popularnością. Jej regularne wykonywanie może przynieść zaskakujące rezultaty. Pomimo, że nie są one gwarantowane, warto spróbować ćwiczyć penisa w domu i czekać na efekty.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak przedłużyć stosunek

Jak można przedłużyć stosunek seksualny i opóźnić wytrysk? Seks i przedwczesny wytrysk — poszukiwanie sprawdzonych sposobów

Next Article
jak smakuje sperma

Jak smakuje sperma? Wszystko, co musisz wiedzieć o naturze i właściwościach męskiego nasienia