prezerwatywy przedłużające stosunek

Prezerwatywy przedłużające stosunek – czym są i jak działają? Kiedy warto zdecydować się na taką formę antykoncepcji?

Prezerwatywy przedłużające stosunek to coraz bardziej powszechny rodzaj antykoncepcji mechanicznej. W jaki sposób pomagają opóźnić wytrysk? Jakie dokładnie jest ich działanie i kto powinien z nich skorzystać? Sprawdź!

Prezerwatywy są jednym z najpopularniejszych środków antykoncepcyjnych. Nie tylko chronią przed niechcianą ciążą, ale także stanowią skuteczną profilaktykę chorób przenoszonych drogą płciową. Obecnie w aptekach można spotkać różne warianty tradycyjnych kondomów, między innymi coraz szerzej dostępne prezerwatywy przedłużające stosunek. Zawierają one specjalne lubrykanty, które opóźniają wytrysk nasienia.

Problemy z przedwczesnym wytryskiem

Przedwczesna ejakulacja to dosyć powszechna dysfunkcja seksualna, która dotyka mężczyzn w różnym wieku. Według ICD-10 (Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych) oznacza to dokładnie niezdolność do przedłużenia stosunku seksualnego w taki sposób, aby był on satysfakcjonujący. Tego rodzaju dysfunkcja nie jest jednorodna. Można wyróżnić dokładnie trzy rodzaje zbyt wczesnej ejakulacji:

  • taką, która pojawia się na samym początku gry wstępnej lub jeszcze przed jej rozpoczęciem;
  • taką, która pojawia się jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy;
  • taką, która ma miejsce po kilku ruchach frykcyjnych.

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne – od przewlekłego stresu aż po poważne choroby, które objawiają się problemami z utrzymaniem erekcji. Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Jednym z nich są prezerwatywy przedłużające stosunek.

Prezerwatywy przedłużające stosunek – czym są?

Prezerwatywy są bardzo lubianą i przede wszystkim powszechnie dostępną metodą antykoncepcji. Obecnie w aptekach i drogeriach można spotkać wiele ich wariantów, między innymi te, które zostały stworzone do przedłużania stosunku. A co dokładnie je wyróżnia? Te prezerwatywy pokryte są od wewnątrz specjalnym żelem, którego zadaniem jest nie tylko zapewnienie dłuższego stosunku, ale także stworzenie nad nim większej kontroli. Niektóre z prezerwatyw przedłużających stosunek są dodatkowo wyposażone w specjalne wypustki, których działanie jest mechaniczne, a ich głównym zadaniem jest ograniczenie docierających do prącia bodźców.

Sprawdź!
Podskórny implant antykoncepcyjny – przeciwwskazania, skutki uboczne antykoncepcji i skuteczność wszczepienia implantu

Jak działają prezerwatywy przedłużające seks?

Wiele osób zastanawia się, w jaki dokładnie sposób tego typu prezerwatywy wpływają na przedłużenie stosunku seksualnego. Na początku warto zaznaczyć, że będą one skuteczne tylko w tych przypadkach, kiedy z przyczyn przedwczesnej ejakulacji wykluczono problemy zdrowotne.

Lubrykant wewnątrz prezerwatywy przedłużającej stosunek

Za działanie środków tego typu odpowiada specjalny lubrykant, którym zostały one nasączone od środka. Zazwyczaj jest to benzokaina, czyli organiczny związek chemiczny, którego główną cechą jest działanie przeciwbólowe i znieczulające. Na podobnej zasadzie działają maści z lidokainą, również stosowane w celu opóźniania ejakulacji. Co istotne, prezerwatywy przedłużające stosunek są nasączone lubrykantem wyłącznie z wewnętrznej strony. Z tego powodu żel nie ma żadnego wpływu na stymulację partnerki lub partnera.

Struktura prezerwatyw przedłużających stosunek

Większość prezerwatyw, które przedłużają seks, zawiera benzokainę. To jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest także to, że posiadają one specyficzną strukturę. Guma, z której zostały wykonane, jest nieznacznie grubsza od tej, którą można spotkać w tradycyjnych prezerwatywach. W niektórych momentach możemy znaleźć także specjalnie zaprojektowane wypustki. Z tego powodu stymulacja penisa jest mechanicznie zmniejszana, a to z kolei daje większą kontrolę nad długością stosunku.

Czy prezerwatywy opóźniające wytrysk są skuteczne?

Przedwczesna ejakulacja to problem nie tylko dla mężczyzn, którzy jej doświadczają, ale także dla ich partnerek lub partnerów. Właśnie dlatego warto zrobić wszystko, aby sobie z nią poradzić. Pytanie o skuteczność prezerwatyw, które przedłużają stosunek, jest zadawane bardzo często na różnych forach internetowych. Niestety, nie ma na nie jednej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie są źródła twoich kłopotów.

Gdzie kupić prezerwatywy przedłużające stosunek?

Zakup dedykowanych problemowi prezerwatyw to bardzo prosta sprawa – są one dostępne w aptekach, sklepach internetowych, a nawet w niektórych drogeriach. Przed ich zakupem warto jednak odwiedzić lekarza i wykluczyć potencjalne problemy zdrowotne. Bardzo ważna będzie także wizyta u seksuologa, który pozwoli ocenić, czy przyczyna kłopotów nie leży reakcjach somatycznych.

Sprawdź!
Uczulenie na prezerwatywy. Jakie są objawy uczulenia na lateks i jak z nim walczyć?

Prezerwatywy przedłużające stosunek – dla kogo?

Prezerwatywy, których zadaniem jest przedłużenie seksu, kierowane są nie tylko do osób, które mają problemy ze zbyt wczesną ejakulacją. W istocie mogą korzystać z nich wszyscy, którzy chcą zyskać większą kontrolę nad długością stosunku i po prostu dobrze się bawić przez dłuższy czas. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że środki, które zawierają benzokainę, nie powinny być stosowane długotrwale. Niesie to za sobą ryzyko nieprzyjemnej w skutkach alergii. Mężczyźni o wyjątkowo wrażliwej skórze mogą przy kontakcie z tym preparatem odczuwać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak mrowienie, czy swędzenie. Jeżeli dojdzie do czegoś takiego, zaleca się jak najszybsze zdjęcie prezerwatywy. Jeżeli jednak nie masz problemów z alergią, możesz śmiało zdecydować się na wypróbowanie tego rodzaju środka.

Prezerwatywy przedłużające stosunek – podsumowanie

Problemy ze zbyt wczesną ejakulacją dotyczą coraz większej ilości mężczyzn. W dużej mierze ma na to wpływ stres i niezbyt zdrowy tryb życia. Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tego typu kłopotami. Jednym z nich są dostępne w aptekach prezerwatywy przedłużające stosunek. Ich działanie opiera się przede wszystkim na obecności lubrykantu ze środkiem znieczulającym, który ogranicza bodźce. Pomocna jest także charakterystyczna struktura. To środek szeroko dostępny, dlatego warto po niego sięgnąć, jeżeli masz pewność, że źródłem twoich problemów nie jest choroba.


Zobacz także:

Sprawdź!
Krążki antykoncepcyjne – metoda antykoncepcji hormonalnej

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
mały penis

Mały penis a życie seksualne. Jak rozmiar penisa w zwisie może zostać zwiększony w ramach medycyny estetycznej?

Next Article
Grawiditofilia

Grawiditofilia, czyli jeden ze sposobów na przyjemność seksualną