jak przedłużyć stosunek

Jak można przedłużyć stosunek seksualny i opóźnić wytrysk? Seks i przedwczesny wytrysk — poszukiwanie sprawdzonych sposobów

Zarówno partnerka, jak i partner potrzebują czerpać przyjemność ze współżycia. Dlatego też kluczowy jest satysfakcjonujący seks. Sprawdź, jak przedłużyć stosunek tak, aby oboje partnerów czerpało z tego pełnię przyjemności!

Z zasady można zadać sobie pytanie, jak skutecznie przedłużyć zbliżenie. W praktyce dla wielu par problem ten spędza sen z powiek. Faktycznie bowiem utrzymanie erekcji jest niezwykle kłopotliwe i przyczynia się między innymi do nagromadzenia się napięć pomiędzy partnerami. Z uwagi na to szuka się szeregu różnorodnych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Co znajduje tu swoje zastosowanie?

Jak przedłużyć stosunek? Zacznijmy od podstaw!

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić sobie, na czym w ogóle polega przedwczesny wytrysk, który sprawia, że szukamy sposobu na to, jak przedłużyć stosunek. Wbrew pozorom, problem tego typu najprędzej pozna młody mężczyzna, którego szybkie podniecenie sprawia, że ejakulacja może nastąpić jeszcze przed stosunkiem lub niedługo po tym, jak zacznie się penetracja. W takiej sytuacji penis nie potrzebuje dużej stymulacji. Co więcej, po wprowadzeniu go do pochwy problemem jest wstrzymanie wytrysku. Z oczywistych względów sprawia to, że stosunek nie jest satysfakcjonujący dla żadnej ze stron.

Przedwczesny wytrysk — jakie są jego rodzaje?

Z zasady wskazuje się na dwie typologie dzielenia zaburzenia erekcji związanej z przedwczesnym wytryskiem. Dzieli się je ze względu na:

 • czas trwania stosunku — wytrysk może być:
 • zbyt przedwczesny
 • przedwczesny
 • zbyt wczesny
 • genezę problemu — tu wskazuje się przedwczesny wytrysk:
 • pierwotny — towarzyszy mężczyźnie przez całe życie, od samego początku inicjacji seksualnej;
 • wtórny — nabywany w miarę odbywania stosunków płciowych. Dostrzega się wyraźne skrócenie tego, ile stosunek trwa w porównaniu do wcześniejszych doświadczeń.
Sprawdź!
Fetysz szpilki – kiczowaty dodatek czy niezbędny element stroju? Dlaczego szpilki kręcą mężczyzn?

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Co do zasady problem z przedwczesnym wytryskiem dotyczy nawet 1/3 mężczyzn w Polsce. Zazwyczaj wiąże się to z szeregiem różnorodnych przyczyn, których poznanie pozwala na wprowadzenie prawidłowego procesu leczniczego. Tu wyróżnia się czynniki:

 • Somatyczne — związane z chorobami np. zapaleniem gruczołu krokowego czy cukrzycą. Tu też problemem może być zapalenie prostaty;
 • Psychogenne — dotyczące zaburzeń nastroju, w tym depresji, nerwicy oraz trudności z radzeniem sobie ze stresem;
 • Neurobiologiczne — mające podłoże w układzie nerwowym.

Jak przedłużyć stosunek u mężczyzny? Dłuższy stosunek a psychoterapia

Co do zasady penis nie powinien opaść zbyt szybko. Przedwczesny wytrysk jednak często jest połączony z tym właśnie problemem. W takiej sytuacji przede wszystkim zaleca się udanie do specjalisty. Tu pomocy może udzielić urolog bądź seksuolog. Ten drugi udzieli wsparcia, jeśli konieczne będzie zadziałanie na polu psychicznym.

