jak opóźniać wytrysk

Jak opóźnić wytrysk i przedłużyć stosunek seksualny? Sposoby na przedwczesny wytrysk i lepszy seks!

Nie ma wątpliwości, że zarówno dla partnera, jak i partnerki niezwykle ważny jest satysfakcjonujący seks oraz pełny orgazm. Problem z przedwczesnym wytryskiem dotyka jednak znacznej części par. Sprawdź, jak sprawić, aby penetracja i zbliżenie trwały dłużej!

Wiele osób zadaje sobie podstawowe pytanie: jak skutecznie przedłużyć zbliżenie? Dla wielu par czas stosunku wyraźnie nie jest wystarczający i satysfakcjonujący. Problem utrzymania erekcji sprawia, że pojawiają się kłopoty w postaci napięć w związku. Czas trwania stosunku w pośredni sposób wyraźnie wpływa na to, jak partnerzy mogą się ze sobą czuć. Nic więc dziwnego, że dla wielu związków ratunkiem jest stosowanie metod opóźniania wytrysku, co wpływa na jakość życia seksualnego.

Jak wydłużyć stosunek? Co mówią badania?

Badania poświęcone seksualności potwierdzają, że przeciętna długość stosunku seksualnego w Polsce wynosi od 13 do 15 minut. Jednocześnie jest to wskazanie dla grupy wiekowej od 18 do 49 roku życia. Badania wykazały, że podniecenie zaczyna się już wcześniej, bo w trakcie gry wstępnej trwającej około 15 minut. Jednocześnie te same badania wskazały, że przedwczesny wytrysk jest problemem, z którym boryka się około 30 procent mężczyzn w naszym kraju. Przedwczesny wytrysk występuje wtedy, gdy do ejakulacji dochodzi jeszcze przed wprowadzeniem penisa do pochwy lub też nie później niż po dwóch minutach od rozpoczęcia stosunku. Niektórzy wskazują, że jest również istotny czas, jaki subiektywnie uznawany jest przez oboje partnerów za zbyt krótki.

Sprawdź!
Dieta na potencję – jak wzmocnić erekcję i libido? Jakie suplementy na potencję? Które warzywa i owoce to afrodyzjak?

Zaburzenia erekcji i przedwczesna ejakulacja — przedłużenie stosunku

Stymulacja prowadząca do wytrysku jest naturalnym elementem współżycia. Jeśli dochodzi do niego zbyt wcześnie, szuka się rozwiązań pozwalających na wyjaśnienie trudności. Wśród nich dopatruje się m.in. problemów hormonalnych (niski poziom serotoniny). Zbyt szybki wytrysk może być związany z szeregiem dolegliwości, w tym zapalenie prostaty, nadwrażliwość prącia (tkliwy żołądź), a także czynniki środowiskowe i psychologiczne. Problem ten dotyka zwłaszcza ludzi młodych, u których napięcie seksualne oznacza potrzebę jego rozładowania. To zaś sprzyja pojawieniu się problemów ze zbyt szybko zbliżającym się wytryskiem. Eksperci zaznaczają jednak, że działania przedłużające stosunek to przede wszystkim regularny seks. Zmniejszając czas napięcia mięśni pomiędzy stosunkiem, możemy działać bardzo korzystnie dla sukcesywnego wydłużania czasu trwania współżycia.

Domowe sposoby na przedłużenie stosunku — masturbacja i technika trzech palców

Istnieją metody na opóźnienie stosunku. Wśród nich wymieniany jest m.in. trening masturbacyjny. Ten może być prowadzony również w parach. Opóźnienie ejakulacji uwydatnia również stosowanie tzw. techniki trzech palców oraz ćwiczenie mięśni kegla, czyli mięśni dna miednicy. Pomocne jest ćwiczenie partii ciała pomiędzy jądrami a odbytem. Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku można często wykonywać rano i wieczorem.