Ćwiczenia APE, technika trzech palców i ćwiczenia mięśni kegla

Istnieją określone, domowe sposoby, dzięki którym można wydłużyć czas stosunku i uzyskać pewność, że wzwód będzie pełny. Poprawa życia seksualnego jest możliwa m.in. przez poniższe zestawy ćwiczeń i technik:

 • Ćwiczenia APE — są to specjalne masaże wykonywane zarówno w parach, jak i samodzielnie.
 • Technika trzech palców — polega na naciskaniu punku krocza pomiędzy jądrami a odbytem aż do zmniejszenia podniecenia.
 • Trening mięśni kegla — ćwiczenie w formie skurczów i rozluźnień dna miednicy pozwala lepsze zapobieganie przedwczesnej ejakulacji. Czasem jest to seria szybkich skurczów i rozluźnień mięśni.

Wszystkie sposoby na dłuższy stosunek, niezależnie czy to będzie gra wstępna, czy techniki wydłużające stosunek, przede wszystkim wymagają odpowiedniego podejścia. Regularne ćwiczenia gwarantują lepsze powodzenie skutecznych sposobów na przedłużenie trwania stosunku.

Jak masturbacja pomaga wydłużyć seks i opóźnić wytrysk?

Szansę na zyskanie lepszej kontroli nad wytryskiem można uzyskać dzięki ćwiczeniu “start-stop”. Polegają one na tym, aby tuż przed wytryskiem rozpocząć działania znieczulające podniecenie. Dzięki temu możemy się nauczyć, jak kontrolować wytrysk. Co więcej, napięcie seksualne może trenować zarówno samodzielnie, jak i podczas pieszczot. Podczas stosunku zaś polega na przerywaniu penetracji.

Sprawdź!
Jak przygotować się do pierwszego razu? Z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się młodzi?

Tabletki na opóźnienie wytrysku — czy pomagają na lepszy stosunek seksualny?

Nieraz może się zdarzyć, że skuteczne okazuje się leczenie farmakologiczne. Tego typu rozwiązanie jest proponowane również wtedy, gdy leczymy się na terapii u seksuologa. Jednym ze sposobów leczenia przedwczesnego wytrysku jest stosowanie leków przeciwdepresyjnych należących do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Są to leki z grupy SSRI, które pomagają w zaradzeniu temu problemowi. Innym rozwiązaniem jest np. maść, która aplikuje się na żołądź penisa na mniej więcej 15 minut przed zbliżeniem.

Regularny seks i lepszy orgazm

Szybki wytrysk może być skutecznie pokonywany również przez regularne uprawianie seksu. Wstrzymywanie się przed współżyciem sprzyja gromadzeniu się napięcia, co u młodych mężczyzn skraca długość stosunku, a także może prowadzić do zaburzeń seksualnych — zwłaszcza gdy u mężczyzny pojawią się związane z tym kompleksy. Wydłużając stosunek domowymi metodami, warto brać pod uwagę właśnie regularne, możliwie najczęstsze współżycie.

Czy pozycje seksualne i specjalna prezerwatywa pozwalają opóźnić wytrysk i przedłużyć stosunek?

Sposobów na wydłużenie stosunku jest wiele. Jednym z nich jest wspomniana wcześniej masturbacja zarówno samodzielna, jak i w parze. Szansa na to, aby prącie przez dłuższy czas nie uległo ejakulacji, jest możliwe dzięki temu, co oferuje specyficzny stosunek domowymi sposobami. Polega on na tym, że naprzemiennie wykonuje się serię płytkich i głębokich pchnięć. Zaczyna się od 9 płytkich pchnięć i jednego głębokiego. Dobrym pomysłem jest również stosowanie specjalnych prezerwatyw na opóźnianie wytrysku.


Zobacz także:

Sprawdź!
Pozycje na pierwszy raz – jak uczynić seksualny debiut wyjątkowym? Poznaj najlepsze pozycje na pierwszy stosunek

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
spadek libido

Jak zwiększyć ochotę na seks? Problemy z erekcją i spadek libido – przyczyny

Next Article
jelqing

Jelqing - na czym polega ta technika i czy pozwala powiększać penisa?