Udany seks a pozycje pozwalające na dłuższy stosunek

Skuteczne sposoby na opóźnienie wytrysku są związane również z przyjmowaniem konkretnych pozycji. Jedną z najczęściej rekomendowanych postaw seksualnych jest tzw. pozycja tronu. Pozwala to na oszczędne ruchy oraz ograniczenie widoku. To zaś sprzyja wydłużeniu stymulacji seksualnej, z którą nie są związane np. przyspieszające proces pchnięcia. Sposoby na dłuższy seks uwzględniają również naprzemienne stosowanie płytkich i głębokich pchnięć. Naturalne metody w walce z przedwczesnym wytryskiem z powodzeniem mogą być stosowane obok innych działań.

Tabletki na opóźnienie wytrysku

Co do zasady wśród szczególnie często stosowanych rozwiązań znajduje się farmakoterapia. Problemy z erekcją towarzyszą szeregowi zaburzeń natury m.in. psychologicznej. Właśnie dlatego stosuje się głównie antydepresanty z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Wśród nich znajdują się takie związki jak:

  • dapoksetyna,
  • fluoksetyna,
  • paroksetyna,
  • sertalina.
Sprawdź!
Przedwczesny wytrysk — przyczyny i leczenie. Jakie skutki przedwczesnego wytrysku możemy zaobserwować?

Stosuje się tu nie tylko leki z grupy antydepresantów, ale również inne medykamenty pomocne przy zaburzeniach erekcji.

Udanie się do specjalisty

Problem zaburzeń seksualnych sprawiających, że zbyt szybki wzwód wiąże się z niezadowoleniem to trudność, przy której konieczna jest pomoc eksperta. Seksuolog jest tym lekarzem, który w najlepszy sposób umożliwi zarówno znalezienie źródła problemu, jak i wdrożenia metod pozwalających wydłużyć czas współżycia. Zaradzenie szybkiej ejakulacji pozwala opóźnić wytrysk. Tu jednak potrzebna jeszcze szczerość z lekarzem tak, aby ten poznał pełną historię pacjenta. Leczenia przedwczesnego wytrysku nie wykonuje się w ciągu krótkiej chwili.

Jak opóźnić wytrysk?

Wśród podstaw pozwalających na wyleczenie tego stanu jest działanie wyrównujące dla hormonów. Wśród nich znajdują się leki mające właściwości blokujące dla wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli SSRI. Stosowane tu leki mogą mieć jednak długotrwały wpływ na libido. Wśród sposobów wymienia się również różnego rodzaju żele i maści znieczulające, które są stosowane wraz z prezerwatywą.

Przerywanie penetracji

Wśród interesujących metod pozwalających na przedłużenie stosunku jest nie tylko technika dotycząca głębokości pchnięć, ale również i stosowanie pauz. Polega ona na przerywaniu ruchów tuż przed wytryskiem. Podczas przerwy mężczyźni powinni skupić się na partnerce i starać się opanować podniecenie. Wracając jednak do głębokich i płytkich pchnięć — również i tu jest szczególne rozwiązanie związane z tym, jak powinno się wprowadzać członka do pochwy. Tu cykl penetracyjny rozpoczyna się od 9 pchnięć płytki, potem 8 płytkich i 1 głębokiego. Z każdym kolejnym stopniem zmniejsza się ilość jednych, a zwiększa drugich. Na końcu seria opiera się na 9 głębokich pchnięciach oraz jednym płytkim.

Zalety dobrej kondycji

Przyczyn przedwczesnego wytrysku można się również dopatrywać w braku dbałości o dobry stan zdrowia. Dlatego też eksperci zalecają wzmocnienie układu krążenia poprzez zdrowy tryb życia, a także uważną aktywność fizyczną.


Sprawdź!
Kłykciny kończyste – objawy, przyczyny. Diagnostyka i leczenie

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zakladanie prezerwatyw

Zakładanie prezerwatyw – jak sprawić, aby ta metoda antykoncepcji była skuteczna?

Next Article
mały penis

Mały penis a życie seksualne. Jak rozmiar penisa w zwisie może zostać zwiększony w ramach medycyny estetycznej?